Dobré ráno, dnes je čtvrtek 12.12.2019
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Květiny, kam se jen člověk podívá. Takový pohled se od uplynulého čtvrtka naskýtal návštěvníkům zámku v Náměšti na Hané. Začala tam totiž již tradiční akce Květiny pro zámeckou paní. A to vždy znamená spoustu květinových dekorací a ukázky umění floristiky. Letošek pak zastihl účastníky vernisáže v zámecké kapli, která dodala akci zajímavý nádech. Samozřejmě ani zde nemohly chybět ukázky floristiky a také Večerník, který se zajel podívat.

O květiny i návštěvníky se příkladně staral Slávek Rabušic, jeden z nejznámějších a nejzkušenějších floristů v Česku. Jak se přitom ukázalo, nedbal jen na krásu, ale i na ekologii.
„Jsme někdy nešťastní, že dostáváme květiny v plastu. Jak je teď ovšem vážu, tak provaz je z lýka. Zcela recyklovatelný,“ prozradil například muž, který se záhy odevzdal zvědavým dotazům účastníků akce. Ta pokračovala v samém zámku. Tam vznikl například květinový akord, k vidění byly další desítky uměleckých vyjádření Rabušice, s nímž vám Večerník přinese v některém z příštích čísel exkluzivní rozhovor.
„Jsem zde poprvé. Zaujalo mě propojení hudby a floristiky, i proto jsem na akci šla. Jen si říkám, zda jsem s sebou měla brát děti. Ale snad to zvládnou,“ uvedla paní Jana, která zároveň zmínila hudební doprovod akce. Ten byl dvojí. Zatímco čtvrteční program doprovodil Jakub Kohn na housle společně s Pavlou Aschenbrenerovou hrající na kytaru, v pátek se při večerní květinové prohlídce představili žáci ZUŠ Tadeáš Vavřín, Nela Bořutová a Tomáš Paták.
„Je to tu pěkné, líbí se mi tu. U hudebníků bylo vidět, že to mají v prstech a jsou hodně dobří,“ komentovala po čtvrteční vernisáži Marie Trmačová. Do Náměště přijela z Kostelce na Hané se skupinou ze Sokola. Nebyla přitom zdaleka jediná. Kaple byla při vernisáži naplněná k prasknutí, prohlídky zámku s květinovým bonusem pak také nalákaly mnohé. „Zatím dorazilo nejméně pět set lidí. Původně to přitom byla malá, nenápadná akce. Až později přišel nápad, že by mohl k nám zajíždět i Slávek Rabušic,“ prozradila kastelánka náměšťského zámku Jitka Vychodilová. Návštěvníci mají šanci si vystavené floristické kousky prohlédnout i během tohoto týdne. Vzhledem k choulostivosti květů by si však měli pospíšit.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments