Dobré dopoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Gerbery, chryzantémy, karafiáty i růže. Prostějovské „Kasko“ uplynulý čtvrtek zaplavily květiny. Staly se materiálem, z něhož celkem pětatřicet soutěžících během dvou hodin vykouzlilo čarokrásné kytice. Dělo se tak v rámci moravského kola soutěže Floristika. Z něj nakonec do celostátního kola postoupila jedna žačka z našeho regionu.

Nejlepší amatérské květinářky z celé Moravy se do Prostějova letos sjely už pošesté. I tentokrát dostaly za úkol vytvořit kulatou kytici pro oslavence a vypichovanou misku na stůl. Utkaly se v celkem třech věkových kategoriích od žákyň až po seniorky. Bylo přitom úžasné sledovat, jak z prakticky stejných květin vznikají zcela odlišné kytice.
„Aranžování květin se věnuji zhruba čtyři roky. Začala jsem s tím na základní škole ve Vrahovicích, kde nás vedla tehdejší ředitelka paní Ambrožová. Chytlo mě to a chci se tomu věnovat i nadále, přestože nyní již na střední škole studuji úplně jiný obor,“ prozradila nám šestnáctiletá studentka olomoucké polygrafické školy Veronika Mikulášková, která coby vítězka okresního kola ve své kategorii reprezentovala právě náš region.
Z našich zástupců se v moravském kole nejlépe dařilo Elišce Ganzarové, která v kategorii žákyň obsadila druhé místo. Studentce Cyrilometodějského gymnázia v Prostějovské se tak podařilo o jeden stupínek zlepšit loňské umístění. Díky tomu se představí v pátek 19. července v rámci výstavy Květy v Lysé nad Labem, kam postoupila vždy trojice nejlepších z každé kategorie.
Záštitu nad soutěží převzal náměstek hejtmana Milan Klimeš a náměstkyně prostějovského primátora Milada Sokolová. „Jsme rádi za spolupráci se společností Zetaspol z Bedihoště, která nám mimo jiné dodala květiny. Finančně nás podpořil i Olomoucký kraj a město Prostějov,“ poděkovala Vlasta Ambrožová z pořádajícího Českého zahrádkářského svazu, který v průběhu roku pořádá kurzy aranžování i dílny pro děti. „Často to probíhá v rámci kroužku mladých zahrádkářů. Ono totiž zahrádkaření rozhodně není pouze sázení, ale má mnoho dalších podob,“ upozornila na závěr Vlasta Ambrožová. (mls)

jak to dopadlo...

ŽÁCI:
1. Alexandra Gregorová Frýdek-Místek
2. EliškaGanzarová Prostějov
3. Jolana Kozlová Frýdek-Místek
JUNIOŘI:
1. Viktorie Kostelníková Karviná
2. Nikola Nevjelíková Kroměříž
3. Amálie Králíčková Olomouc
SENIOŘI:
1. Ivana Sobová Znojmo
2. Magda Luzarová Frýdek-Místek
3. Vladimíra Zemánková VyškovTotal Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-