Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Exotické rytmy, pomalejší tempo. Mladé slečny i zralé ženy. Vše nabídl čtvrteční první ročník akce Prostějov tančí. Událost, která je součástí Prostějovského léta, představila řadu tanečních souborů, klubů a spolků z Prostějova. Na své si během večera nepřišli jen vlastní tanečnice a tanečníci, kteří ovšem byli v drtivé menšině, ale také diváci.

Těm se naskytl velmi pestrý program. Během hodiny a půl mohli obdivovat flamenco, dále také roztleskávačské sestavy i další tance a styly. „Je to super. Se ženami se scházíme na hodinu týdně. A je skvělé, jak se do té doby často netančící ženy proměnily a co vše se naučily,“ ocenila Petra Pšenicová po čísle flamenca, které vzbudilo nemalý ohlas. Skupina vyznavaček tance původem ze Španělska také patřila k nejpočetnějším.
Díky rozmanitému programu i bouřlivé atmosféře se k obecenstvu na náměstí T. G. Masaryka přidávali stále další a další lidé. Někteří zavítali náhodou, jiní z doslechu. „Kamarádka mi o této akci řekla, a tak jsem přišla. Zatím jsem viděla dvě vystoupení a byla moc pěkná,“ pochválila účinkující například paní Anna, jedna z divaček.
Spokojeností s průběhem akce se netajila ani Martin Drmolová, která byla jak organizátorka, tak moderátorka podvečera plného tance. „Atmosféra byla úžasná, sešlo se i hodně příbuzných a známých tanečnic. Věřím, že příští rok akci uspořádáme znovu,“ uvedla Martina Drmolová. Vyjádřila se také k tomu, proč se akce konala přímo na dláždění, ne na pódiu. „Důvod je prostý. Některé skupiny byly poměrně velké a nemáme tak rozlehlé pódium, proto se událost musela obejít bez něj,“ vysvětlila Martina Drmolová.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments