Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Studenti Střední školy designu a módy, Prostějov měli v letošním školním roce příležitost zúčastnit se měsíčních pracovních stáží ve třech evropských zemích. Tuto možnost dostalo dvacet žáků, z nichž dva zůstali v dané destinaci dokonce tři měsíce.

Osm žáků vycestovalo do anglického přístavu Portsmouth, kde působili například v místním divadle nebo v grafické agentuře. Čekalo je nejen náročné pracovní nasazení, ale i poznávání uvedeného rodiště Charlese Dickense či výlet do hlavního města království Londýna. Irské přístavní městečko Sligo se stalo domovem osmi studentů, kteří tam pracovali například v redakci místních novin, tiskárně, multimediálním studiu, architektonické kanceláři či oděvní dílně. Ve volném čase mnozí vyzkoušeli také výstup na vrcholek hory Knoknarea s posvátným pohřebištěm nebo se vydali do irského hlavního města Dublinu. Skupina čtyř studentek se vydala do rodiště Pabla Picassa, a sice do španělské Málagy. Žákyně pracovaly v šicí dílně nebo místních buticích. Navštívily mimo jiné Picassův rodný dům, muzeum moderního umění, tamní majestátní katedrálu či původně arabskou pevnost Alcazaba. Žáci měli v rámci svého pobytu nejen možnost zajímavého profesního rozvoje, ale poznali i odlišné kultury.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments