Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Pěknou vzpomínku na předminulou sobotu budou mít děti ve Výšovicích. Alespoň ty, které se vypravily na pohádkovou cestu. Ta přinesla řadu úkolů, hlavně však velké množství pohádkových postav. A rodiče, prarodiče či psi? Ti si z pohádkové cesty Výšovicemi a okolními poli „odnesli“ alespoň procházku. Celkem trasa měřila zhruba čtyři kilometry a nejen s malými ratolestmi si ji prošel také Večerník.

Ještě před úderem čtrnácté hodiny, kdy měla akce začít, už vyrazily první rodiny na cestu. A měly se na co těšit. Sněhurka se zlou královnou, Máša s medvědem i Čmelda a Brumda. Ti všichni potěšili děti. Stejně jako úkoly, které dostaly: lovily otrávená jablka, hrály florbal. Čekal je také slalom s koloběžkou. „Je to pěkná akce, znám organizátory. Přišla jsem tedy s vnoučaty. A povedlo se to,“ svěřila se Eva Štěpánová.
Akci přálo i počasí. Jako kdyby oslavovalo, že se ve Výšovicích dali do pořádání. Událost totiž proběhla vůbec poprvé. „Rodiče se ozvali, že jinde se podobné akce dějí často, zda by nebylo možné udělat něco podobného i tady. Tak jsme to zkusili. Zájem lidí je velký, už dorazilo aspoň sto dětí,“ neskrýval spokojenost starosta obce Jakub Haluza, který se ujal role uvítacího výboru a pokladníka. Ovšem bez masky. „To teprve přijde. Bude ze mě král, brzy se půjdu převléknout,“ usmál se zhruba půlhodinku po startu Haluza. Podobně pohodový byl i celý zbytek akce.
„Chtěl bych poděkovat všem organizátorům celé akce a sponzorům. Velmi mě potěšilo, jak se dali občané Výšovice dohromady pro dobrou věc, dokázali vytvořit skvělou pohádkovou atmosféru. Velké úsilí je stáli kostýmy i kulisy, jelikož vše bylo propracované do každého detailu. Věřím, že se nám podařilo založit opět novou tradici, která zapadne do akcí, jenž obec Výšovice pořádá,“ vzázal starosta obce Jakub Haluza.Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments