Dobré ráno, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Jak Večerník již avizoval, souběžně s rekonstrukcí Plumlovské ulice, která nabrala dvouměsíční skluz, se začalo s výstavbou autobusového terminálu na Floriánském náměstí. A právě od příštího pondělí vstoupí tato investiční akce do své druhé etapy. „Od pondělí dvanáctého až do neděle jedenatřicátého srpna bude zcela uzavřena Blahoslavova ulice,“ potvrdil Večerníku Jiří Rozehnal, náměstek primátora Statutárního města Prostějov. To s sebou přinese i změny v Městské hromadné dopravě, načež vznikly objízdné trasy autobusů. Cestující občané se tak musí mít na pozoru a pořádně prostudovat níže zveřejněnou tabulku.Dopravní tematikou v centru města se minulé úterý zabývali také prostějovští radní na svém zasedání. „Mohu zopakovat, že rekonstrukce Plumlovské ulice nabrala skluz zhruba v délce dvou měsíců, ovšem ani o den víc! Jsme všichni ujišťováni, že veškeré stavební práce budou dokončeny do jedenatřicátho října tohoto roku,“ sdělil na středeřní tiskové konferenci rady města náměstek primátora pro stavební investice Jiří Rozehnal. „Ostatně když se dnes podíváte na úsek od obchodního centra Haná směrem do města, uvidíte, že dělníci tam již dokončují chodníky, autobusové zálivy i nové parkovací plochy. Řekl bych, že nová Plumlovská ulice se už rýsuje,“ přidal primátor Prostějova František Jura.
A proč došlo k posunu termínu dokončení? Hned z několika důvodů! „Provádí se kompletní rekonstrukce plynovodu včetně přípojek. Je třeba říci, že plynárna si dala dodatečně podmínku, že chtějí položit celou trasu a připojit až následně plynovody k domům. Větší část objektů má staré vodovodní a kanalizační přípojky. Lidé je vyměňují bohužel až nyní, přestože byli již před rokem na tuto nutnost upozorněni. Ve hře jsou i staré inženýrské sítě, o kterých jako město nemáme tušení, protože v žádných plánech nejsou zaznačené. Při výkopech se tak objevuje například stará betonová kanalizace, kterou je nutno odstraňovat, čímž se práce komplikují a jsou delší a dražší,“ objasnil náměstek Rozehnal.
Na stavební „šrumec“ v Plumlovské ulici si Prostějované už jaksi zvykli, aktuálně se ale daleko více hovoří o rovněž probíhající rekonstrukci Floriánského náměstí v návaznosti na výstavbu nového autobusového terminálu poblíž městských lázní. Právě od pondělí příštího týdne, tj. 12. srpna, bude totiž uzavřena pro veškerý provoz celá Blahoslavova ulice! Úplná uzavírka potrvá až do neděle 31. srpna. „Toto dopravní opatření je zapotřebí z důvodu rozsáhlé rekonstrukce celé vozovky a také přiléhajícího prostoru, na kterém vyroste nový autobusový terminál,“ uvedl Jiří Rozehnal. „Chápu, že půjde o další dopravní komplikaci, která může některé řidiče vyvést z míry. Věřím ale, že společně to všichni přečkáme a využijeme objízdných tras, které máme k dispozici,“ vzkazuje primátor František Jura.
I nadále zůstává v platnosti, že hlavní objízdnou trasou v případě omezení provozu na Plumlovské i Blahoslavově ulici je severní obslužná komunikace, Kostelecká ulice a dále zbytek vnitřního okruhu města. Společnost FTL minulý týden ve spolupráci s prostějovským magistrátem vydala obsáhlý seznam změn, které se týkají městské hromadné dopravy po dobu uzavírek. Zde můžete pěkně přehledně najít, kam a na kterou zastávku se nově vypravit.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments