Příjemnou noc, dnes je neděle 15.12.2019
svátek slaví Radana a Radan,
zítra Albína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Jídlo je romantika. I tak by mohl znít slogan jednoho obchodního řetězce, pokud by využil fotografie z prvního City Picnicu. Onu nezbytnou malebnou kulisu pro dobré jídlo a pití uplynulou sobotu poskytly Kolářovy sady.

Pořádání pikniků, tedy nenáročného výletu spojeného s jídlem v přírodě bylo nesmírně populární již na začátku 19. století. Polozapomenutá tradice prožívá zejména u dnešních mladých rodičů velký návrat.

Této vlny využili i organizátoři prvního prostějovského City Picnicu. K mání na něm bylo občerstvení ve stáncích místních podniků. Kávu a další podobné nápoje zajistila kavárna Canall – coffee, boutique, vintage, restaurace Pod Kaštany dorazila s grilovanými specialitami, pivo bylo v režii restaurace Koliba & Pivovar U Tří králů, míchané nápoje a drinky servírovalo plumlovské bistro Pod Křébem a k mání byly i italské speciality, zmrzlina a další lahůdky.
Posedávání a pojídání na trávě v průběhu dne doplnila hudba několika dýdžejů. Z výběru muziky bylo patrné, že akce je určená spíše mladším a svobodomyslným lidem s rozhledem po světových trendech. Připraven byl i stylový doprovodný program. Sebelépe naplánovaná akce tohoto typu je ovšem vždy odkázána na rozmary počasí, které z ní mohou udělat fiasko. To se navzdory chmurným předpovědím rozhodně nekonalo a v Kolářových sadech se v průběhu dne vystřídala celá řada skupinek pojídajících lahůdky na donesených dekách či připravených lavičkách.
„Tak dlouho jsem dumala nad tím, co udělat na sobotní oběd, až mě napadlo, že s přítelem, naší dcerou a kamarády vyrazíme sem. Ušetřili jsme čas, dobře se najedli a ještě poklábosili v parku. Podobných akcí by mohlo být více, škoda také, že nevyšel onen projekt kavárny, která měla stát přímo tady v Kolářových sadech. Myslím, že lidem by se v ní i s ohledem na okolí určitě líbilo,“ svěřila se Večerníku Martina Zikmundová z Prostějova.
Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments