Dobré poledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Začátkem dubna tohoto roku se uživatelé Denního stacionáře Pivoňka z Prostějova vydali autobusem na výlet do Boskovic. Čekalo je tam setkání s uživateli z boskovické Betany, která poskytuje sociální služby v sociálně terapeutických dílnách a chráněném bydlení. Na předem domluvenou návštěvu se všichni moc těšili.

„Už při příjezdu bylo příjemné, že nás čekala u branky dvoučlenná uvítací delegace. Měli jsme možnost prohlédnout si terapeutické dílny a to, co se tam dělá, a také nahlédnout do prostor chráněného bydlení. Největší úspěch měl však seznamovací program, který proběhl ve velké tělocvičně. Příjemné bylo také posezení na zahradě a došlo i na předávání malých dárečků,“ sdělila Večerníku Renata Kolářová, vedoucí Denního stacionáře Pivoňka, který sídlí v ulici Pod Kosířem v Prostějově.
„Výborně naplánovaný program, vstřícný přístup všech zaměstnanců z Betany a jejich vřelé přijetí – všichni jsme byli velmi potěšeni. Je skvělé, že naši uživatelé mají příležitost seznamovat se s novými lidmi, poznávat jiné prostředí a navazovat nová přátelství,“ pochvaluje si Kolářová.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-