Dobrý večer, dnes je pondělí 20.1.2020
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Jídlo je romantika. I tak by mohl znít slogan jednoho obchodního řetězce, pokud by využil fotografie z prvního City Picnicu. Onu nezbytnou malebnou kulisu pro dobré jídlo a pití uplynulou sobotu poskytly Kolářovy sady.

Pořádání pikniků, tedy nenáročného výletu spojeného s jídlem v přírodě bylo nesmírně populární již na začátku 19. století. Polozapomenutá tradice prožívá zejména u dnešních mladých rodičů velký návrat.

Této vlny využili i organizátoři prvního prostějovského City Picnicu. K mání na něm bylo občerstvení ve stáncích místních podniků. Kávu a další podobné nápoje zajistila kavárna Canall – coffee, boutique, vintage, restaurace Pod Kaštany dorazila s grilovanými specialitami, pivo bylo v režii restaurace Koliba & Pivovar U Tří králů, míchané nápoje a drinky servírovalo plumlovské bistro Pod Křébem a k mání byly i italské speciality, zmrzlina a další lahůdky.
Posedávání a pojídání na trávě v průběhu dne doplnila hudba několika dýdžejů. Z výběru muziky bylo patrné, že akce je určená spíše mladším a svobodomyslným lidem s rozhledem po světových trendech. Připraven byl i stylový doprovodný program. Sebelépe naplánovaná akce tohoto typu je ovšem vždy odkázána na rozmary počasí, které z ní mohou udělat fiasko. To se navzdory chmurným předpovědím rozhodně nekonalo a v Kolářových sadech se v průběhu dne vystřídala celá řada skupinek pojídajících lahůdky na donesených dekách či připravených lavičkách.
„Tak dlouho jsem dumala nad tím, co udělat na sobotní oběd, až mě napadlo, že s přítelem, naší dcerou a kamarády vyrazíme sem. Ušetřili jsme čas, dobře se najedli a ještě poklábosili v parku. Podobných akcí by mohlo být více, škoda také, že nevyšel onen projekt kavárny, která měla stát přímo tady v Kolářových sadech. Myslím, že lidem by se v ní i s ohledem na okolí určitě líbilo,“ svěřila se Večerníku Martina Zikmundová z Prostějova.
Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments