Dobré dopoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tradiční Prostějovské léto začíná už tento týden! I letos si pro vás organizátoři připravili bohatý program včetně sportu, výletování, hudby, tance, her, filmů a pohádek. Těšit se můžete na blade nights, Pavla Calltu, Xindla X, Asterixe, lesní studánky, Bohemian Rhapsody a mnoho dalšího. První z řad akcí je přitom discgolfový turnaj v Kolářových sadech již tohle úterý.

Kulturní Prostějovské léto 2019 je již za humny. Co organizátoři připravili na první měsíc programu? Lidé se mohou těšit na discgolf, soutěže, hudbu, tanec či vyjížďku na kolečkových bruslích. Nebude chybět ani vycházka a setkání se záchranáři zvířat.“ Prostě prostějovské kulturní léto, jak má být.
Zahájeno bude v úterý 4. června od 17:00 hodin v Kolářových sadech discgolfovým turnajem pořádaným Sportcentrem DDM Prostějov. Na tuto akci můžete přijít s celou rodinou, kamarády nebo sami. Disky na hru vám pořadatelé samozřejmě zapůjčí přímo v sadech. Není třeba zasílat žádné přihlášky, účastníci se budou registrovat zdarma na místě. Je nutné jen v 17:00 hodin přijít na prezentaci ke hvězdárně a v 17:20 už turnaj započne. Pro jakékoliv informace neváhejte kontaktovat Jiřího Nováka ze Sportcentra prostřednictvím e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonního čísla: 776 583 694.
Prostějovské kulturní léto bude pokračovat ve čtvrtek 13. června na náměstí T. G. Masaryka prostějovskou koloběžkou. Od 8:30 hodin bude připravena pro základní školy, od 14:00 hodin pak pro veřejnost. Následující den bude naplněn taktéž sportem – od 20:30 hodin se můžete zúčastnit blade nights, vyjížďky na kolečkových bruslích a koloběžkách, která startuje u dětského dopravního centra. V sobotu 15. června se pak budete moci vydat na vycházku k mokřadu Mokroš u Mořic, odkud se poputuje do Němčic nad Hanou, kde navštívíte záchrannou stanici. Koncem června se pak můžete těšit ještě na koncert s Pavlem Calltou a vystoupení tanečních skupin a souborů z okresu Prostějov.
V červenci v rámci Prostějovského léta proběhne deskohraní, čtení pohádek a příběhů, noc s filmy Bohemian Rhapsody a Asterix a tajemství kouzelného lektvaru, vycházka na Kosíř, koncert kapely Mirai či hledání lesních studánek. Srpen pak nabídne třeba cyklovýlet kolem mlýnského náhonu, film Ženy v běhu, módní přehlídku nebo závěrečný večer s Xindlem X. Také letos tedy máte na výběr bohatou plejádu kulturních zážitků, jichž se můžete zúčastnit, a to zcela zdarma. Tak proč toho nevyužít?

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-