Dobré dopoledne, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Byl poslední máj, byl hodování čas... Zatímco první květnový den je tradičně zasvěcen lásce, ten poslední patřil v regionu lásce k jídlu. Ta je ostatně prý ze všech lásek tou nejupřímnější. Přesvědčit se o tom mohli hosté hotelu Plumlov během degustačního večera, který pro ně připravil tým pod vedením Zdeňka Pohlreicha. A byla to skutečná láska na první pohled, dvě tisícovky korun za vstup na akci prý stály za to!
Tohle terasa hotelu Plumlov ještě nezažila! Uplynulý pátek večer se tam sešla hned půldruhá stovka hostů, pro něž bylo připraveno čtyřchodové menu zhotovené pod dohledem Zdeňka Pohlreicha. Kromě jídla a výtečného vína si lidé mohli vychutnat také výhled na vody plumlovské přehrady, zapadající slunce a hudbu v podání zpěváka a klavíristy Filipa Gondolána a houslisty Martina Zbrožka, který celým večerem zároveň provázel. Večerník byl u toho!Nekompromisní šéfkuchař známý zejména díky televizní show Ano, šéfe! poslední dobou z Prahy příliš nevyjíždí a pokud už, objevuje se především na různých food festivalech. O to bylo překvapivější, že přijal pozvání od provozní hotelu Plumlov. „Rozhodně nechci být všude. Mám rád, když je to spojeno s příjemným prostředím a jistou úrovní gastronomie. Přitom jsem ani netušil, jak je tady krásně,“ vyjádřil se exkluzivně pro Večerník Zdeněk Pohlreich a rozhlédl se z prosluněné terasy hotelu Plumlov po vodách zdejší přehrady. „Tomu se říká výhled za milion dolarů, to je opravdu moc krásný,“ kochal se šéfkuchař, než se následně pustil do vaření.
Jak se Večerník měl možnost přesvědčit, aktivně se podílel na přípravě čtyřchodového menu, které vzniklo na základě jeho poslední kuchařky nazvané Fresh. Jako studený předkrm se servírovala pěna z kozího sýra, za teplý posloužil fenyklový salát s pomeranči, hlavním chodem byla kachní prsa s kukuřičnou kaší a jako dezert byl připraven perníkový krém s mandarinkami. „Po cestě jsem u stánku uviděl nádherný místní jahody, tak jsme jich hned koupili šest kilo a přidali je tam, ač původně vůbec nebyly v plánu. Kdo by jim ale odolal?“ usmál se Pohlreich, který působil pozitivním dojmem. Masku přísného šéfa z televizního pořadu nechal pro diváky.
Zorganizovat podobnou hostinu pro tolik hostů nebylo vůbec nic jednoduchého. Přestože cena večeře přišla na dva tisíce korun, zájem o ni byl obrovský. „Během prvního týdne bylo vyprodáno. Kdyby se nám na terasu vešlo tisíc lidí, tak by jich tady mohlo být i tisíc,“ prozradila Večerníku provozní hotelu Jana Ožanová, pro kterou to byla zatím nejnáročnější akce, do jejíž přípravy se pustila.
Ta další přitom již klepe na dveře. Do hotelu Plumlov se v pátek 21. června po čase opět vrátí Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, kteří tam uvedou melodie „dvou mužů mezi nebem a jazzem“ Jaroslava Ježka a George Gerschwina.
Čtenáři Večerníku se mohou těšit na exkluzivní interview se Zdeňkem Pohlreichem, které přineseme ještě v jednom z červnových čísel.
Total Comments

 • Pouť dětí k andělům strážným
 • Život generála F. Moravce
 • Bojovali na všech frontách
 • Dny evropského dědictví
 • Černobyl
 • Memoriál Otmara Malečka
 • Nezamyslice
 • Bezpečně do škol
 • Besip
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 8:44

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments