Dobré dopoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Fotogalerie:  Nevšední, a hlavně pro všechny. Takový je již tradičně dětský den ve Vícově. Akce spolupořádaná s vojenskými jednotkami, tentokrát z Přáslavic, slavila i letos úspěch. Do malé obce se nahrnuly stovky lidí, aby mohly obdivovat umění parašutistů, vyzkoušet si soutěže i střelbu na terče. Starší ročníky si pak připomněly své zkušenosti z armády. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

Pořádný nával zažil v sobotu 1. června Vícov. I letos si totiž řada rodičů tento den zatrhla v kalendáři, aby si rodiny užily den plný her a zábavy. Okolo vícovského fotbalového hřiště to tak opět žilo. A to ještě předtím, než přímo na něj přistáli parašutisté. „Seskok se nám líbil. Přišli jsme právě na něj, přesně včas,“ uvedl například Petr, který se akce účastnil s rodinou. Nebyl zdaleka sám...
Dětský den ve Vícově má dlouhou tradici a stejně tak dobré jméno. Dojíždí sem tak řada lidí nejen z okolních obcí, ale také z Prostějova. Hřiště bylo doslova přeplněné lidmi. Kromě parašutistů však mohli obdivovat třeba pouštní obrněný transportér Dingo nebo houfnici Danu. Nechyběla ani pancéřová vozidla či radiotechnika.Dostavili se také dokonce potápěči s veškerým svým vybavením. Děti navíc potěšilo, že řadu z věcí k vidění si mohly také vyzkoušet, případně zjistit, jak to v útrobách takového obrněného transportéru vypadá.
Spokojenost s průběhem akce neskrývala pořadatelka a starostka Jana Rozsívalová, která se ujala i role moderátorky. A měla co dělat: akce se totiž konala na třech různých místech - vrtulník přistával na poli, zatímco dětské soutěže a hry se konaly na trávě u občerstvení. O kus dál se pak nacházelo hřiště s přistávací plochou pro parašutisty a obklopené střelnicemi. „Vše se podařilo, vyšlo i počasí. Mrzí mě snad jen to, že jsme se o příletu vrtulníků dozvěděli na poslední chvíli. Jsme za něj ale moc rádi,“ uvedla pro Večerník. „Fajn také je, že se lidé tentokrát mohou podívat i dovnitř strojů,“ dodala za pořadatele.
Ti nešetřili ani na atrakcích. Potěšil tak nejen kolotoč, ale i skákací hrad, další lidé uvítali obří pexeso. Nechyběly ani stánky se sladkostmi či naopak jeden vzdělávací: zástupci vojenských lesů z Plumlova poučili děti o tom, co v lese najdou, a co tam naopak nepatří. Den však nebyl určený jen pro děti, ale také pro řadu dospělých. Zejména pro ty se zájmem o bojovou techniku. „Vyzkoušeli jsme dětské soutěže a byli se podívat na vrtulník. Na akci nejvíc oceňuji to, že si tady kromě dětí užijí i rodiče,“ vyzdvihla vícovský den dětí jedna z návštěvnic Zdeňka Dostálová.
Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-