Dobré poledne, dnes je pondělí 21.10.2019
svátek slaví Brigita,
zítra Sabina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rok s rokem se sešel a už je to opět zde. Ptáte se, co vlastně? No přece termín filmového festivalu MENTAL POWER PRAGUE FILM FESTIVAL v Praze. Je to mezinárodní filmový festival neherců s mentálním a kombinovaným postižením, jehož pořadatelem a organizátorem je HENDAVER v divadle Palace na Václavském náměstí.

Ani letos zde nechyběli uživatelé a pracovnice Denního stacionáře Pivoňka z ulice Pod Kosířem v Prostějově. Společně s mladými filmaři Martinem Osladilem, Adamem Špičákem a Ondřejem Kučerou se prezentovali filmem „Na Pivoňce je mi krásně“. „Byly to nádherné tři dny. Již ve čtvrtek při ubytovávání na hotelu probíhalo bouřlivé vítání s přáteli z minulých ročníků. V pátek následovalo promítání všech 19 soutěžních filmů. V pozdních odpoledních hodinách přišel na řadu i náš. Pozvání na pódium. Převzetí ceny za účast. Krátký rozhovor s moderátorem Radomírem Švecem o tom, jak film vznikal a jak jsme si užívali natáčení. A v sobotu slavnostní atmosféra galavečera moderovaného Vojtou Kotkem a předávání cen z rukou porotců Igora Bareše, Terezy Voříškové, Milana Tesaře, Marka Taclíka a dalších. Následovaly bouřlivé výbuchy nadšení a slzy radosti oceněných, ale také smutek těch, kdo cenu nedostal. Ale to jen na chvíli, protože všichni společně si užívali povídání a focení s porotci,“ popsala Večerníku atmosféru Renata Kolářová, vedoucí Denního stacionáře Pivoňka.
A co prostějovská Pivoňka? „Můžeme být spokojení, i když jsme žádnou cenu nedovezli, protože jediný film dokázal roztleskat a přivést do varu celé divadlo Palace, a to byl ten náš. A co mladí filmaři? Na galavečeru to byli jednoznačně nejelegantnější mladí muži. Myslím, že odměnou jim byla právě atmosféra v divadle při promítání jejich filmu a radost a společné souznění. A o to nám všem jde, přinášet radost a vzájemné porozumění,“ dodala Lenka Kozáková, pracovnice Denního stacionáře Pivoňka. 


Total Comments

  • Dyne
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments