Dobré ráno, dnes je pondělí 16.12.2019
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Magazín humoru a satiry Tapír ve spolupráci s dalším časopisem kresleného humoru Oraz v zastoupení prostějovského kreslíře Jana Tatarky uspořádaly uplynulou sobotu odpoledne v autokempu Žralok u plumlovské přehrady premiérový ročník výstavy kresleného humoru Klubu kreslířů a humoristů ČR. Právě Jan Tatarka byl autorem kreseb na obřím plátně se žraločí epopejí, která byla společně s čůrajícím chlapečkem slavnostně odhalena úderem patnácté hodiny. U toho prostě Večerník nemohl chybět.

Sobotní výstava kresleného humoru s názvem Tapír sežral Žraloka od českých autorů se uskutečnila v autokempu Žralok společně s řízkovou afterparty za doprovodu prostějovské rockové kapely ATD. Nebylo proto divu, že do sousedství Podhradského rybníka a plumlovské přehrady si našly cestu stovky lidí. 

„Představujeme tady kolem sto dvacítky kreslených vtipů od známých kreslířů. Lidé se mohou podívat na stálou expozici žraločí epopeje, které vévodí naše atrakce v podobě čůrajícího chlapečka. Mám radost, že se před tím vším lidé fotí a líbí se jim to. Návštěvníci si zde také mohou nechat namalovat karikaturu nebo obrázek od některých našich pozvaných hostů. Doprovodný program plný řízků a hudby je také zajímavý,“ prozradil Večerníku přímo na místě kreslíř a hlavní organizátor akce Jan Tatarka. Vzápětí dodal, že přípravy výstavy byly rychlé a náročné. „Podařilo se nám ale všechno skutečně narychlo připravit tak na devadesát procent. Těch zbylých deset přikládám tomu, že všechno proběhlo chaoticky i rychle a nikdo z nás organizátorů a kreslířů netušil, co nás všechno může potkat za trampoty. Jde o nultý ročník, takže možná se nějaké ty mouchy najdou. Pro příští rok ale všechno vychytáme a na první ročník již připravujeme zbrusu novou epopej. Ta současná žraločí bude příští rok vydražena a výtěžek poputuje do dětských domovů na Prostějovsku,“ přislíbil Tatarka.
Zatímco stovky lidí si se zájmem prohlížely obří žraločí epopej na plátně o rozměru bezmála patnáct krát čtyři metry, Jan Tatarka už měl v hlavě tu příští. „Návrh postaviček mi trval zhruba týden, další dva týdny pak samotná realizace a instalování plátna zde na Žraloku. Už ale skutečně myslím na tu příští, která by podle mého názoru měla svým významem přesáhnout hranice regionu. Sem do autokempu jezdí lidé z celé republiky i zahraničí, takže stoprocentně se budeme chtít blýsknout něčím světovým,“ nalákal Jan Tatarka už na příští rok příznivce kresleného humoru.Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments