Dobrý večer, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak to byla fuška! Dobromilice uplynulou sobotu zažily klání siláků z celého regionu, včetně jednoho místního. Čekala je řada disciplín, které měly prověřit nejen jejich sílu, ale také balanc či schopnosti dechového ústrojí. Kdo by však nedorazil důkladně připravený, ten by měl pořádný problém. Jednotlivé úkoly totiž rozhodně nebyly pro žádné čajíčky. PROSTĚJOVSKÝ Večerník sledoval vše pěkně zblízka...

Pořádně živo bylo v sobotu 25. května v areálu dobromilických sokolů. Tentokrát se tam ovšem necvičila sestava, ani hasiči nepořádali výcvik s hadicemi. Už potřetí na toto místo dorazili siláci všeho druhu, aby se poměřili ve fyzické zdatnosti. V čem konkrétně? V řadě disciplín jako například převracení pneumatiky přes rameno, otáčení více než dvousetkilové pneumatiky. Ale také v nošení kmene stromu.
Soutěžící si tak opravdu místy sáhli na dno. Přesto to ale některé diváky neodradilo od toho, aby si nepředstavili sami sebe v akci. „Přivedl mě sem bratr, abych se podíval, jak to vypadá. A líbí se mi to. Určitě bych to chtěl někdy vyzkoušet,“ svěřil se jeden z přihlížejících Michal Hlahůlek.
Další diváci, kterých se sešel solidní dav, pak přišli přímo podpořit své známé. Ať už závodníky, nebo pořadatele. Ti i proto mohli být s průběhem akce spokojení. „Změnili jsme akci oproti loňsku, a to jak váhou některých předmětů, tak i disciplínami. Loni byla jednoručka, tentokrát se naopak budou nosit klády. A to už je skutečně atletický masakr,“ prozradil pro Večerník Stanislav Pukl, organizátor akce. Tentokrát měl na povel sedm soutěžících mužů, vesměs kolem třicítky. A právě s kládami, z nichž nejlehčí měla šedesát kilo, měli závodníci často problémy. Museli je totiž nejen nosit, ale také s nimi vzpírat.
Podle jediného domácího borce Pavla Trněného, který se mohl opřít o silnou diváckou podporu, byla nejtěžší disciplína kostka. „Hlavně to ve zdraví dokončit. Musím to nějak skoulet,“ pousmál se v slzách potu Trněný, s nímž vám Večerník přinese v příštím vydání exkluzivní rozhovor.
Ještě jednu novinku pak organizátoři dobromilického Siláka připravili. Do programu se aktivně zapojily děti. „Stalo se tak poprvé. Chtěli jsme je nějakým způsobem dostat do děje. A taky jsme chtěli, aby se trochu hýbaly,“ uvedl Pukl. Závodníci tak ani v přestávkách mezi disciplínami neměli úplné volno. Dohlíželi totiž třeba na kliky dětí, pomáhali jim se sedy lehy. Pro sedm statečných to zkrátka nebyla jednoduchá sobota.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments