Dobré dopoledne, dnes je středa 16.10.2019
svátek slaví Havel,
zítra Hedvika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Střdní odborná škola na náměstí E. Husserla a pět základních škol okresu Prostějov završily 31. května tohoto roku celoroční spolupráci v rámci programu IKAP, který motivuje žáky ZŠ ke studiu tradičních řemeslných oborů.

Ne každé dítě ví hned od první třídy ZŠ, na jakou životní a profesní cestu se vydá. Každý milující rodič chce pro své dítě určitě to nejlepší. Ale ne každý se vyzná na trhu práce, ne každý dokáže objektivně posoudit studijní předpoklady svých ratolestí.
Proto už několik let SOŠ na nám. E. Husserla v Prostějově spolupracuje v rámci programu IKAP se žáky pěti ZŠ – ZŠ Bedihošť, ZŠ Určice, ZŠ Jana Železného Prostějov, ZŠ Prostějov v ulici Kollárova a ZŠ Prostějov v ulici Melantrichova.
Způsobem sdílené výuky, workshopů i specializovaných seminářů se žáci seznamují přitažlivou formou se základy tradičních řemesel. V tomto případě jde o obory cukrář, číšník, kuchař, řezník, prodavač, výrobce kožedělného zboží, kosmetické služby.
Letošní rok završili organizátoři celoroční náročnou práci jak učitelů a žáků SOŠ nám. E. Husserla, Prostějov, tak žáků a žákyň základních škol a jejich učitelů 31. května dnem plným profesních soutěží a zábavy – Gastrohrátkami.
Prostory velkoryse nabídla ZŠ Jana Železného, nelehké role organizátorů se ujali učitelé a žáci SOŠ, ale také odborníci z praxe, konkrétně z firmy Makovec.
Každou školu reprezentovala tři tříčlenná družstva, která mezi sebou soutěžila o post nejvyšší. Školou Gastrohrátek se stala ZŠ Jana Železného.
Náročný rok plný zážitků – mnozí poprvé „vyrobili“ vlastní omeletu, vánočku, brož či perníček – 31. května skončil, ale už se rodí rok nový. A na jeho vzdáleném konci, kdo ví, možná další soutěž v žákovských řemeslných dovednostech – druhý ročník Gastrohrátek!
Mgr. Jitka Křenková

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments