Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Jídlo je romantika. I tak by mohl znít slogan jednoho obchodního řetězce, pokud by využil fotografie z prvního City Picnicu. Onu nezbytnou malebnou kulisu pro dobré jídlo a pití uplynulou sobotu poskytly Kolářovy sady.

Pořádání pikniků, tedy nenáročného výletu spojeného s jídlem v přírodě bylo nesmírně populární již na začátku 19. století. Polozapomenutá tradice prožívá zejména u dnešních mladých rodičů velký návrat.

Této vlny využili i organizátoři prvního prostějovského City Picnicu. K mání na něm bylo občerstvení ve stáncích místních podniků. Kávu a další podobné nápoje zajistila kavárna Canall – coffee, boutique, vintage, restaurace Pod Kaštany dorazila s grilovanými specialitami, pivo bylo v režii restaurace Koliba & Pivovar U Tří králů, míchané nápoje a drinky servírovalo plumlovské bistro Pod Křébem a k mání byly i italské speciality, zmrzlina a další lahůdky.
Posedávání a pojídání na trávě v průběhu dne doplnila hudba několika dýdžejů. Z výběru muziky bylo patrné, že akce je určená spíše mladším a svobodomyslným lidem s rozhledem po světových trendech. Připraven byl i stylový doprovodný program. Sebelépe naplánovaná akce tohoto typu je ovšem vždy odkázána na rozmary počasí, které z ní mohou udělat fiasko. To se navzdory chmurným předpovědím rozhodně nekonalo a v Kolářových sadech se v průběhu dne vystřídala celá řada skupinek pojídajících lahůdky na donesených dekách či připravených lavičkách.
„Tak dlouho jsem dumala nad tím, co udělat na sobotní oběd, až mě napadlo, že s přítelem, naší dcerou a kamarády vyrazíme sem. Ušetřili jsme čas, dobře se najedli a ještě poklábosili v parku. Podobných akcí by mohlo být více, škoda také, že nevyšel onen projekt kavárny, která měla stát přímo tady v Kolářových sadech. Myslím, že lidem by se v ní i s ohledem na okolí určitě líbilo,“ svěřila se Večerníku Martina Zikmundová z Prostějova.
Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments