Dobré dopoledne, dnes je středa 16.10.2019
svátek slaví Havel,
zítra Hedvika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hudbu, charitu, ekologii i jídlo. Všechny tyto oblasti pokryl dvoudenní multižánrový festival Pod Lipami, který se konal předposlední červnový víkend. Osmý ročník akce, na které se neschází zdaleka jen mladší generace lidí, nabídl mnoho. Kromě interpretů, často z Prostějova, také bohatý doprovodný program. Ale také například řadu zajímavostí pro ty, co se zabývají problematikou hospicové péče. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

Právě přednáška na toto téma byla součástí páteční části programu. Na pátek byly sice už také naplánované kapely, nicméně hlavní gró programu bylo v plánu k sobotnímu odpoledni a večeru. „Pátek nabídl příjemný rozjezd, díky hudbě i přednášce. O to víc si dnešní večer užívám,“ uvedl Jan Jun, evangelický farář, v jehož zahradě se festival tradičně koná. Letošek byl ale pro něj rozlučkový.
Akce si ale užili i ti, kteří tam byli vůbec poprvé. A třeba o ní ani dopředu nevěděli. „Šel jsem kolem, zaslechl hudbu. Pak jsem se podíval na program, a tak jsem se sem podíval. Je to super akce,“ ocenil Tomáš Drtil při zastávce u stánku organizace Na počátku, která nabízí pomoc těhotným ženám a maminkám s dětmi v nouzi. Hned dvakrát pak měl festival rozměr ekologický. Jednak na něm byly k mání jen kompostovatelné kelímky. Druhak šel výtěžek z akce na záchranu slovenských lesů.
Pod Lipami je však festival hlavně o hudbě. A ani tentokrát nebyli četní diváci zklamaní. K poslechu byl folk, rock, také však hudba vážnější díky klavíristovi Danielu Junovi. Každý si tak přišel na své. „Snažíme se, aby byl program pestrý. A o to, aby si každý našel něco, co ho zaujme. S průběhem jsem zatím spokojený, i počasí nám začalo přát,“ odkázal jeden z organizátorů Daniel Marek na problémy s deštěm. Ani ten však účastníkům náladu nezkazil.
Právě dobrá nálada pak byla věc, co těšila i interprety. Mezi ně v sobotu patřili například Marek Soldán, který dělal ve čtvrtek předskokana Pavlu Calltovi, ale také brněnská skupina Květy či Jam Session. S atmosférou tak nebyli spokojeni jen diváci. „Je to tu úžasné, baví mě tady hrát. Lidé reagovali, což je super. Prakticky žádné pódium navíc, skutečně to bylo hlavně pod lipami,“ uzavřel spokojený Martin Žárský, který se staral o poslech elektrickou kytarou.


27 podlipami2

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments