Dobrý podvečer, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Čas letí jako šílený a nezastavil se ani v případě bývalého starosty či primátora Prostějova a dlouholetého komunálního politika Miroslava Pišťáka (na snímku). Ten se v plné svěžesti minulý týden dožil významného životního jubilea a k osmi křížkům na zádech mu ze srdce blahopřeje také redakce Večerníku!

Čerstvý držitel Ceny města Prostějova byl hlavní postavou dýchánku, na kterém mu k osmdesátým narozeninám gratulovali politici i kamarádi z běžného života. Potřást pravicí mu přišel nejen současný primátor František Jura, náměstkyně Alena Rašková a Milada Sokolová a náměstkové Jiří Rozehnal, Jiří Pospíšil a Jan Krchňavý, ale také Pišťákovi někdejší i současní spolupracovníci.
„Už před časem jsem avizoval, že s mým ústupem z veřejného života přestávám své narozeniny jakkoliv slavit. Nicméně jsem přijal pozvání pana primátora Jury, i když se původně týkalo jen údajného posezení u kávy v zámecké kavárně. Prý u toho bude jen pár lidí... Jenže nakonec tam na mě čekalo několik desítek lidí, kteří mi začali blahopřát k narozeninám. Byl to pro mě šok,“ přiznal Večerníku s úsměvem Miroslav Pišťák. „Vůbec jsem to netušil, byl jsem opravdu překvapený, oslavu přede mnou dokonale utajili. A ještě větší překvapení bylo, když mi předali pamětní medaili. Chtěl bych všem poděkovat, udělali mi obrovskou radost, že si na mě vzpomněli,“ uvedl dojatý exprimátor Prostějova Miroslav Pišťák.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments