Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Pořádně rušno bylo uplynulou sobotu v Suchdole. Už po třinácté se právě na toto místo sjeli traktoristé z širokého okolí, aby poměřili své síly. Čekala je desítka překážek, včetně jedné novinky, nechyběla ani tradiční bahnitá lázeň. Zhruba pětiminutová trať mnohým zkušeným šoférům nadělala vrásky, všichni se s ní ale statečně poprali.

A mohli být spokojení: v tomhle klání byla na prvním místě účast sama. Akci sledoval pěkně zblízka i Večerník.

Zprvu to ovšem nevypadalo na podařený ročník, spíše úřadovala nešťastná třináctka. Dorazilo totiž poměrně málo diváků, start spanilé jízdy obcí a následného programu se navíc opozdil. Nicméně lidé si nakonec na traktoriádu cestu našli. Organizátory může těšit, že řada z nich projevila zájem poprvé.
„Nikdy jsem tu ještě nebyla. Kluci se rádi dívají na podobné akce na YouTube a na radu švagra jsme se sem tedy přišli podívat,“ prozradila například Kateřina Muzikářová. Premiéru si odbyla také Marie Pospíšilová. „Jsme tady poprvé, ale občas jezdíme do Stínavy. Známé ani příbuzné za volanty nemáme, uvidíme, kdo bude startovat,“ poznamenala.
Organizátoři u tratě vsadili na osvědčené klasiky jako couvání, bahenní koupel či slalom. Jedna nová překážka ale přibyla. „Máme tady nově připravené pneumatiky. Měli jsme i houpačku, tu jsme loni rozlámali, máme zde jinou. Nejtěžší jsou ale právě ty gumy – kluci to zkoušeli přejet a žádná sláva,“ sdělil František Polišenský, jeden z pořadatelů a zároveň starosta místního hasičského sboru. Na startu pak uvítal traktory všech možných tvarů i velikostí, prim ale hrály Zetory, jichž byla velká většina. Zajímavý traktůrek pak předvedl Miloslav Janeček, tradiční účastník, který tentokrát startoval jako třetí. „Organizátoři dělali, co mohli. Trať je dobrá, akorát dneska jsem neutáhl tu kládu, ta je na můj stroj příliš těžká. Jinak ale dobré, spokojenost je,“ podělil se o dojmy po závodě rozděleném do šesti kategorií. Účastníci se tedy nemuseli bát: prakticky na každého čekal alespoň diplom.
Nakonec klání vyznělo tradičně velmi dobře pro místní borce. Mezi nejúspěšnější závodníky se jich dostalo hned několik. Nebyla by to ovšem suchdolská traktoriáda, aby ji neovládl Zdeněk Korčák, který je dlouhodobě nejúspěšnějším závodníkem. „Je to tradiční účastník. A letos vyhrál snad už pojedenácté,“ poznamenal Polišenskýk neuvěřitelným výkonům jednoho z tradičních účastníků. Jeho jméno tak nemůže chybět na putovním poháru.

JAK DOPADLA SUCHDOLSKÁ TRAKTORIÁDA?

1. Jiří Valčuha (Lošov) a Zdeněk Korčák (Suchdol)
2. Lukáš Umlášek (Suchdol)
3. Jindřich Habrluk
Jednotlivé kategorie:
Velké historické traktory: Lukáš Umlášek
Zetory: Jindřich Habrluk
Motory: Škoda - Jaromír Vašek (Labutice)
Domamont: Jiří Valčuha
TK: Zdeněk Korčák
Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments