Dobré dopoledne, dnes je neděle 16.6.2019
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak to byla fuška! Dobromilice uplynulou sobotu zažily klání siláků z celého regionu, včetně jednoho místního. Čekala je řada disciplín, které měly prověřit nejen jejich sílu, ale také balanc či schopnosti dechového ústrojí. Kdo by však nedorazil důkladně připravený, ten by měl pořádný problém. Jednotlivé úkoly totiž rozhodně nebyly pro žádné čajíčky. PROSTĚJOVSKÝ Večerník sledoval vše pěkně zblízka...

Pořádně živo bylo v sobotu 25. května v areálu dobromilických sokolů. Tentokrát se tam ovšem necvičila sestava, ani hasiči nepořádali výcvik s hadicemi. Už potřetí na toto místo dorazili siláci všeho druhu, aby se poměřili ve fyzické zdatnosti. V čem konkrétně? V řadě disciplín jako například převracení pneumatiky přes rameno, otáčení více než dvousetkilové pneumatiky. Ale také v nošení kmene stromu.
Soutěžící si tak opravdu místy sáhli na dno. Přesto to ale některé diváky neodradilo od toho, aby si nepředstavili sami sebe v akci. „Přivedl mě sem bratr, abych se podíval, jak to vypadá. A líbí se mi to. Určitě bych to chtěl někdy vyzkoušet,“ svěřil se jeden z přihlížejících Michal Hlahůlek.
Další diváci, kterých se sešel solidní dav, pak přišli přímo podpořit své známé. Ať už závodníky, nebo pořadatele. Ti i proto mohli být s průběhem akce spokojení. „Změnili jsme akci oproti loňsku, a to jak váhou některých předmětů, tak i disciplínami. Loni byla jednoručka, tentokrát se naopak budou nosit klády. A to už je skutečně atletický masakr,“ prozradil pro Večerník Stanislav Pukl, organizátor akce. Tentokrát měl na povel sedm soutěžících mužů, vesměs kolem třicítky. A právě s kládami, z nichž nejlehčí měla šedesát kilo, měli závodníci často problémy. Museli je totiž nejen nosit, ale také s nimi vzpírat.
Podle jediného domácího borce Pavla Trněného, který se mohl opřít o silnou diváckou podporu, byla nejtěžší disciplína kostka. „Hlavně to ve zdraví dokončit. Musím to nějak skoulet,“ pousmál se v slzách potu Trněný, s nímž vám Večerník přinese v příštím vydání exkluzivní rozhovor.
Ještě jednu novinku pak organizátoři dobromilického Siláka připravili. Do programu se aktivně zapojily děti. „Stalo se tak poprvé. Chtěli jsme je nějakým způsobem dostat do děje. A taky jsme chtěli, aby se trochu hýbaly,“ uvedl Pukl. Závodníci tak ani v přestávkách mezi disciplínami neměli úplné volno. Dohlíželi totiž třeba na kliky dětí, pomáhali jim se sedy lehy. Pro sedm statečných to zkrátka nebyla jednoduchá sobota.

Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments