Dobré ráno, dnes je pondělí 16.12.2019
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tradičně po hanácke zvou v Pivíně na dožatou. Ta se letos uskuteční s plnou parádou už tuto sobotu 17. srpna od 14:00 hodin, kdy vše vypukne v místním parku u hasičské zbrojnice.


Celou akci zahájí Hanácká mozeka Litovel, na kterou naváže Holóbkova mozeka. V programu nechybí ani pobožnost za dobrou úrodu, po patnácté hodině pak bude následovat odchod ženců na pole, konkrétně směrem za Zolu. To vše samozřejmě s hudbou, tancem a hlavně v krojích. „Dožatou děláme už od roku 1997, tehdy jsme začali právě po velkých povodních na Moravě,“ vrátil se do minulosti Jiří Vrba, předseda Divadelní společnosti Větřák, která tradičně událost organizuje.
I letos trápilo lidi počasí, a to včetně zemědělců. Místo záplav přišly kroupy. „To, co už máme svázané, je takové chudobné. Lidé si aspoň připomenou, jak těžké to dříve o žních bývalo. A že počasí lidstvo neporučí,“ konstatoval Vrba.
Dožatá v Pivíně je v mnohém svázána tradicemi. Zdaleka nejen kroji, mlátit budou účastníci na historické mlátičce firmy Wichterle Kovařík. „Právě na tu část se nejvíce těším. Jako kluk jsem pomáhal na hospodářství rodičům a u mlátičky strávil nejedny prázdniny. Vždy se mi u jejího spuštění promítnou vzpomínky,“ uzavřel známý nadšenec. Samotnou akci zakončí veselice s muzikou, která bude pokračovat až do rána. A Večerník bude u toho! 

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments