Dobrý podvečer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Pořádně rušno bylo uplynulou sobotu v Suchdole. Už po třinácté se právě na toto místo sjeli traktoristé z širokého okolí, aby poměřili své síly. Čekala je desítka překážek, včetně jedné novinky, nechyběla ani tradiční bahnitá lázeň. Zhruba pětiminutová trať mnohým zkušeným šoférům nadělala vrásky, všichni se s ní ale statečně poprali.

A mohli být spokojení: v tomhle klání byla na prvním místě účast sama. Akci sledoval pěkně zblízka i Večerník.

Zprvu to ovšem nevypadalo na podařený ročník, spíše úřadovala nešťastná třináctka. Dorazilo totiž poměrně málo diváků, start spanilé jízdy obcí a následného programu se navíc opozdil. Nicméně lidé si nakonec na traktoriádu cestu našli. Organizátory může těšit, že řada z nich projevila zájem poprvé.
„Nikdy jsem tu ještě nebyla. Kluci se rádi dívají na podobné akce na YouTube a na radu švagra jsme se sem tedy přišli podívat,“ prozradila například Kateřina Muzikářová. Premiéru si odbyla také Marie Pospíšilová. „Jsme tady poprvé, ale občas jezdíme do Stínavy. Známé ani příbuzné za volanty nemáme, uvidíme, kdo bude startovat,“ poznamenala.
Organizátoři u tratě vsadili na osvědčené klasiky jako couvání, bahenní koupel či slalom. Jedna nová překážka ale přibyla. „Máme tady nově připravené pneumatiky. Měli jsme i houpačku, tu jsme loni rozlámali, máme zde jinou. Nejtěžší jsou ale právě ty gumy – kluci to zkoušeli přejet a žádná sláva,“ sdělil František Polišenský, jeden z pořadatelů a zároveň starosta místního hasičského sboru. Na startu pak uvítal traktory všech možných tvarů i velikostí, prim ale hrály Zetory, jichž byla velká většina. Zajímavý traktůrek pak předvedl Miloslav Janeček, tradiční účastník, který tentokrát startoval jako třetí. „Organizátoři dělali, co mohli. Trať je dobrá, akorát dneska jsem neutáhl tu kládu, ta je na můj stroj příliš těžká. Jinak ale dobré, spokojenost je,“ podělil se o dojmy po závodě rozděleném do šesti kategorií. Účastníci se tedy nemuseli bát: prakticky na každého čekal alespoň diplom.
Nakonec klání vyznělo tradičně velmi dobře pro místní borce. Mezi nejúspěšnější závodníky se jich dostalo hned několik. Nebyla by to ovšem suchdolská traktoriáda, aby ji neovládl Zdeněk Korčák, který je dlouhodobě nejúspěšnějším závodníkem. „Je to tradiční účastník. A letos vyhrál snad už pojedenácté,“ poznamenal Polišenskýk neuvěřitelným výkonům jednoho z tradičních účastníků. Jeho jméno tak nemůže chybět na putovním poháru.

JAK DOPADLA SUCHDOLSKÁ TRAKTORIÁDA?

1. Jiří Valčuha (Lošov) a Zdeněk Korčák (Suchdol)
2. Lukáš Umlášek (Suchdol)
3. Jindřich Habrluk
Jednotlivé kategorie:
Velké historické traktory: Lukáš Umlášek
Zetory: Jindřich Habrluk
Motory: Škoda - Jaromír Vašek (Labutice)
Domamont: Jiří Valčuha
TK: Zdeněk Korčák
Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-