Dobré dopoledne, dnes je neděle 16.6.2019
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Druhou květnovou sobotu bylo na jihu Prostějovska živo. V areálu otaslavické sokolovny se sešli nadšenci do cyklistiky. Ale také lidé, kteří se zkrátka chtěli sejít se sousedy. Čekala je akce Předinou za poznáním, tedy 27 kilometrů cyklistiky. A také příjemná atmosféra.Právě skvělou náladu si pochvaloval i nejstarší účastník závodu Jaroslav Pančochář. „Jsem tady snad popáté. A proč sem jezdím? Seznámím se s lidmi a je tady příjemná, domácká atmosféra,“ svěřil se muž, který má už 89 let. „Do prudkých kopečků už kolo tlačím,“ usmíval se.
Právě jeden takový kopec čekal na závodníky hned v úvodu. „Změnili jsme trasu. Tentokrát ji jedeme naopak, takže začínáme stoupáním do Vincencova,“ prozradil jeden z organizátorů a zároveň moderátor akce, starosta obce Milan Hýbl. Nejen v Otaslavicích, ale i v dalších obcích po cestě čekalo účastníky občerstvení. Například chleba s domácím sádlem.
Akce se nesla vskutku v pohodovém duchu a cyklovýkony také v pohodovém tempu. Vždyť zatímco většinu účastníků tvořili lidé do padesáti let, nechyběly ani děti. „Nejsme tady poprvé, ale skoro každý rok. Je to příjemné odpoledne, hodně pohybu. Navíc se podíváme do okolních vesnic, kam se jinak tolik nedostávám,“ prozradila Jana Ambrozová, která právě dorazila i s dětmi. Organizátoři nakonec mohli být spokojeni. Na start se postavila stovka cyklonadšenců.
A odměna pro cyklisty? Kromě občerstvení a dobrého pocitu z pohybu také cyklopasy na památku a pět poukázek na sportovní vybavení pro vylosované šťastlivce. Jako bonus pak zafungovaly drobné exkurze do nedávno opravené sokolovny. Přítomné, co tam nakoukli, tak na chvíli odnesly v čase zpět vzpomínky.


Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments