Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Skoti v rudočerných kiltech, občané republiky Meloun se svým státním znakem na hlavách, čeští hokejisté, Číňané se psem coby polotovarem do kebabu, Jordánci bez pásma i bez gázy, dvě vysoce výdělečné ženy jednoho muže z Burkiny Faso, princ Hamlet reprezentující Dánsko, Somálci zobající rozsypanou rýži po Číňanech, tučňáci z Antarktidy, čokoládové krasavice z Pobřeží slonoviny, Poláci doprovázení zdravotní sestřičkou, Hipakistánci tvoření migranty ze Švédska, Holandska, Burkiny Faso a dalších vyspělých zemí, Ukrajinci pašující cigarety a nakonec jeden Turek i se záchodem. Na devátém nultém ročníku Zimní olymppijády v Nezamyslicích se uplynulý pátek sešla neuvěřitelně pestrá společnost. U toho prostě Večerník nemohl chybět!Pod „monumentálním“ kopcem Mount Nezamysl vypínajícím se do výšky 8 000 milimetrů nad Mořicemi se poslední školní den opět sešli sportovci z celé zeměkoule. Vůbec poprvé se na akci představili obyvatelé dosud neznámé země Hipakistkán. „Tvoří ji emigranti ze všech zemí světa včetně Švédska či Holandska. Zběhli do ní dokonce i mí dva synové, kteří zatím pokaždé reprezentovali svoji rodnou Burkinu Faso. Moc o Hipakistánu nevím, není mi třeba známo, zda má vůbec prezidenta či premiéra. Pokud ne, určitě bychom jim oba mohli nabídnout,“ vtipkoval Jan Košárek z pořádajících Nezamyslických mažoretů.
Navzdory faktu, že se tato jedinečná událost koná koncem středoevropského června, soudě dle oblečení mnohých reprezentantů při ní mrzne až praští. Ani jednou při ní také nechyběl modrý či růžový pramen zajišťující Nezamyslicím dostatek nových občánků. „Letos máme pouze modrý pramen. Skvělých mažoretek už máme dost, teď potřebujeme hlavně fotbalisty,“ narážel Košárek na nepříliš početné stavy fotbalové mládeže v městysi.
Recesistický spolek organizuje olymppijádu už devátým rokem. „Cítíme, že stárneme, na přípravu máme stále méně času. Přitom městys pravidelně pořádá mezi důchodci oblíbené Sešlosti, což je takové posezení při dechové hudbě. Myslím, že pomalu začínáme patřit právě na takové akce, a proto jsme si to chtěli vyzkoušet už tady, při našem slavnostním zahájení,“ vysvětlil Košárek.
Po taneční dechové zábavě následovalo slavnostní zapálení olymppijáckého ohně, o něž se postaral místní starosta navlečený do vskutku teplé kombinézy a s beranicí na hlavě. Sportovci z celého světa pak změřili své síly v biatlonu, sjezdu do kopce a sjezdu na čemkoliv. Vůbec poprvé se do soutěží zapojila i tříletá June soutěžící za Pobřeží slonoviny, odkud pochází její tatínek. „Jinak je to ovšem Češka jak poleno,“ dodala její maminka Kristýna.
Akce se i tentokrát nadmíru vydařila, a kromě bláznivých dospělých si ji náramně užily zejména děti. Organizátoři, kteří mají v Nezamyslicích mimo jiné na starost také stavění a kácení májky, program na svatováclavských hodech či silvestrovskou koupel, naznačují, že tradice by mohla brzy skončit. „Letos je to už devátý nultý ročník. Vše nasvědčuje tomu, že příští rok konečně uspořádáme první a zároveň poslední ročník,“ uzavřel Jan Košárek.
Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments