Dobré ráno, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Rostliny a zvířata ve velkém, také řada aktivit a zajímavostí. I her pro děti. To vše přinesl sobotní Den životního prostředí na Náměstí T. G. Masaryka. Akce prostějovského ekocentra Iris přilákala hlavně rodiny s dětmi. Ty si mohly vyzkoušet přírodní stezku naboso, poznat květiny a zblízka si prohlédnout pacienty Záchranné stanice pro zvířata v Němčicích nad Hanou. Třeba obřího výra nebo mládě vrabce.


I dospělí se však ledasco dozvěděli. „Věnujeme se letos hodně aktuálnímu tématu zadržení vody v krajině. Také tady máme informace o pozemkovém spolku. Snažíme se tak zapojit lidi přímo do praktických činností pomáhajících přírodě,“ uvedla Eva Zatloukalová, organizátorka a ředitelka ekocentra. To se mimo jiné stará o několik luk, kterým se pokouší vrátit přírodní ráz.
Hlavní část programu však byla věnována dětem. Ty mohly soutěžit o drobné ceny, poznávat a bavit se. Jedním z úkolů pro ty menší byla třeba navigace loďky zčeřenou hladinou kašny. „O akci jsme se dozvěděli na Facebooku. Chodíme ale každý rok. A je to tu super, ostatně jako vždy,“ zhodnotila akci jedna z mnoha návštěvnic Lucie Dvořáková. Den životního prostředí tentokrát více podpořilo město Prostějov. A to bannery s informacemi o některých formách ochrany přírody.


Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-