Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V Olomouci samozřejmost, v Prostějově novinka. Město pyšnící se přívlastkem Hanácký Jeruzalém bude v září slavit. Právě tehdy se v ulicích objeví první stolpersteiny – kameny s mosazným povrchem.

Jsou součástí dláždění a připomínají jména židovských obyvatel Prostějova, kteří se stali během druhé světové války oběťmi holokaustu. „Kameny zmizelých budou umístěny v ulicích Křížkovského, Kostelní, na Pernštýnském náměstí, v ulicích Rejskova, Partyzánská a Erbenova,“ uvedla Jana Gáborová ze spolku Hanácký Jeruzalém, jenž se snaží upozorňovat na židovskou minulost města i tradice židů. Kamenů nechá spolek umístit po městě jedenáct. Potýkal se však při vyřizování povolení pro kameny s problémy. „Podávali jsme na město celkem tři žádosti o umístění. Problém byl pouze s první z nich, kdy jsme byli požádáni o upřesnění, zda nepředstavuje umístění kamenů v chodníku nějaké nebezpečí pro chodce,“ zmínila Gáborová. Bezproblémové osazení z jiných měst v Česku pak úřady přesvědčilo. Další kameny plánuje spolek osadit během roku 2020. Na kameny přispěli podnikatelé ale také potomci a příbuzní obětí holokaustu.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments