Dobré poledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Gulášfest, jak má být! Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci s majitelem Maďarských specialit Jiřím Petriciusem a za podpory Zdravého města Prostějova uspořádal v pořadí již pátý ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů. Během celého sobotního dne se Kolářovými sady linuly vůně připravujících se gastronomických chuťovek. Soutěže se zúčastnilo devět družstev a po celý den připravili organizátoři zábavný program pro všechny generace. Akce měla též charitativní účel, od návštěvníků i soutěžících se vybraly peníze na pomoc Zdeničce Kotyzové a Davídku Vítkovi.Devět zúčastněných družstev začalo připravovat suroviny na vaření gulášů již notně před devátou hodinou ranní, kdy byl sobotní Gulášfest oficiálně odstartován. Vůně cibule se linula do všech stran. Zatímco organizátoři nechali soutěžící v klidu míchat své výtvory v kotlících, připravili pro hrnoucí se davy návštěvníků Kolářových sadů mnohé atraktivní soutěže, výstavu králíků, pro děti skákací hrad či malé kolotoče a do parku jako každý rok přijely také dvě desítky motorkářů se svými nablýskanými stroji. Kromě toho se u stánků čepovalo pivo, prodejci nabízeli také perníčky, klobásy a jiné pochutiny„Máme tady devět soutěžních družstev a lidé vaří jak z hovězího, tak vepřového masa. Jeden kolektiv kuchařů se dokonce pustil do rybího guláše! Každý může svůj guláš uvařit podle svých představ a po poledni všechny vzorky ochutná odborná porota a posoudí jak jejich chuť, tak samozřejmě kvalitu. Poté vyhlásíme tři nejlepší guláše. Vítěz obdrží sele, druhý v pořadí padesátilitrový sud piva a třetí mramorovou desku na krájení masa,“ prozradila Večerníku Milada Sokolová, předsedkyně pořádajícího Okrašlovacího spolku města Prostějova.
Ona sama společně s manželem Petrem soutěžila také v rámci družstva Modří ptáci, ale do konečného vítězného pořadí nakonec nezasáhla. „Budeme se muset při vaření více sehrát,“ brala vše s humorem Milada Sokolová, která byla nadšená sobotní atmosférou v Kolářových sadech. „Je vidět, že po uplynulých čtyřech ročnících si lidé našli v této akci oblibu, navíc poprvé jsme vymysleli program na celý den. Na své si tedy přijdou děti i dospělí. Zcela zadarmo bez nároku na odměnu nám dnes hraje osm kapel a výtěžek z akce stejně jako peníze za prodej lístků do tomboly půjdou na pomoc Zdeničce Kotyzové a Davídkovi Vítkovi. A osobně jsem velice ráda, že lidé mají velice otevřená a dobrotivá srdce,“ neskrývala Sokolová.
Těsně po čtrnácté hodině pak společně s Jiřím Petriciusem vyhlásila na pódiu u hvězdárny výsledky soutěže ve vaření kotlíkových gulášů. Na třetím místě skončil výběr Slatinice „B“, druhý nejlepší guláš navařil tým Vaříme s Dášou a sele jako cenu pro vítěze si z Kolářových sadů odvezlo družstvo Bambula s.r.o.! „Mohu jen prozradit, že jsme vařili z hovězího masa, ale koření a další složení si necháme pro sebe. To nikomu neprozradíme! A co uděláme se seletem? To je jasné, upečeme ho a sníme,“ švitořil na dotaz Večerníku Jiří Zapletal, šéfkuchař vítězného seskupení.
Sobotní akce pokračovala až do pozdních večerních hodin. Navštívilo ji několik stovek lidí. „Jsem za to moc ráda, stejně tak jako za to, že jsme měli štěstí na počasí,“ pochvalovala si předsedkyně pořádajícího Okrašlovacího spolku města Prostějova.
Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments