Dobré odpoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Čas letí jako šílený a nezastavil se ani v případě bývalého starosty či primátora Prostějova a dlouholetého komunálního politika Miroslava Pišťáka (na snímku). Ten se v plné svěžesti minulý týden dožil významného životního jubilea a k osmi křížkům na zádech mu ze srdce blahopřeje také redakce Večerníku!

Čerstvý držitel Ceny města Prostějova byl hlavní postavou dýchánku, na kterém mu k osmdesátým narozeninám gratulovali politici i kamarádi z běžného života. Potřást pravicí mu přišel nejen současný primátor František Jura, náměstkyně Alena Rašková a Milada Sokolová a náměstkové Jiří Rozehnal, Jiří Pospíšil a Jan Krchňavý, ale také Pišťákovi někdejší i současní spolupracovníci.
„Už před časem jsem avizoval, že s mým ústupem z veřejného života přestávám své narozeniny jakkoliv slavit. Nicméně jsem přijal pozvání pana primátora Jury, i když se původně týkalo jen údajného posezení u kávy v zámecké kavárně. Prý u toho bude jen pár lidí... Jenže nakonec tam na mě čekalo několik desítek lidí, kteří mi začali blahopřát k narozeninám. Byl to pro mě šok,“ přiznal Večerníku s úsměvem Miroslav Pišťák. „Vůbec jsem to netušil, byl jsem opravdu překvapený, oslavu přede mnou dokonale utajili. A ještě větší překvapení bylo, když mi předali pamětní medaili. Chtěl bych všem poděkovat, udělali mi obrovskou radost, že si na mě vzpomněli,“ uvedl dojatý exprimátor Prostějova Miroslav Pišťák.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments