Dobrý večer, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Gerbery, chryzantémy, karafiáty i růže. Prostějovské „Kasko“ uplynulý čtvrtek zaplavily květiny. Staly se materiálem, z něhož celkem pětatřicet soutěžících během dvou hodin vykouzlilo čarokrásné kytice. Dělo se tak v rámci moravského kola soutěže Floristika. Z něj nakonec do celostátního kola postoupila jedna žačka z našeho regionu.

Nejlepší amatérské květinářky z celé Moravy se do Prostějova letos sjely už pošesté. I tentokrát dostaly za úkol vytvořit kulatou kytici pro oslavence a vypichovanou misku na stůl. Utkaly se v celkem třech věkových kategoriích od žákyň až po seniorky. Bylo přitom úžasné sledovat, jak z prakticky stejných květin vznikají zcela odlišné kytice.
„Aranžování květin se věnuji zhruba čtyři roky. Začala jsem s tím na základní škole ve Vrahovicích, kde nás vedla tehdejší ředitelka paní Ambrožová. Chytlo mě to a chci se tomu věnovat i nadále, přestože nyní již na střední škole studuji úplně jiný obor,“ prozradila nám šestnáctiletá studentka olomoucké polygrafické školy Veronika Mikulášková, která coby vítězka okresního kola ve své kategorii reprezentovala právě náš region.
Z našich zástupců se v moravském kole nejlépe dařilo Elišce Ganzarové, která v kategorii žákyň obsadila druhé místo. Studentce Cyrilometodějského gymnázia v Prostějovské se tak podařilo o jeden stupínek zlepšit loňské umístění. Díky tomu se představí v pátek 19. července v rámci výstavy Květy v Lysé nad Labem, kam postoupila vždy trojice nejlepších z každé kategorie.
Záštitu nad soutěží převzal náměstek hejtmana Milan Klimeš a náměstkyně prostějovského primátora Milada Sokolová. „Jsme rádi za spolupráci se společností Zetaspol z Bedihoště, která nám mimo jiné dodala květiny. Finančně nás podpořil i Olomoucký kraj a město Prostějov,“ poděkovala Vlasta Ambrožová z pořádajícího Českého zahrádkářského svazu, který v průběhu roku pořádá kurzy aranžování i dílny pro děti. „Často to probíhá v rámci kroužku mladých zahrádkářů. Ono totiž zahrádkaření rozhodně není pouze sázení, ale má mnoho dalších podob,“ upozornila na závěr Vlasta Ambrožová. (mls)

jak to dopadlo...

ŽÁCI:
1. Alexandra Gregorová Frýdek-Místek
2. EliškaGanzarová Prostějov
3. Jolana Kozlová Frýdek-Místek
JUNIOŘI:
1. Viktorie Kostelníková Karviná
2. Nikola Nevjelíková Kroměříž
3. Amálie Králíčková Olomouc
SENIOŘI:
1. Ivana Sobová Znojmo
2. Magda Luzarová Frýdek-Místek
3. Vladimíra Zemánková VyškovTotal Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments