Dobré ráno, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Krásu a bohatost hanáckých krojů mohli v sobotu obdivovat návštěvníci Kralic na Hané. V parku u místního kulturáku si totiž dali dostaveníčko folkloristé z Klasu. Akce Kralické klebete má už svou tradici, tentokrát se konaly už po osmnácté. Statní chasníci s krásnými dívčinami a také děti předvedli, jak to vypadalo dříve na Hané. A že hanáčtina není rozhodně mrtvý jazyk, o tom se na reportáži přesvědčil i Večerník.„Tož kde máme te žensky? Někde klebetijó,“ začal Dominik Špičák s uváděním letošních Klebet. Snad měl pravdu, akce začala se zhruba čtvrthodinovým zpožděním. Poté už ale do dění vtrhly desítky tanečnic a tanečníků. A všichni společně ukázali své taneční i pěvecké schopnosti.
Ty mohla ocenit přinejmenším stovka diváků, kteří přišli folkloristy podpořit. „Tančí mi tam rodina, švagr a také neteř se synovcem. Chodím na akce Klasu poměrně často,“ uvedla jedna z divaček Zuzana Nováková.
S průběhem akce vypadala spokojeně. Podobně jako Vladimíra Šolcová, produkční souboru. Ten jako již tradičně nevystupoval sám. „Máme tu hanácký soubor z Troubek. A také další z Ústí nad Orlicí,“ uvedla Vladimíra Šolcová. Program jako tradičně obsahoval některé osvědčené prvky, ale také pár novinek. „Vybíráme věci, které už k vidění dlouho nebyly. Ale také novinky,“ uvedla Vladimíra Šolcová. Jedno přání však do dalších ročníků má: aby přišlo více diváků.


Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-