Dobré odpoledne, dnes je sobota 29.2.2020
svátek slaví Horymír,
zítra Bedřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Pěknou vzpomínku na předminulou sobotu budou mít děti ve Výšovicích. Alespoň ty, které se vypravily na pohádkovou cestu. Ta přinesla řadu úkolů, hlavně však velké množství pohádkových postav. A rodiče, prarodiče či psi? Ti si z pohádkové cesty Výšovicemi a okolními poli „odnesli“ alespoň procházku. Celkem trasa měřila zhruba čtyři kilometry a nejen s malými ratolestmi si ji prošel také Večerník.

Ještě před úderem čtrnácté hodiny, kdy měla akce začít, už vyrazily první rodiny na cestu. A měly se na co těšit. Sněhurka se zlou královnou, Máša s medvědem i Čmelda a Brumda. Ti všichni potěšili děti. Stejně jako úkoly, které dostaly: lovily otrávená jablka, hrály florbal. Čekal je také slalom s koloběžkou. „Je to pěkná akce, znám organizátory. Přišla jsem tedy s vnoučaty. A povedlo se to,“ svěřila se Eva Štěpánová.
Akci přálo i počasí. Jako kdyby oslavovalo, že se ve Výšovicích dali do pořádání. Událost totiž proběhla vůbec poprvé. „Rodiče se ozvali, že jinde se podobné akce dějí často, zda by nebylo možné udělat něco podobného i tady. Tak jsme to zkusili. Zájem lidí je velký, už dorazilo aspoň sto dětí,“ neskrýval spokojenost starosta obce Jakub Haluza, který se ujal role uvítacího výboru a pokladníka. Ovšem bez masky. „To teprve přijde. Bude ze mě král, brzy se půjdu převléknout,“ usmál se zhruba půlhodinku po startu Haluza. Podobně pohodový byl i celý zbytek akce.
„Chtěl bych poděkovat všem organizátorům celé akce a sponzorům. Velmi mě potěšilo, jak se dali občané Výšovice dohromady pro dobrou věc, dokázali vytvořit skvělou pohádkovou atmosféru. Velké úsilí je stáli kostýmy i kulisy, jelikož vše bylo propracované do každého detailu. Věřím, že se nám podařilo založit opět novou tradici, která zapadne do akcí, jenž obec Výšovice pořádá,“ vzázal starosta obce Jakub Haluza.Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments