Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Střdní odborná škola na náměstí E. Husserla a pět základních škol okresu Prostějov završily 31. května tohoto roku celoroční spolupráci v rámci programu IKAP, který motivuje žáky ZŠ ke studiu tradičních řemeslných oborů.

Ne každé dítě ví hned od první třídy ZŠ, na jakou životní a profesní cestu se vydá. Každý milující rodič chce pro své dítě určitě to nejlepší. Ale ne každý se vyzná na trhu práce, ne každý dokáže objektivně posoudit studijní předpoklady svých ratolestí.
Proto už několik let SOŠ na nám. E. Husserla v Prostějově spolupracuje v rámci programu IKAP se žáky pěti ZŠ – ZŠ Bedihošť, ZŠ Určice, ZŠ Jana Železného Prostějov, ZŠ Prostějov v ulici Kollárova a ZŠ Prostějov v ulici Melantrichova.
Způsobem sdílené výuky, workshopů i specializovaných seminářů se žáci seznamují přitažlivou formou se základy tradičních řemesel. V tomto případě jde o obory cukrář, číšník, kuchař, řezník, prodavač, výrobce kožedělného zboží, kosmetické služby.
Letošní rok završili organizátoři celoroční náročnou práci jak učitelů a žáků SOŠ nám. E. Husserla, Prostějov, tak žáků a žákyň základních škol a jejich učitelů 31. května dnem plným profesních soutěží a zábavy – Gastrohrátkami.
Prostory velkoryse nabídla ZŠ Jana Železného, nelehké role organizátorů se ujali učitelé a žáci SOŠ, ale také odborníci z praxe, konkrétně z firmy Makovec.
Každou školu reprezentovala tři tříčlenná družstva, která mezi sebou soutěžila o post nejvyšší. Školou Gastrohrátek se stala ZŠ Jana Železného.
Náročný rok plný zážitků – mnozí poprvé „vyrobili“ vlastní omeletu, vánočku, brož či perníček – 31. května skončil, ale už se rodí rok nový. A na jeho vzdáleném konci, kdo ví, možná další soutěž v žákovských řemeslných dovednostech – druhý ročník Gastrohrátek!
Mgr. Jitka Křenková

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments