Dobré dopoledne, dnes je středa 16.10.2019
svátek slaví Havel,
zítra Hedvika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Skoti v rudočerných kiltech, občané republiky Meloun se svým státním znakem na hlavách, čeští hokejisté, Číňané se psem coby polotovarem do kebabu, Jordánci bez pásma i bez gázy, dvě vysoce výdělečné ženy jednoho muže z Burkiny Faso, princ Hamlet reprezentující Dánsko, Somálci zobající rozsypanou rýži po Číňanech, tučňáci z Antarktidy, čokoládové krasavice z Pobřeží slonoviny, Poláci doprovázení zdravotní sestřičkou, Hipakistánci tvoření migranty ze Švédska, Holandska, Burkiny Faso a dalších vyspělých zemí, Ukrajinci pašující cigarety a nakonec jeden Turek i se záchodem. Na devátém nultém ročníku Zimní olymppijády v Nezamyslicích se uplynulý pátek sešla neuvěřitelně pestrá společnost. U toho prostě Večerník nemohl chybět!Pod „monumentálním“ kopcem Mount Nezamysl vypínajícím se do výšky 8 000 milimetrů nad Mořicemi se poslední školní den opět sešli sportovci z celé zeměkoule. Vůbec poprvé se na akci představili obyvatelé dosud neznámé země Hipakistkán. „Tvoří ji emigranti ze všech zemí světa včetně Švédska či Holandska. Zběhli do ní dokonce i mí dva synové, kteří zatím pokaždé reprezentovali svoji rodnou Burkinu Faso. Moc o Hipakistánu nevím, není mi třeba známo, zda má vůbec prezidenta či premiéra. Pokud ne, určitě bychom jim oba mohli nabídnout,“ vtipkoval Jan Košárek z pořádajících Nezamyslických mažoretů.
Navzdory faktu, že se tato jedinečná událost koná koncem středoevropského června, soudě dle oblečení mnohých reprezentantů při ní mrzne až praští. Ani jednou při ní také nechyběl modrý či růžový pramen zajišťující Nezamyslicím dostatek nových občánků. „Letos máme pouze modrý pramen. Skvělých mažoretek už máme dost, teď potřebujeme hlavně fotbalisty,“ narážel Košárek na nepříliš početné stavy fotbalové mládeže v městysi.
Recesistický spolek organizuje olymppijádu už devátým rokem. „Cítíme, že stárneme, na přípravu máme stále méně času. Přitom městys pravidelně pořádá mezi důchodci oblíbené Sešlosti, což je takové posezení při dechové hudbě. Myslím, že pomalu začínáme patřit právě na takové akce, a proto jsme si to chtěli vyzkoušet už tady, při našem slavnostním zahájení,“ vysvětlil Košárek.
Po taneční dechové zábavě následovalo slavnostní zapálení olymppijáckého ohně, o něž se postaral místní starosta navlečený do vskutku teplé kombinézy a s beranicí na hlavě. Sportovci z celého světa pak změřili své síly v biatlonu, sjezdu do kopce a sjezdu na čemkoliv. Vůbec poprvé se do soutěží zapojila i tříletá June soutěžící za Pobřeží slonoviny, odkud pochází její tatínek. „Jinak je to ovšem Češka jak poleno,“ dodala její maminka Kristýna.
Akce se i tentokrát nadmíru vydařila, a kromě bláznivých dospělých si ji náramně užily zejména děti. Organizátoři, kteří mají v Nezamyslicích mimo jiné na starost také stavění a kácení májky, program na svatováclavských hodech či silvestrovskou koupel, naznačují, že tradice by mohla brzy skončit. „Letos je to už devátý nultý ročník. Vše nasvědčuje tomu, že příští rok konečně uspořádáme první a zároveň poslední ročník,“ uzavřel Jan Košárek.
Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments