Dobré ráno, dnes je pondělí 16.12.2019
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Jak Večerník již avizoval, souběžně s rekonstrukcí Plumlovské ulice, která nabrala dvouměsíční skluz, se začalo s výstavbou autobusového terminálu na Floriánském náměstí. A právě od příštího pondělí vstoupí tato investiční akce do své druhé etapy. „Od pondělí dvanáctého až do neděle jedenatřicátého srpna bude zcela uzavřena Blahoslavova ulice,“ potvrdil Večerníku Jiří Rozehnal, náměstek primátora Statutárního města Prostějov. To s sebou přinese i změny v Městské hromadné dopravě, načež vznikly objízdné trasy autobusů. Cestující občané se tak musí mít na pozoru a pořádně prostudovat níže zveřejněnou tabulku.Dopravní tematikou v centru města se minulé úterý zabývali také prostějovští radní na svém zasedání. „Mohu zopakovat, že rekonstrukce Plumlovské ulice nabrala skluz zhruba v délce dvou měsíců, ovšem ani o den víc! Jsme všichni ujišťováni, že veškeré stavební práce budou dokončeny do jedenatřicátho října tohoto roku,“ sdělil na středeřní tiskové konferenci rady města náměstek primátora pro stavební investice Jiří Rozehnal. „Ostatně když se dnes podíváte na úsek od obchodního centra Haná směrem do města, uvidíte, že dělníci tam již dokončují chodníky, autobusové zálivy i nové parkovací plochy. Řekl bych, že nová Plumlovská ulice se už rýsuje,“ přidal primátor Prostějova František Jura.
A proč došlo k posunu termínu dokončení? Hned z několika důvodů! „Provádí se kompletní rekonstrukce plynovodu včetně přípojek. Je třeba říci, že plynárna si dala dodatečně podmínku, že chtějí položit celou trasu a připojit až následně plynovody k domům. Větší část objektů má staré vodovodní a kanalizační přípojky. Lidé je vyměňují bohužel až nyní, přestože byli již před rokem na tuto nutnost upozorněni. Ve hře jsou i staré inženýrské sítě, o kterých jako město nemáme tušení, protože v žádných plánech nejsou zaznačené. Při výkopech se tak objevuje například stará betonová kanalizace, kterou je nutno odstraňovat, čímž se práce komplikují a jsou delší a dražší,“ objasnil náměstek Rozehnal.
Na stavební „šrumec“ v Plumlovské ulici si Prostějované už jaksi zvykli, aktuálně se ale daleko více hovoří o rovněž probíhající rekonstrukci Floriánského náměstí v návaznosti na výstavbu nového autobusového terminálu poblíž městských lázní. Právě od pondělí příštího týdne, tj. 12. srpna, bude totiž uzavřena pro veškerý provoz celá Blahoslavova ulice! Úplná uzavírka potrvá až do neděle 31. srpna. „Toto dopravní opatření je zapotřebí z důvodu rozsáhlé rekonstrukce celé vozovky a také přiléhajícího prostoru, na kterém vyroste nový autobusový terminál,“ uvedl Jiří Rozehnal. „Chápu, že půjde o další dopravní komplikaci, která může některé řidiče vyvést z míry. Věřím ale, že společně to všichni přečkáme a využijeme objízdných tras, které máme k dispozici,“ vzkazuje primátor František Jura.
I nadále zůstává v platnosti, že hlavní objízdnou trasou v případě omezení provozu na Plumlovské i Blahoslavově ulici je severní obslužná komunikace, Kostelecká ulice a dále zbytek vnitřního okruhu města. Společnost FTL minulý týden ve spolupráci s prostějovským magistrátem vydala obsáhlý seznam změn, které se týkají městské hromadné dopravy po dobu uzavírek. Zde můžete pěkně přehledně najít, kam a na kterou zastávku se nově vypravit.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments