Dobré dopoledne, dnes je neděle 16.6.2019
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Gerbery, chryzantémy, karafiáty i růže. Prostějovské „Kasko“ uplynulý čtvrtek zaplavily květiny. Staly se materiálem, z něhož celkem pětatřicet soutěžících během dvou hodin vykouzlilo čarokrásné kytice. Dělo se tak v rámci moravského kola soutěže Floristika. Z něj nakonec do celostátního kola postoupila jedna žačka z našeho regionu.

Nejlepší amatérské květinářky z celé Moravy se do Prostějova letos sjely už pošesté. I tentokrát dostaly za úkol vytvořit kulatou kytici pro oslavence a vypichovanou misku na stůl. Utkaly se v celkem třech věkových kategoriích od žákyň až po seniorky. Bylo přitom úžasné sledovat, jak z prakticky stejných květin vznikají zcela odlišné kytice.
„Aranžování květin se věnuji zhruba čtyři roky. Začala jsem s tím na základní škole ve Vrahovicích, kde nás vedla tehdejší ředitelka paní Ambrožová. Chytlo mě to a chci se tomu věnovat i nadále, přestože nyní již na střední škole studuji úplně jiný obor,“ prozradila nám šestnáctiletá studentka olomoucké polygrafické školy Veronika Mikulášková, která coby vítězka okresního kola ve své kategorii reprezentovala právě náš region.
Z našich zástupců se v moravském kole nejlépe dařilo Elišce Ganzarové, která v kategorii žákyň obsadila druhé místo. Studentce Cyrilometodějského gymnázia v Prostějovské se tak podařilo o jeden stupínek zlepšit loňské umístění. Díky tomu se představí v pátek 19. července v rámci výstavy Květy v Lysé nad Labem, kam postoupila vždy trojice nejlepších z každé kategorie.
Záštitu nad soutěží převzal náměstek hejtmana Milan Klimeš a náměstkyně prostějovského primátora Milada Sokolová. „Jsme rádi za spolupráci se společností Zetaspol z Bedihoště, která nám mimo jiné dodala květiny. Finančně nás podpořil i Olomoucký kraj a město Prostějov,“ poděkovala Vlasta Ambrožová z pořádajícího Českého zahrádkářského svazu, který v průběhu roku pořádá kurzy aranžování i dílny pro děti. „Často to probíhá v rámci kroužku mladých zahrádkářů. Ono totiž zahrádkaření rozhodně není pouze sázení, ale má mnoho dalších podob,“ upozornila na závěr Vlasta Ambrožová. (mls)

jak to dopadlo...

ŽÁCI:
1. Alexandra Gregorová Frýdek-Místek
2. EliškaGanzarová Prostějov
3. Jolana Kozlová Frýdek-Místek
JUNIOŘI:
1. Viktorie Kostelníková Karviná
2. Nikola Nevjelíková Kroměříž
3. Amálie Králíčková Olomouc
SENIOŘI:
1. Ivana Sobová Znojmo
2. Magda Luzarová Frýdek-Místek
3. Vladimíra Zemánková VyškovTotal Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments