Dobrý večer, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Druhou květnovou sobotu bylo na jihu Prostějovska živo. V areálu otaslavické sokolovny se sešli nadšenci do cyklistiky. Ale také lidé, kteří se zkrátka chtěli sejít se sousedy. Čekala je akce Předinou za poznáním, tedy 27 kilometrů cyklistiky. A také příjemná atmosféra.Právě skvělou náladu si pochvaloval i nejstarší účastník závodu Jaroslav Pančochář. „Jsem tady snad popáté. A proč sem jezdím? Seznámím se s lidmi a je tady příjemná, domácká atmosféra,“ svěřil se muž, který má už 89 let. „Do prudkých kopečků už kolo tlačím,“ usmíval se.
Právě jeden takový kopec čekal na závodníky hned v úvodu. „Změnili jsme trasu. Tentokrát ji jedeme naopak, takže začínáme stoupáním do Vincencova,“ prozradil jeden z organizátorů a zároveň moderátor akce, starosta obce Milan Hýbl. Nejen v Otaslavicích, ale i v dalších obcích po cestě čekalo účastníky občerstvení. Například chleba s domácím sádlem.
Akce se nesla vskutku v pohodovém duchu a cyklovýkony také v pohodovém tempu. Vždyť zatímco většinu účastníků tvořili lidé do padesáti let, nechyběly ani děti. „Nejsme tady poprvé, ale skoro každý rok. Je to příjemné odpoledne, hodně pohybu. Navíc se podíváme do okolních vesnic, kam se jinak tolik nedostávám,“ prozradila Jana Ambrozová, která právě dorazila i s dětmi. Organizátoři nakonec mohli být spokojeni. Na start se postavila stovka cyklonadšenců.
A odměna pro cyklisty? Kromě občerstvení a dobrého pocitu z pohybu také cyklopasy na památku a pět poukázek na sportovní vybavení pro vylosované šťastlivce. Jako bonus pak zafungovaly drobné exkurze do nedávno opravené sokolovny. Přítomné, co tam nakoukli, tak na chvíli odnesly v čase zpět vzpomínky.


Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments