Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hudbu, charitu, ekologii i jídlo. Všechny tyto oblasti pokryl dvoudenní multižánrový festival Pod Lipami, který se konal předposlední červnový víkend. Osmý ročník akce, na které se neschází zdaleka jen mladší generace lidí, nabídl mnoho. Kromě interpretů, často z Prostějova, také bohatý doprovodný program. Ale také například řadu zajímavostí pro ty, co se zabývají problematikou hospicové péče. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

Právě přednáška na toto téma byla součástí páteční části programu. Na pátek byly sice už také naplánované kapely, nicméně hlavní gró programu bylo v plánu k sobotnímu odpoledni a večeru. „Pátek nabídl příjemný rozjezd, díky hudbě i přednášce. O to víc si dnešní večer užívám,“ uvedl Jan Jun, evangelický farář, v jehož zahradě se festival tradičně koná. Letošek byl ale pro něj rozlučkový.
Akce si ale užili i ti, kteří tam byli vůbec poprvé. A třeba o ní ani dopředu nevěděli. „Šel jsem kolem, zaslechl hudbu. Pak jsem se podíval na program, a tak jsem se sem podíval. Je to super akce,“ ocenil Tomáš Drtil při zastávce u stánku organizace Na počátku, která nabízí pomoc těhotným ženám a maminkám s dětmi v nouzi. Hned dvakrát pak měl festival rozměr ekologický. Jednak na něm byly k mání jen kompostovatelné kelímky. Druhak šel výtěžek z akce na záchranu slovenských lesů.
Pod Lipami je však festival hlavně o hudbě. A ani tentokrát nebyli četní diváci zklamaní. K poslechu byl folk, rock, také však hudba vážnější díky klavíristovi Danielu Junovi. Každý si tak přišel na své. „Snažíme se, aby byl program pestrý. A o to, aby si každý našel něco, co ho zaujme. S průběhem jsem zatím spokojený, i počasí nám začalo přát,“ odkázal jeden z organizátorů Daniel Marek na problémy s deštěm. Ani ten však účastníkům náladu nezkazil.
Právě dobrá nálada pak byla věc, co těšila i interprety. Mezi ně v sobotu patřili například Marek Soldán, který dělal ve čtvrtek předskokana Pavlu Calltovi, ale také brněnská skupina Květy či Jam Session. S atmosférou tak nebyli spokojeni jen diváci. „Je to tu úžasné, baví mě tady hrát. Lidé reagovali, což je super. Prakticky žádné pódium navíc, skutečně to bylo hlavně pod lipami,“ uzavřel spokojený Martin Žárský, který se staral o poslech elektrickou kytarou.


27 podlipami2

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments