Příjemnou noc, dnes je středa 15.7.2020
svátek slaví Jindřich,
zítra Luboš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: „Stačí jen troška vína a z děvečky je pěkná konkubína!“ zvěstovali veselí členové skupiny šermu, tance a divadla Nuntius Regis divákům, kteří se sešli na plumlovském zámku.

Od pátku do neděle tu byl připraven nepřetržitý divadelně historický program, během něhož jedno představení střídalo druhé.

Návštěvníci plumlovského zámku se od pátku do neděle mohli přenést do dob, kdy „ženy byly krásné, muži vilní a papežové neomylní“. Program od 10:00 hodin odstartovala loutková pohádka Peklo s princeznou a ukončilo pronikání do tajemství střelného prachu se skupinou historického šermu Corporal. V průběhu celého dne se v něm představila celá plejáda divadelníků se zálibou v dávných časech. „Pivo je skvělé, má v sobě spoustu vitamínu B. Když si dáš jedno, je to vitamín B1, když si dáš dvě, je to vitamín B2, a když vypiješ celý soudek, tak je to B-komplex,“ žertovali členové skupiny Nuntius Regis ve svém příběhu z Francie, v němž o přízeň mladého hrdiny soupeřily voda a víno ztělesněné dvěma půvabnými tanečnicemi a zároveň mezi sebou lítý souboj svedli rytíři Alkoholix a Abstinentix a jejich příznivci. Vítězem nakonec byli zejména diváci, kteří se dobře bavili. „Má to skutečně spád, pořád se tu něco děje, přitom se tady dá strávit prakticky celý den. Navíc obdivuji vystupující, že to v tom vedru a na prudkém slunci v těch historických kostýmech zvládli. Musí jim být pekelné vedro,“ komentovala v sobotu dění na zámeckém nádvoří Jana Koutecká z Prostějova. Zámek Plumlov na dlouho neosiří, už nadcházející víkend tam proběhnou noční prohlídky. Další šermířský víkend se na tomto místě konat ve dnech 3. a 4. srpna.


Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-