Dobrý podvečer, dnes je úterý 20.8.2019
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Jak Večerník již avizoval, souběžně s rekonstrukcí Plumlovské ulice, která nabrala dvouměsíční skluz, se začalo s výstavbou autobusového terminálu na Floriánském náměstí. A právě od příštího pondělí vstoupí tato investiční akce do své druhé etapy. „Od pondělí dvanáctého až do neděle jedenatřicátého srpna bude zcela uzavřena Blahoslavova ulice,“ potvrdil Večerníku Jiří Rozehnal, náměstek primátora Statutárního města Prostějov. To s sebou přinese i změny v Městské hromadné dopravě, načež vznikly objízdné trasy autobusů. Cestující občané se tak musí mít na pozoru a pořádně prostudovat níže zveřejněnou tabulku.Dopravní tematikou v centru města se minulé úterý zabývali také prostějovští radní na svém zasedání. „Mohu zopakovat, že rekonstrukce Plumlovské ulice nabrala skluz zhruba v délce dvou měsíců, ovšem ani o den víc! Jsme všichni ujišťováni, že veškeré stavební práce budou dokončeny do jedenatřicátho října tohoto roku,“ sdělil na středeřní tiskové konferenci rady města náměstek primátora pro stavební investice Jiří Rozehnal. „Ostatně když se dnes podíváte na úsek od obchodního centra Haná směrem do města, uvidíte, že dělníci tam již dokončují chodníky, autobusové zálivy i nové parkovací plochy. Řekl bych, že nová Plumlovská ulice se už rýsuje,“ přidal primátor Prostějova František Jura.
A proč došlo k posunu termínu dokončení? Hned z několika důvodů! „Provádí se kompletní rekonstrukce plynovodu včetně přípojek. Je třeba říci, že plynárna si dala dodatečně podmínku, že chtějí položit celou trasu a připojit až následně plynovody k domům. Větší část objektů má staré vodovodní a kanalizační přípojky. Lidé je vyměňují bohužel až nyní, přestože byli již před rokem na tuto nutnost upozorněni. Ve hře jsou i staré inženýrské sítě, o kterých jako město nemáme tušení, protože v žádných plánech nejsou zaznačené. Při výkopech se tak objevuje například stará betonová kanalizace, kterou je nutno odstraňovat, čímž se práce komplikují a jsou delší a dražší,“ objasnil náměstek Rozehnal.
Na stavební „šrumec“ v Plumlovské ulici si Prostějované už jaksi zvykli, aktuálně se ale daleko více hovoří o rovněž probíhající rekonstrukci Floriánského náměstí v návaznosti na výstavbu nového autobusového terminálu poblíž městských lázní. Právě od pondělí příštího týdne, tj. 12. srpna, bude totiž uzavřena pro veškerý provoz celá Blahoslavova ulice! Úplná uzavírka potrvá až do neděle 31. srpna. „Toto dopravní opatření je zapotřebí z důvodu rozsáhlé rekonstrukce celé vozovky a také přiléhajícího prostoru, na kterém vyroste nový autobusový terminál,“ uvedl Jiří Rozehnal. „Chápu, že půjde o další dopravní komplikaci, která může některé řidiče vyvést z míry. Věřím ale, že společně to všichni přečkáme a využijeme objízdných tras, které máme k dispozici,“ vzkazuje primátor František Jura.
I nadále zůstává v platnosti, že hlavní objízdnou trasou v případě omezení provozu na Plumlovské i Blahoslavově ulici je severní obslužná komunikace, Kostelecká ulice a dále zbytek vnitřního okruhu města. Společnost FTL minulý týden ve spolupráci s prostějovským magistrátem vydala obsáhlý seznam změn, které se týkají městské hromadné dopravy po dobu uzavírek. Zde můžete pěkně přehledně najít, kam a na kterou zastávku se nově vypravit.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments