Dobrý podvečer, dnes je úterý 20.8.2019
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Na zámku v Plumlově po oba víkendové dny panoval pěkný šrumec. Z jeho malých i velkých návštěvníků se mohli stát rytíři, kováři, sokolníci, jezdci na koních, či dokonce knihtiskaři. Kromě toho mohli přítomní sledovat kejklíře, těžkooděnce, mušketýry či svůdné tanečnice. Připraven zde totiž pro ně byl Šermířský víkend, který nabídl vskutku pestrý program. U toho prostě Večerník nemohl chybět.

Jako reklama na středověk působila víkendová akce na plumlovském zámku. V bohatém programu vystoupila celá řada skupin, jejichž členové si zamilovali toto historické období a jeho kouzlo šíří i v době internetu a sociálních sítí. Patřili mezi ně například i akční těžkooděnci ze skupiny Artus Thor, která se podílela například na filmech Příběh rytíře či Van Helsing.

Na nádvoří probíhal středověký jarmark a bylo tu i dostatek možností, jak se občerstvit. Lidé si mohli nejen nakoupit, ale také si vyzkoušet, jaké to je nést na svém předloktí dravého ptáka. Člověk tak na zámku bez problémů mohl strávit celý den, který utekl skutečně jako voda.
„Při vystoupeních jsem se dobře bavil. Jenom jsem raději vynechal mušketýry, protože hluk ze střelby mi nedělá dobře. Na první pohled mě zaujal pan knihtiskař, který vypadal přesně tak, jak si představuji Brumbála, ředitele školy v Bradavicích, kde studoval Harry Potter. Bavilo mě to i u kováře, u kterého jsem si vykoval spirálku,“ svěřil se se svými pocity šestiletý Filip, který v programu na zámku postrádal jedinou věc. „Je škoda, že tu není nějaká vtipná loutková pohádka. Když jsem tady byl naposledy, tak se jich tu při podobné akci hrálo hned několik,“ dodal Filip.
Další z návštěvnic zase zaujala jiná věc. „Je zajímavé, že k nám na zámek přijíždí návštěvníci ze širokého okolí, ale lidí přímo z Plumlova je tu, stejně jako při mnoha jiných podobných akcích, poměrně málo,“ všimla si paní Hana.
Pro plumlovskou památku byl Šermířský víkend jen jednou z řady akcí s podobnou tematikou. Ta další tam proběhne ve dnech 24. a 25. srpna a bude tentokrát pořádána ve spolupráci se Společenstvím šermu a ohně Tartas. Lidé se tak v rámci Plumlovského verbování mohou těšit mimo jiné na početnou skupinu rytířů v dokonalých brněních.Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments