Dobré dopoledne, dnes je neděle 16.6.2019
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Fotogalerie:  Nevšední, a hlavně pro všechny. Takový je již tradičně dětský den ve Vícově. Akce spolupořádaná s vojenskými jednotkami, tentokrát z Přáslavic, slavila i letos úspěch. Do malé obce se nahrnuly stovky lidí, aby mohly obdivovat umění parašutistů, vyzkoušet si soutěže i střelbu na terče. Starší ročníky si pak připomněly své zkušenosti z armády. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

Pořádný nával zažil v sobotu 1. června Vícov. I letos si totiž řada rodičů tento den zatrhla v kalendáři, aby si rodiny užily den plný her a zábavy. Okolo vícovského fotbalového hřiště to tak opět žilo. A to ještě předtím, než přímo na něj přistáli parašutisté. „Seskok se nám líbil. Přišli jsme právě na něj, přesně včas,“ uvedl například Petr, který se akce účastnil s rodinou. Nebyl zdaleka sám...
Dětský den ve Vícově má dlouhou tradici a stejně tak dobré jméno. Dojíždí sem tak řada lidí nejen z okolních obcí, ale také z Prostějova. Hřiště bylo doslova přeplněné lidmi. Kromě parašutistů však mohli obdivovat třeba pouštní obrněný transportér Dingo nebo houfnici Danu. Nechyběla ani pancéřová vozidla či radiotechnika.Dostavili se také dokonce potápěči s veškerým svým vybavením. Děti navíc potěšilo, že řadu z věcí k vidění si mohly také vyzkoušet, případně zjistit, jak to v útrobách takového obrněného transportéru vypadá.
Spokojenost s průběhem akce neskrývala pořadatelka a starostka Jana Rozsívalová, která se ujala i role moderátorky. A měla co dělat: akce se totiž konala na třech různých místech - vrtulník přistával na poli, zatímco dětské soutěže a hry se konaly na trávě u občerstvení. O kus dál se pak nacházelo hřiště s přistávací plochou pro parašutisty a obklopené střelnicemi. „Vše se podařilo, vyšlo i počasí. Mrzí mě snad jen to, že jsme se o příletu vrtulníků dozvěděli na poslední chvíli. Jsme za něj ale moc rádi,“ uvedla pro Večerník. „Fajn také je, že se lidé tentokrát mohou podívat i dovnitř strojů,“ dodala za pořadatele.
Ti nešetřili ani na atrakcích. Potěšil tak nejen kolotoč, ale i skákací hrad, další lidé uvítali obří pexeso. Nechyběly ani stánky se sladkostmi či naopak jeden vzdělávací: zástupci vojenských lesů z Plumlova poučili děti o tom, co v lese najdou, a co tam naopak nepatří. Den však nebyl určený jen pro děti, ale také pro řadu dospělých. Zejména pro ty se zájmem o bojovou techniku. „Vyzkoušeli jsme dětské soutěže a byli se podívat na vrtulník. Na akci nejvíc oceňuji to, že si tady kromě dětí užijí i rodiče,“ vyzdvihla vícovský den dětí jedna z návštěvnic Zdeňka Dostálová.
Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments