Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rok s rokem se sešel a už je to opět zde. Ptáte se, co vlastně? No přece termín filmového festivalu MENTAL POWER PRAGUE FILM FESTIVAL v Praze. Je to mezinárodní filmový festival neherců s mentálním a kombinovaným postižením, jehož pořadatelem a organizátorem je HENDAVER v divadle Palace na Václavském náměstí.

Ani letos zde nechyběli uživatelé a pracovnice Denního stacionáře Pivoňka z ulice Pod Kosířem v Prostějově. Společně s mladými filmaři Martinem Osladilem, Adamem Špičákem a Ondřejem Kučerou se prezentovali filmem „Na Pivoňce je mi krásně“. „Byly to nádherné tři dny. Již ve čtvrtek při ubytovávání na hotelu probíhalo bouřlivé vítání s přáteli z minulých ročníků. V pátek následovalo promítání všech 19 soutěžních filmů. V pozdních odpoledních hodinách přišel na řadu i náš. Pozvání na pódium. Převzetí ceny za účast. Krátký rozhovor s moderátorem Radomírem Švecem o tom, jak film vznikal a jak jsme si užívali natáčení. A v sobotu slavnostní atmosféra galavečera moderovaného Vojtou Kotkem a předávání cen z rukou porotců Igora Bareše, Terezy Voříškové, Milana Tesaře, Marka Taclíka a dalších. Následovaly bouřlivé výbuchy nadšení a slzy radosti oceněných, ale také smutek těch, kdo cenu nedostal. Ale to jen na chvíli, protože všichni společně si užívali povídání a focení s porotci,“ popsala Večerníku atmosféru Renata Kolářová, vedoucí Denního stacionáře Pivoňka.
A co prostějovská Pivoňka? „Můžeme být spokojení, i když jsme žádnou cenu nedovezli, protože jediný film dokázal roztleskat a přivést do varu celé divadlo Palace, a to byl ten náš. A co mladí filmaři? Na galavečeru to byli jednoznačně nejelegantnější mladí muži. Myslím, že odměnou jim byla právě atmosféra v divadle při promítání jejich filmu a radost a společné souznění. A o to nám všem jde, přinášet radost a vzájemné porozumění,“ dodala Lenka Kozáková, pracovnice Denního stacionáře Pivoňka. 


Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments