Dobré ráno, dnes je středa 11.12.2019
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Pořádně rušno bylo uplynulou sobotu v Suchdole. Už po třinácté se právě na toto místo sjeli traktoristé z širokého okolí, aby poměřili své síly. Čekala je desítka překážek, včetně jedné novinky, nechyběla ani tradiční bahnitá lázeň. Zhruba pětiminutová trať mnohým zkušeným šoférům nadělala vrásky, všichni se s ní ale statečně poprali.

A mohli být spokojení: v tomhle klání byla na prvním místě účast sama. Akci sledoval pěkně zblízka i Večerník.

Zprvu to ovšem nevypadalo na podařený ročník, spíše úřadovala nešťastná třináctka. Dorazilo totiž poměrně málo diváků, start spanilé jízdy obcí a následného programu se navíc opozdil. Nicméně lidé si nakonec na traktoriádu cestu našli. Organizátory může těšit, že řada z nich projevila zájem poprvé.
„Nikdy jsem tu ještě nebyla. Kluci se rádi dívají na podobné akce na YouTube a na radu švagra jsme se sem tedy přišli podívat,“ prozradila například Kateřina Muzikářová. Premiéru si odbyla také Marie Pospíšilová. „Jsme tady poprvé, ale občas jezdíme do Stínavy. Známé ani příbuzné za volanty nemáme, uvidíme, kdo bude startovat,“ poznamenala.
Organizátoři u tratě vsadili na osvědčené klasiky jako couvání, bahenní koupel či slalom. Jedna nová překážka ale přibyla. „Máme tady nově připravené pneumatiky. Měli jsme i houpačku, tu jsme loni rozlámali, máme zde jinou. Nejtěžší jsou ale právě ty gumy – kluci to zkoušeli přejet a žádná sláva,“ sdělil František Polišenský, jeden z pořadatelů a zároveň starosta místního hasičského sboru. Na startu pak uvítal traktory všech možných tvarů i velikostí, prim ale hrály Zetory, jichž byla velká většina. Zajímavý traktůrek pak předvedl Miloslav Janeček, tradiční účastník, který tentokrát startoval jako třetí. „Organizátoři dělali, co mohli. Trať je dobrá, akorát dneska jsem neutáhl tu kládu, ta je na můj stroj příliš těžká. Jinak ale dobré, spokojenost je,“ podělil se o dojmy po závodě rozděleném do šesti kategorií. Účastníci se tedy nemuseli bát: prakticky na každého čekal alespoň diplom.
Nakonec klání vyznělo tradičně velmi dobře pro místní borce. Mezi nejúspěšnější závodníky se jich dostalo hned několik. Nebyla by to ovšem suchdolská traktoriáda, aby ji neovládl Zdeněk Korčák, který je dlouhodobě nejúspěšnějším závodníkem. „Je to tradiční účastník. A letos vyhrál snad už pojedenácté,“ poznamenal Polišenskýk neuvěřitelným výkonům jednoho z tradičních účastníků. Jeho jméno tak nemůže chybět na putovním poháru.

JAK DOPADLA SUCHDOLSKÁ TRAKTORIÁDA?

1. Jiří Valčuha (Lošov) a Zdeněk Korčák (Suchdol)
2. Lukáš Umlášek (Suchdol)
3. Jindřich Habrluk
Jednotlivé kategorie:
Velké historické traktory: Lukáš Umlášek
Zetory: Jindřich Habrluk
Motory: Škoda - Jaromír Vašek (Labutice)
Domamont: Jiří Valčuha
TK: Zdeněk Korčák
Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments