Dobrý večer, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Fotogalerie:  Nevšední, a hlavně pro všechny. Takový je již tradičně dětský den ve Vícově. Akce spolupořádaná s vojenskými jednotkami, tentokrát z Přáslavic, slavila i letos úspěch. Do malé obce se nahrnuly stovky lidí, aby mohly obdivovat umění parašutistů, vyzkoušet si soutěže i střelbu na terče. Starší ročníky si pak připomněly své zkušenosti z armády. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

Pořádný nával zažil v sobotu 1. června Vícov. I letos si totiž řada rodičů tento den zatrhla v kalendáři, aby si rodiny užily den plný her a zábavy. Okolo vícovského fotbalového hřiště to tak opět žilo. A to ještě předtím, než přímo na něj přistáli parašutisté. „Seskok se nám líbil. Přišli jsme právě na něj, přesně včas,“ uvedl například Petr, který se akce účastnil s rodinou. Nebyl zdaleka sám...
Dětský den ve Vícově má dlouhou tradici a stejně tak dobré jméno. Dojíždí sem tak řada lidí nejen z okolních obcí, ale také z Prostějova. Hřiště bylo doslova přeplněné lidmi. Kromě parašutistů však mohli obdivovat třeba pouštní obrněný transportér Dingo nebo houfnici Danu. Nechyběla ani pancéřová vozidla či radiotechnika.Dostavili se také dokonce potápěči s veškerým svým vybavením. Děti navíc potěšilo, že řadu z věcí k vidění si mohly také vyzkoušet, případně zjistit, jak to v útrobách takového obrněného transportéru vypadá.
Spokojenost s průběhem akce neskrývala pořadatelka a starostka Jana Rozsívalová, která se ujala i role moderátorky. A měla co dělat: akce se totiž konala na třech různých místech - vrtulník přistával na poli, zatímco dětské soutěže a hry se konaly na trávě u občerstvení. O kus dál se pak nacházelo hřiště s přistávací plochou pro parašutisty a obklopené střelnicemi. „Vše se podařilo, vyšlo i počasí. Mrzí mě snad jen to, že jsme se o příletu vrtulníků dozvěděli na poslední chvíli. Jsme za něj ale moc rádi,“ uvedla pro Večerník. „Fajn také je, že se lidé tentokrát mohou podívat i dovnitř strojů,“ dodala za pořadatele.
Ti nešetřili ani na atrakcích. Potěšil tak nejen kolotoč, ale i skákací hrad, další lidé uvítali obří pexeso. Nechyběly ani stánky se sladkostmi či naopak jeden vzdělávací: zástupci vojenských lesů z Plumlova poučili děti o tom, co v lese najdou, a co tam naopak nepatří. Den však nebyl určený jen pro děti, ale také pro řadu dospělých. Zejména pro ty se zájmem o bojovou techniku. „Vyzkoušeli jsme dětské soutěže a byli se podívat na vrtulník. Na akci nejvíc oceňuji to, že si tady kromě dětí užijí i rodiče,“ vyzdvihla vícovský den dětí jedna z návštěvnic Zdeňka Dostálová.
Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments