Dobré ráno, dnes je pondělí 16.12.2019
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Na zámku v Plumlově po oba víkendové dny panoval pěkný šrumec. Z jeho malých i velkých návštěvníků se mohli stát rytíři, kováři, sokolníci, jezdci na koních, či dokonce knihtiskaři. Kromě toho mohli přítomní sledovat kejklíře, těžkooděnce, mušketýry či svůdné tanečnice. Připraven zde totiž pro ně byl Šermířský víkend, který nabídl vskutku pestrý program. U toho prostě Večerník nemohl chybět.

Jako reklama na středověk působila víkendová akce na plumlovském zámku. V bohatém programu vystoupila celá řada skupin, jejichž členové si zamilovali toto historické období a jeho kouzlo šíří i v době internetu a sociálních sítí. Patřili mezi ně například i akční těžkooděnci ze skupiny Artus Thor, která se podílela například na filmech Příběh rytíře či Van Helsing.

Na nádvoří probíhal středověký jarmark a bylo tu i dostatek možností, jak se občerstvit. Lidé si mohli nejen nakoupit, ale také si vyzkoušet, jaké to je nést na svém předloktí dravého ptáka. Člověk tak na zámku bez problémů mohl strávit celý den, který utekl skutečně jako voda.
„Při vystoupeních jsem se dobře bavil. Jenom jsem raději vynechal mušketýry, protože hluk ze střelby mi nedělá dobře. Na první pohled mě zaujal pan knihtiskař, který vypadal přesně tak, jak si představuji Brumbála, ředitele školy v Bradavicích, kde studoval Harry Potter. Bavilo mě to i u kováře, u kterého jsem si vykoval spirálku,“ svěřil se se svými pocity šestiletý Filip, který v programu na zámku postrádal jedinou věc. „Je škoda, že tu není nějaká vtipná loutková pohádka. Když jsem tady byl naposledy, tak se jich tu při podobné akci hrálo hned několik,“ dodal Filip.
Další z návštěvnic zase zaujala jiná věc. „Je zajímavé, že k nám na zámek přijíždí návštěvníci ze širokého okolí, ale lidí přímo z Plumlova je tu, stejně jako při mnoha jiných podobných akcích, poměrně málo,“ všimla si paní Hana.
Pro plumlovskou památku byl Šermířský víkend jen jednou z řady akcí s podobnou tematikou. Ta další tam proběhne ve dnech 24. a 25. srpna a bude tentokrát pořádána ve spolupráci se Společenstvím šermu a ohně Tartas. Lidé se tak v rámci Plumlovského verbování mohou těšit mimo jiné na početnou skupinu rytířů v dokonalých brněních.Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments