Dobrý večer, dnes je neděle 19.1.2020
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Pořádně rušno bylo uplynulou sobotu v Suchdole. Už po třinácté se právě na toto místo sjeli traktoristé z širokého okolí, aby poměřili své síly. Čekala je desítka překážek, včetně jedné novinky, nechyběla ani tradiční bahnitá lázeň. Zhruba pětiminutová trať mnohým zkušeným šoférům nadělala vrásky, všichni se s ní ale statečně poprali.

A mohli být spokojení: v tomhle klání byla na prvním místě účast sama. Akci sledoval pěkně zblízka i Večerník.

Zprvu to ovšem nevypadalo na podařený ročník, spíše úřadovala nešťastná třináctka. Dorazilo totiž poměrně málo diváků, start spanilé jízdy obcí a následného programu se navíc opozdil. Nicméně lidé si nakonec na traktoriádu cestu našli. Organizátory může těšit, že řada z nich projevila zájem poprvé.
„Nikdy jsem tu ještě nebyla. Kluci se rádi dívají na podobné akce na YouTube a na radu švagra jsme se sem tedy přišli podívat,“ prozradila například Kateřina Muzikářová. Premiéru si odbyla také Marie Pospíšilová. „Jsme tady poprvé, ale občas jezdíme do Stínavy. Známé ani příbuzné za volanty nemáme, uvidíme, kdo bude startovat,“ poznamenala.
Organizátoři u tratě vsadili na osvědčené klasiky jako couvání, bahenní koupel či slalom. Jedna nová překážka ale přibyla. „Máme tady nově připravené pneumatiky. Měli jsme i houpačku, tu jsme loni rozlámali, máme zde jinou. Nejtěžší jsou ale právě ty gumy – kluci to zkoušeli přejet a žádná sláva,“ sdělil František Polišenský, jeden z pořadatelů a zároveň starosta místního hasičského sboru. Na startu pak uvítal traktory všech možných tvarů i velikostí, prim ale hrály Zetory, jichž byla velká většina. Zajímavý traktůrek pak předvedl Miloslav Janeček, tradiční účastník, který tentokrát startoval jako třetí. „Organizátoři dělali, co mohli. Trať je dobrá, akorát dneska jsem neutáhl tu kládu, ta je na můj stroj příliš těžká. Jinak ale dobré, spokojenost je,“ podělil se o dojmy po závodě rozděleném do šesti kategorií. Účastníci se tedy nemuseli bát: prakticky na každého čekal alespoň diplom.
Nakonec klání vyznělo tradičně velmi dobře pro místní borce. Mezi nejúspěšnější závodníky se jich dostalo hned několik. Nebyla by to ovšem suchdolská traktoriáda, aby ji neovládl Zdeněk Korčák, který je dlouhodobě nejúspěšnějším závodníkem. „Je to tradiční účastník. A letos vyhrál snad už pojedenácté,“ poznamenal Polišenskýk neuvěřitelným výkonům jednoho z tradičních účastníků. Jeho jméno tak nemůže chybět na putovním poháru.

JAK DOPADLA SUCHDOLSKÁ TRAKTORIÁDA?

1. Jiří Valčuha (Lošov) a Zdeněk Korčák (Suchdol)
2. Lukáš Umlášek (Suchdol)
3. Jindřich Habrluk
Jednotlivé kategorie:
Velké historické traktory: Lukáš Umlášek
Zetory: Jindřich Habrluk
Motory: Škoda - Jaromír Vašek (Labutice)
Domamont: Jiří Valčuha
TK: Zdeněk Korčák
Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments