Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Květiny, kam se jen člověk podívá. Takový pohled se od uplynulého čtvrtka naskýtal návštěvníkům zámku v Náměšti na Hané. Začala tam totiž již tradiční akce Květiny pro zámeckou paní. A to vždy znamená spoustu květinových dekorací a ukázky umění floristiky. Letošek pak zastihl účastníky vernisáže v zámecké kapli, která dodala akci zajímavý nádech. Samozřejmě ani zde nemohly chybět ukázky floristiky a také Večerník, který se zajel podívat.

O květiny i návštěvníky se příkladně staral Slávek Rabušic, jeden z nejznámějších a nejzkušenějších floristů v Česku. Jak se přitom ukázalo, nedbal jen na krásu, ale i na ekologii.
„Jsme někdy nešťastní, že dostáváme květiny v plastu. Jak je teď ovšem vážu, tak provaz je z lýka. Zcela recyklovatelný,“ prozradil například muž, který se záhy odevzdal zvědavým dotazům účastníků akce. Ta pokračovala v samém zámku. Tam vznikl například květinový akord, k vidění byly další desítky uměleckých vyjádření Rabušice, s nímž vám Večerník přinese v některém z příštích čísel exkluzivní rozhovor.
„Jsem zde poprvé. Zaujalo mě propojení hudby a floristiky, i proto jsem na akci šla. Jen si říkám, zda jsem s sebou měla brát děti. Ale snad to zvládnou,“ uvedla paní Jana, která zároveň zmínila hudební doprovod akce. Ten byl dvojí. Zatímco čtvrteční program doprovodil Jakub Kohn na housle společně s Pavlou Aschenbrenerovou hrající na kytaru, v pátek se při večerní květinové prohlídce představili žáci ZUŠ Tadeáš Vavřín, Nela Bořutová a Tomáš Paták.
„Je to tu pěkné, líbí se mi tu. U hudebníků bylo vidět, že to mají v prstech a jsou hodně dobří,“ komentovala po čtvrteční vernisáži Marie Trmačová. Do Náměště přijela z Kostelce na Hané se skupinou ze Sokola. Nebyla přitom zdaleka jediná. Kaple byla při vernisáži naplněná k prasknutí, prohlídky zámku s květinovým bonusem pak také nalákaly mnohé. „Zatím dorazilo nejméně pět set lidí. Původně to přitom byla malá, nenápadná akce. Až později přišel nápad, že by mohl k nám zajíždět i Slávek Rabušic,“ prozradila kastelánka náměšťského zámku Jitka Vychodilová. Návštěvníci mají šanci si vystavené floristické kousky prohlédnout i během tohoto týdne. Vzhledem k choulostivosti květů by si však měli pospíšit.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments