Dobré ráno, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Rostliny a zvířata ve velkém, také řada aktivit a zajímavostí. I her pro děti. To vše přinesl sobotní Den životního prostředí na Náměstí T. G. Masaryka. Akce prostějovského ekocentra Iris přilákala hlavně rodiny s dětmi. Ty si mohly vyzkoušet přírodní stezku naboso, poznat květiny a zblízka si prohlédnout pacienty Záchranné stanice pro zvířata v Němčicích nad Hanou. Třeba obřího výra nebo mládě vrabce.


I dospělí se však ledasco dozvěděli. „Věnujeme se letos hodně aktuálnímu tématu zadržení vody v krajině. Také tady máme informace o pozemkovém spolku. Snažíme se tak zapojit lidi přímo do praktických činností pomáhajících přírodě,“ uvedla Eva Zatloukalová, organizátorka a ředitelka ekocentra. To se mimo jiné stará o několik luk, kterým se pokouší vrátit přírodní ráz.
Hlavní část programu však byla věnována dětem. Ty mohly soutěžit o drobné ceny, poznávat a bavit se. Jedním z úkolů pro ty menší byla třeba navigace loďky zčeřenou hladinou kašny. „O akci jsme se dozvěděli na Facebooku. Chodíme ale každý rok. A je to tu super, ostatně jako vždy,“ zhodnotila akci jedna z mnoha návštěvnic Lucie Dvořáková. Den životního prostředí tentokrát více podpořilo město Prostějov. A to bannery s informacemi o některých formách ochrany přírody.


Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments