Dobré dopoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Spokojenost. Tak hodnotí výsledek „kytičkové sbírky“ na Prostějovsku spolek Diana, který v minulém týdnu zveřejnil výsledky. „Do terénu vyšlo pětatřicet dvojic a celkem se vybralo 90 780 korun. Je to velmi dobrý výsledek, kterého se podařilo dosáhnout i přes nepříznivé počasí,“ usmívala se předsedkyně prostějovské organizace Marcela Plachá.


Během třiadvacátého ročníku sbírka, kterou pořádá Liga proti rakovině, nabízela zájemcům kytičky s meruňkovou stuhou, které dobrovolníci prodávali za 20 korun. „Lidé ale dali i stokorunu, v některých případech dokonce tisícikorunu. Spolek měl k dispozici 3 850 kytiček, prodal jich přes devadesát procent,“ pochvaloval si.
Kromě dobrovolníků sdružených ve spolku Diana pomohli také školáci z Konice, Bohuslavic a také tří středních škol v Prostějově – podnikatelské, zdravotní a zemědělské. „Výtěžek sbírky tentokrát půjde na výzkum rakoviny plic. Menší část pak na přístroje do nemocnic,“ prozradila Marcela Plachá.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-