Příjemnou noc, dnes je sobota 15.6.2019
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Byl poslední máj, byl hodování čas... Zatímco první květnový den je tradičně zasvěcen lásce, ten poslední patřil v regionu lásce k jídlu. Ta je ostatně prý ze všech lásek tou nejupřímnější. Přesvědčit se o tom mohli hosté hotelu Plumlov během degustačního večera, který pro ně připravil tým pod vedením Zdeňka Pohlreicha. A byla to skutečná láska na první pohled, dvě tisícovky korun za vstup na akci prý stály za to!
Tohle terasa hotelu Plumlov ještě nezažila! Uplynulý pátek večer se tam sešla hned půldruhá stovka hostů, pro něž bylo připraveno čtyřchodové menu zhotovené pod dohledem Zdeňka Pohlreicha. Kromě jídla a výtečného vína si lidé mohli vychutnat také výhled na vody plumlovské přehrady, zapadající slunce a hudbu v podání zpěváka a klavíristy Filipa Gondolána a houslisty Martina Zbrožka, který celým večerem zároveň provázel. Večerník byl u toho!Nekompromisní šéfkuchař známý zejména díky televizní show Ano, šéfe! poslední dobou z Prahy příliš nevyjíždí a pokud už, objevuje se především na různých food festivalech. O to bylo překvapivější, že přijal pozvání od provozní hotelu Plumlov. „Rozhodně nechci být všude. Mám rád, když je to spojeno s příjemným prostředím a jistou úrovní gastronomie. Přitom jsem ani netušil, jak je tady krásně,“ vyjádřil se exkluzivně pro Večerník Zdeněk Pohlreich a rozhlédl se z prosluněné terasy hotelu Plumlov po vodách zdejší přehrady. „Tomu se říká výhled za milion dolarů, to je opravdu moc krásný,“ kochal se šéfkuchař, než se následně pustil do vaření.
Jak se Večerník měl možnost přesvědčit, aktivně se podílel na přípravě čtyřchodového menu, které vzniklo na základě jeho poslední kuchařky nazvané Fresh. Jako studený předkrm se servírovala pěna z kozího sýra, za teplý posloužil fenyklový salát s pomeranči, hlavním chodem byla kachní prsa s kukuřičnou kaší a jako dezert byl připraven perníkový krém s mandarinkami. „Po cestě jsem u stánku uviděl nádherný místní jahody, tak jsme jich hned koupili šest kilo a přidali je tam, ač původně vůbec nebyly v plánu. Kdo by jim ale odolal?“ usmál se Pohlreich, který působil pozitivním dojmem. Masku přísného šéfa z televizního pořadu nechal pro diváky.
Zorganizovat podobnou hostinu pro tolik hostů nebylo vůbec nic jednoduchého. Přestože cena večeře přišla na dva tisíce korun, zájem o ni byl obrovský. „Během prvního týdne bylo vyprodáno. Kdyby se nám na terasu vešlo tisíc lidí, tak by jich tady mohlo být i tisíc,“ prozradila Večerníku provozní hotelu Jana Ožanová, pro kterou to byla zatím nejnáročnější akce, do jejíž přípravy se pustila.
Ta další přitom již klepe na dveře. Do hotelu Plumlov se v pátek 21. června po čase opět vrátí Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, kteří tam uvedou melodie „dvou mužů mezi nebem a jazzem“ Jaroslava Ježka a George Gerschwina.
Čtenáři Večerníku se mohou těšit na exkluzivní interview se Zdeňkem Pohlreichem, které přineseme ještě v jednom z červnových čísel.
Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments