Dobrý večer, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Jedinečnou akci na sobotní odpoledne a večer připravila agentura HITTRADE v prostoru pláže U Vrbiček na plumlovské přehradě. Dokonale zorganizovaný a premiérový Fast Food Rock měl však jednu podstatnou závadu, která nejvíce mrzela jinak spokojené pořadatele. Podráždit si chuťové pohárky desítkami připravených dobrot všeho druhu, a navíc se bavit při šňůře vystoupení rockových kapel přišlo jen pár stovek lidí. „Mrzí mě to hodně. Jinak jsem ale naprosto spokojený s tím, jak se první akci tohoto druhu na plumlovské přehradě podařilo připravit,“ svěřil se Večerníku, který byl mediálním partnerem akce, jednatel Petr Zlámal.
Premiérový ročník této nové akce začal už od patnácté hodiny, kdy se na pláž U Vrbiček začali trousit první hosté. „Do této doby jsme v rámci rockových festivalů pořádali jen Guláš Rock Fest, který však mnozí pořadatelé od nás okopírovali, a s těmito akcemi se během následujících let všude doslova roztrhl pytel. Letos jsme ale chtěli rozšířit náš rockový festival na přehradě a přidali jsme do seriálu Fast Food Rock. Z hlediska organizace to bylo složité, ale všechno nakonec po této stránce klaplo a těšili jsme se na velkou návštěvu především mladých lidí,“ řekl při hodnocení sobotního voňavého odpoledne a večera Petr Zlámal.
Pro hosty akce byly připraveny a velice dobře zorganizovány dvě desítky stánků, jejich majitelé nabízeli voňavé pochoutky. K dispozici byly sladké i slané masité palačinky, mnoho druhů langošů, burgerů, kebabů, speciální rybí suši, trdelníky nebo několik druhů gulášů. „Já nabízím pštrosí guláš, což je moje vyhlášená specialita. Víte, pštrosí maso je bezlepkové a má svoji specifickou chuť, je ještě jemnější než drůbeží,“ svěřil se Večerníku známý gulášový mág Ladislav Špičák.
Hned vedle jeho stánku to vonělo rybinou. „Společně s manželem jsme připravili jako novinku sushi a také japonské kuře s grilovanou rýží nebo pečenými nudlemi. Byli jsme pozváni panem Zlámalem a využili jsme tak šance předvést tady a nabídnout něco odlišného než ostatní. A jsme rádi, že japonské speciality si pomalu ale jistě získávají oblibu i mezi Čechy a Moraváky,“ culila se Lenka Zapletalová, která s manželem Petrem neměla u svého stánku rozhodně nouzi o zákazníky.
Zatímco se u stánků tvořily hloučky zájemců, pláží U Vrbiček „otřásala“ rocková muzika. Od odpoledních hodin až do půlnoci se na pódiu vystřídaly revivalové kapely Katapult, AC/DC, Smokie a dále Minami, Plus či kytarista Marek Soldán. „Vrcholem koncertního představení bylo vystoupení skupiny Motor Gang s vynikajícím bubeníkem Josefem Cigánkem. Není divu, že si jej najímají i skupiny doprovázející Karla Gotta nebo Michala Davida,“ sdělil Večerníku hlavní organizátor Petr Zlámal. Ten i přes výraznou spokojenost s průběhem premiérového Fast Food Rocku neskrýval rozmrzelost s návštěvností. „Ano, to mě zklamalo hodně. Jednalo se po všech stránkách o zdařilou akci, ale kde byli lidé, to fakt nechápu... Měli jsme tu spoustu jídla, spoustu dobrot a počasí také nebylo špatné, vždyť od čtvrté hodiny odpolední se rozehnaly i mraky a svítilo sluníčko. Lidi asi neměli náladu chodit nikam ven, takže jich přišlo jen pár stovek. Je to obrovská škoda,“ mrzelo Zlámala. „Chtěl bych ale každopádně poděkovat všem, kteří se na organizaci akce podíleli. Pan Kocourek dokázal perfektně sladit všechny stánkaře a můj obrovský dík patří také Kamilu Řezníčkovi. Ten jako profesionální zvukař dokázal ozvučit vystupující kapely naprosto prvotřídně, což jistě ocenili i všichni příznivci kvalitního rocku. Nedivím se, že pana Řezníčka využívá často i statutární město Prostějov pro své akce,“ dodal na závěr Petr Zlámal a stačil ještě pozvat diváky na další akci na pláži U Vrbiček, kterou bude jedinečný koncert skupiny Jelen. Temn je na programu už 6. července.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments