Dobrý podvečer, dnes je neděle 31.5.2020
svátek slaví Kamila,
zítra Laura
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Gulášfest, jak má být! Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci s majitelem Maďarských specialit Jiřím Petriciusem a za podpory Zdravého města Prostějova uspořádal v pořadí již pátý ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů. Během celého sobotního dne se Kolářovými sady linuly vůně připravujících se gastronomických chuťovek. Soutěže se zúčastnilo devět družstev a po celý den připravili organizátoři zábavný program pro všechny generace. Akce měla též charitativní účel, od návštěvníků i soutěžících se vybraly peníze na pomoc Zdeničce Kotyzové a Davídku Vítkovi.Devět zúčastněných družstev začalo připravovat suroviny na vaření gulášů již notně před devátou hodinou ranní, kdy byl sobotní Gulášfest oficiálně odstartován. Vůně cibule se linula do všech stran. Zatímco organizátoři nechali soutěžící v klidu míchat své výtvory v kotlících, připravili pro hrnoucí se davy návštěvníků Kolářových sadů mnohé atraktivní soutěže, výstavu králíků, pro děti skákací hrad či malé kolotoče a do parku jako každý rok přijely také dvě desítky motorkářů se svými nablýskanými stroji. Kromě toho se u stánků čepovalo pivo, prodejci nabízeli také perníčky, klobásy a jiné pochutiny„Máme tady devět soutěžních družstev a lidé vaří jak z hovězího, tak vepřového masa. Jeden kolektiv kuchařů se dokonce pustil do rybího guláše! Každý může svůj guláš uvařit podle svých představ a po poledni všechny vzorky ochutná odborná porota a posoudí jak jejich chuť, tak samozřejmě kvalitu. Poté vyhlásíme tři nejlepší guláše. Vítěz obdrží sele, druhý v pořadí padesátilitrový sud piva a třetí mramorovou desku na krájení masa,“ prozradila Večerníku Milada Sokolová, předsedkyně pořádajícího Okrašlovacího spolku města Prostějova.
Ona sama společně s manželem Petrem soutěžila také v rámci družstva Modří ptáci, ale do konečného vítězného pořadí nakonec nezasáhla. „Budeme se muset při vaření více sehrát,“ brala vše s humorem Milada Sokolová, která byla nadšená sobotní atmosférou v Kolářových sadech. „Je vidět, že po uplynulých čtyřech ročnících si lidé našli v této akci oblibu, navíc poprvé jsme vymysleli program na celý den. Na své si tedy přijdou děti i dospělí. Zcela zadarmo bez nároku na odměnu nám dnes hraje osm kapel a výtěžek z akce stejně jako peníze za prodej lístků do tomboly půjdou na pomoc Zdeničce Kotyzové a Davídkovi Vítkovi. A osobně jsem velice ráda, že lidé mají velice otevřená a dobrotivá srdce,“ neskrývala Sokolová.
Těsně po čtrnácté hodině pak společně s Jiřím Petriciusem vyhlásila na pódiu u hvězdárny výsledky soutěže ve vaření kotlíkových gulášů. Na třetím místě skončil výběr Slatinice „B“, druhý nejlepší guláš navařil tým Vaříme s Dášou a sele jako cenu pro vítěze si z Kolářových sadů odvezlo družstvo Bambula s.r.o.! „Mohu jen prozradit, že jsme vařili z hovězího masa, ale koření a další složení si necháme pro sebe. To nikomu neprozradíme! A co uděláme se seletem? To je jasné, upečeme ho a sníme,“ švitořil na dotaz Večerníku Jiří Zapletal, šéfkuchař vítězného seskupení.
Sobotní akce pokračovala až do pozdních večerních hodin. Navštívilo ji několik stovek lidí. „Jsem za to moc ráda, stejně tak jako za to, že jsme měli štěstí na počasí,“ pochvalovala si předsedkyně pořádajícího Okrašlovacího spolku města Prostějova.
Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments