Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: O čtrnáct dnů později, ale přece se všichni přívrženci zlatavého moku dočkali již šestého ročníku Hanáckých pivních slavností, který byl z původního termínu přesunut kvůli nepřízni počasí. I přes veškeré komplikace se ale podařilo zajistit důstojný program a tak návštěvnost akce trhla svůj rekord. K pití piva, ochutnávání jídla a ke skvělé zábavě, ať už třeba taneční pivní slavnosti doprovázely kapely TRAKTOR, TURBO, QUERCUS, KOMUNÁL či BEZ SOUCITU. U toho PROSTĚJOVSKÝ Večerník, jakožto mediální partner, nemohl chybět.

Uplynulou sobotu se nadšenci piva konečně dočkali. Šestému ročníku pivních slavností nejenže přálo počasí, dokonce se organizátorům až na jednu kapelu podařilo zachovat stejný program. A pivovarů bylo víc než dost. Ochutnávku představovalo nepřeberné množství druhů, což byl úplný ráj pro pivaře. Kdo by ovšem ochutnal u každého stánku, domů by asi po svých nedošel.

Pivovar až z České Kamenice
Večerník zajímalo, jak akci viděl Petr Paníček, který akci organizoval pod záštitou Milady Sokolové, náměstkyně primátorky a předsedkyní Okrašlovacího spolku města Prostějova. „Je tady nakonec nějakých čtyřiadvacet pivovarů a samozřejmě se na tom trochu podepsalo, že je akce přesunuta o čtrnáct dní stejně tak jako akce gulášů v Prostějově. Na druhou stranu ale přišlo hodně lidí na ‚Traktory', pak už tady zůstali. V porovnání s minulým rokem nevidím žádný výrazný deficit. Nabídka sortimentu je obdobná, k tomu nový burgerfest. Minulé ročníky byly daleko méně hektické díky tomu přesouvání, zůstalo mi možná poněkud míň vlasů,“ usmál se Paníček. „Kamarád, kterého znám už třicet let, mi řekl, že pokud se mi to podaří přesunout, tak přijede a ohne svůj hřbet. Ještě tady nebyl, ale předpokládám, že přijede. Vůbec to ale nebylo jednoduché,“ dodal ke změně termínu.
Večerník zajímalo, zda ochutnal nějaké pivo, a které mu chutnalo nejvíce? „Já už jsem ochutnal hodně piv. Ale jsem napůl žena...,“ usmál se a pokračoval: „V testu, který jsem si dělal, jsem zjistil, že mi chutnají piva spíše sladká. Takže višeň Heineken je sladší. Musím říct, že nabídka piv je dobrá, novinka je až z České Kamenice, poprvé tady máme také pivovar z Bruntálu a polské pivo,“ konstatoval Petr Paníček.

Vydělává se na opilých lidech?
Také Večerník nejenže ochutnal několik piv z různých pivovarů, ale dostalo se i na jídlo. V půlce ochutnávky už bylo více než rozumné se pořádně najíst, protože by taky nemuselo vůbec dojít na ochutnávku ostatních pivovarů. Burgery, langoše, bramborové spirály..., výběr jídla byl bohatý. Večerník okusil halušky se zelím a uzeným masem, malá a velká porce za 250 korun, byly sice studené, ale dobré. V pozdějších hodinách, kdy se všichni v náladičce chtěli najíst, to už bylo horší. Hlad se hlásil znovu... Vepřový plátek a brambory u stejného stánku za 552 koruny. Maso vypadalo pěkně, brambory taktéž, snad to bude aspoň dobře chutnat. Zklamání se dostavilo okamžitě, jídlo bylo opět studené. Bohužel...
Až na tento zážitek se však dá konstatovat, že šesté Hanácké pivní slavnosti se vydařily. Po obrovském zájmu o skupinu Traktor přišel pravý vrchol až na konec, kdy svými hity rozezpívala tisícovky lidí skupina Turbo. „Byli fantastičtí. Parádně jsem si to užila, ale už jsem unavená jako kotě,“ svěřila se Večerníku Martina Poláčková, která půldriuhou hodinu po půlnoci odcházela jako jedna z posledních.
Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments