Dobré dopoledne, dnes je neděle 16.6.2019
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tradiční Prostějovské léto začíná už tento týden! I letos si pro vás organizátoři připravili bohatý program včetně sportu, výletování, hudby, tance, her, filmů a pohádek. Těšit se můžete na blade nights, Pavla Calltu, Xindla X, Asterixe, lesní studánky, Bohemian Rhapsody a mnoho dalšího. První z řad akcí je přitom discgolfový turnaj v Kolářových sadech již tohle úterý.

Kulturní Prostějovské léto 2019 je již za humny. Co organizátoři připravili na první měsíc programu? Lidé se mohou těšit na discgolf, soutěže, hudbu, tanec či vyjížďku na kolečkových bruslích. Nebude chybět ani vycházka a setkání se záchranáři zvířat.“ Prostě prostějovské kulturní léto, jak má být.
Zahájeno bude v úterý 4. června od 17:00 hodin v Kolářových sadech discgolfovým turnajem pořádaným Sportcentrem DDM Prostějov. Na tuto akci můžete přijít s celou rodinou, kamarády nebo sami. Disky na hru vám pořadatelé samozřejmě zapůjčí přímo v sadech. Není třeba zasílat žádné přihlášky, účastníci se budou registrovat zdarma na místě. Je nutné jen v 17:00 hodin přijít na prezentaci ke hvězdárně a v 17:20 už turnaj započne. Pro jakékoliv informace neváhejte kontaktovat Jiřího Nováka ze Sportcentra prostřednictvím e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonního čísla: 776 583 694.
Prostějovské kulturní léto bude pokračovat ve čtvrtek 13. června na náměstí T. G. Masaryka prostějovskou koloběžkou. Od 8:30 hodin bude připravena pro základní školy, od 14:00 hodin pak pro veřejnost. Následující den bude naplněn taktéž sportem – od 20:30 hodin se můžete zúčastnit blade nights, vyjížďky na kolečkových bruslích a koloběžkách, která startuje u dětského dopravního centra. V sobotu 15. června se pak budete moci vydat na vycházku k mokřadu Mokroš u Mořic, odkud se poputuje do Němčic nad Hanou, kde navštívíte záchrannou stanici. Koncem června se pak můžete těšit ještě na koncert s Pavlem Calltou a vystoupení tanečních skupin a souborů z okresu Prostějov.
V červenci v rámci Prostějovského léta proběhne deskohraní, čtení pohádek a příběhů, noc s filmy Bohemian Rhapsody a Asterix a tajemství kouzelného lektvaru, vycházka na Kosíř, koncert kapely Mirai či hledání lesních studánek. Srpen pak nabídne třeba cyklovýlet kolem mlýnského náhonu, film Ženy v běhu, módní přehlídku nebo závěrečný večer s Xindlem X. Také letos tedy máte na výběr bohatou plejádu kulturních zážitků, jichž se můžete zúčastnit, a to zcela zdarma. Tak proč toho nevyužít?

Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments