Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Zaujmout lidi a ukázat jim, že fyzika i chemie mohou být zábava. Takové neskromné cíle si dali studenti a studentky hned několika prostějovských středních škol. Výsledkem byl další ročník Vědy v ulicích, při němž předminulé úterý na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově studenti ukazovali chemické a fyzikální pokusy. A nejen to.

U stánku účastníků z oboru Analýza potravin na Švehlově střední škole polytechnické Prostějov si lidé mohli vyzkoušet své znalosti o potravinách a látkách, také však zjistit, jaký mají čich. Dostali totiž sadu lahviček s aromaty, u nichž měli určit, co se pod vůněmi skrývá. „Nejvíce přítomné zaujaly slizy, hlavně děti. Také ale třeba předvádění bengálského ohně,“ prozradila Veronika Dočkalová, jedna ze studentek provádějící pokusy.
Na nezájem ze strany veřejnosti si pak nemohla s dalšími aktivními účastníky stěžovat. „Většinou tu byly menší děti, dospělé ale zajímalo, co a jak funguje,“ řekla. Právě rodiny s dětmi, a naopak starší lidé byli nejčastějšími zvědavci. Své kolegy přišli podpořit i studenti. Ti se mohli dozvědět, jak se leští mince, co znamená „baňka zlata“ nebo jak vypadá pokus duch v lahvi.
Lidé objevovali taje světa chemie a fyziky, tedy dění kolem každého z nás, až do poledne. Mezi řadu návštěvníků stánků prostějovských gymnázií i střední školy polytechnické i strojírenské patřila i Hana Korčáková. „O akci jsem nevěděla, jsem na ní náhodou. Nejvíce mě zaujal asi duch v lahvi, ale snad ještě více se pokusy líbily malému,“ uvedla žena, která na náměstí zavítala s malým chlapcem.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments