Dobré odpoledne, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Jídlo je romantika. I tak by mohl znít slogan jednoho obchodního řetězce, pokud by využil fotografie z prvního City Picnicu. Onu nezbytnou malebnou kulisu pro dobré jídlo a pití uplynulou sobotu poskytly Kolářovy sady.

Pořádání pikniků, tedy nenáročného výletu spojeného s jídlem v přírodě bylo nesmírně populární již na začátku 19. století. Polozapomenutá tradice prožívá zejména u dnešních mladých rodičů velký návrat.

Této vlny využili i organizátoři prvního prostějovského City Picnicu. K mání na něm bylo občerstvení ve stáncích místních podniků. Kávu a další podobné nápoje zajistila kavárna Canall – coffee, boutique, vintage, restaurace Pod Kaštany dorazila s grilovanými specialitami, pivo bylo v režii restaurace Koliba & Pivovar U Tří králů, míchané nápoje a drinky servírovalo plumlovské bistro Pod Křébem a k mání byly i italské speciality, zmrzlina a další lahůdky.
Posedávání a pojídání na trávě v průběhu dne doplnila hudba několika dýdžejů. Z výběru muziky bylo patrné, že akce je určená spíše mladším a svobodomyslným lidem s rozhledem po světových trendech. Připraven byl i stylový doprovodný program. Sebelépe naplánovaná akce tohoto typu je ovšem vždy odkázána na rozmary počasí, které z ní mohou udělat fiasko. To se navzdory chmurným předpovědím rozhodně nekonalo a v Kolářových sadech se v průběhu dne vystřídala celá řada skupinek pojídajících lahůdky na donesených dekách či připravených lavičkách.
„Tak dlouho jsem dumala nad tím, co udělat na sobotní oběd, až mě napadlo, že s přítelem, naší dcerou a kamarády vyrazíme sem. Ušetřili jsme čas, dobře se najedli a ještě poklábosili v parku. Podobných akcí by mohlo být více, škoda také, že nevyšel onen projekt kavárny, která měla stát přímo tady v Kolářových sadech. Myslím, že lidem by se v ní i s ohledem na okolí určitě líbilo,“ svěřila se Večerníku Martina Zikmundová z Prostějova.
Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-