Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: „Stačí jen troška vína a z děvečky je pěkná konkubína!“ zvěstovali veselí členové skupiny šermu, tance a divadla Nuntius Regis divákům, kteří se sešli na plumlovském zámku.

Od pátku do neděle tu byl připraven nepřetržitý divadelně historický program, během něhož jedno představení střídalo druhé.

Návštěvníci plumlovského zámku se od pátku do neděle mohli přenést do dob, kdy „ženy byly krásné, muži vilní a papežové neomylní“. Program od 10:00 hodin odstartovala loutková pohádka Peklo s princeznou a ukončilo pronikání do tajemství střelného prachu se skupinou historického šermu Corporal. V průběhu celého dne se v něm představila celá plejáda divadelníků se zálibou v dávných časech. „Pivo je skvělé, má v sobě spoustu vitamínu B. Když si dáš jedno, je to vitamín B1, když si dáš dvě, je to vitamín B2, a když vypiješ celý soudek, tak je to B-komplex,“ žertovali členové skupiny Nuntius Regis ve svém příběhu z Francie, v němž o přízeň mladého hrdiny soupeřily voda a víno ztělesněné dvěma půvabnými tanečnicemi a zároveň mezi sebou lítý souboj svedli rytíři Alkoholix a Abstinentix a jejich příznivci. Vítězem nakonec byli zejména diváci, kteří se dobře bavili. „Má to skutečně spád, pořád se tu něco děje, přitom se tady dá strávit prakticky celý den. Navíc obdivuji vystupující, že to v tom vedru a na prudkém slunci v těch historických kostýmech zvládli. Musí jim být pekelné vedro,“ komentovala v sobotu dění na zámeckém nádvoří Jana Koutecká z Prostějova. Zámek Plumlov na dlouho neosiří, už nadcházející víkend tam proběhnou noční prohlídky. Další šermířský víkend se na tomto místě konat ve dnech 3. a 4. srpna.


Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments