Dobré ráno, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Krásu a bohatost hanáckých krojů mohli v sobotu obdivovat návštěvníci Kralic na Hané. V parku u místního kulturáku si totiž dali dostaveníčko folkloristé z Klasu. Akce Kralické klebete má už svou tradici, tentokrát se konaly už po osmnácté. Statní chasníci s krásnými dívčinami a také děti předvedli, jak to vypadalo dříve na Hané. A že hanáčtina není rozhodně mrtvý jazyk, o tom se na reportáži přesvědčil i Večerník.„Tož kde máme te žensky? Někde klebetijó,“ začal Dominik Špičák s uváděním letošních Klebet. Snad měl pravdu, akce začala se zhruba čtvrthodinovým zpožděním. Poté už ale do dění vtrhly desítky tanečnic a tanečníků. A všichni společně ukázali své taneční i pěvecké schopnosti.
Ty mohla ocenit přinejmenším stovka diváků, kteří přišli folkloristy podpořit. „Tančí mi tam rodina, švagr a také neteř se synovcem. Chodím na akce Klasu poměrně často,“ uvedla jedna z divaček Zuzana Nováková.
S průběhem akce vypadala spokojeně. Podobně jako Vladimíra Šolcová, produkční souboru. Ten jako již tradičně nevystupoval sám. „Máme tu hanácký soubor z Troubek. A také další z Ústí nad Orlicí,“ uvedla Vladimíra Šolcová. Program jako tradičně obsahoval některé osvědčené prvky, ale také pár novinek. „Vybíráme věci, které už k vidění dlouho nebyly. Ale také novinky,“ uvedla Vladimíra Šolcová. Jedno přání však do dalších ročníků má: aby přišlo více diváků.


Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments