Dobré odpoledne, dnes je sobota 29.2.2020
svátek slaví Horymír,
zítra Bedřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Gurmáni, jak se patří, si uplynulou sobotu dali dostaveníčko v Kempu Žralok na plumlovské přehradě. Místní nadšenci ve spolupráci s městem totiž zorganizovali v pořadí již osmý ročník populárního Plumlovského kotlíku. O vítězství se přijelo ucházet celkem jedenáct kuchařských družstev a ta po čtyři hodiny zápolila o ceněný primát v této soutěži. „Většinu ročníků této akce propršelo a my se schovávali před deštěm. Tentokrát se schováváme před sluníčkem, ale o to víc guláše chutnají,“ liboval si plumlovský místostarosta a jeden z hlavních organizátorů Martin Hyndrich. U toho prostě Večerník nemohl chybět.

Skvěle zorganizovaná akce si zasloužila i krásné počasí, což se letos podařilo. „Plumlovský kotlík má už tady v kempu svoji tradici a jsem rád, že tady přivítáme také množství tradičních účastníků, někteří z nich dokonce nevynechali ani jeden ze všech osmi ročníků. Ale máme tady i úplně nové soutěžící, což nás samozřejmě těší. Já osobně letos do toho nejdu, párkrát za sebou jsem se v předešlých letech dostal na stupně vítězů, což bylo zpochybňováno,“ smál se na celé kolo Martin Hyndrich, který společně s Petrem Piňosem patří k hlavním organizátorům oblíbeného Plumlovského kotlíku.

Letos pořadatelé připravili pro soutěžící týmy naprosto rovné podmínky v tom, že všichni museli vařit guláše z jednotného druhu masa. „Jeden ze sponzorů akce nám dodal potřebné množství vepřového masa, takže letos každé z družstev nafasovalo čtyři kilogramy vepřového a měli si s ním poradit podle své libosti. Jak komu se to povedlo, mohli posoudit i příchozí návštěvníci. Hlavní slovo ale měla samozřejmě odborná porota, jejíž členové každičký uvařený guláš pečlivě ochutnali a přidělovali body,“ vysvětlil pravidla letošní soutěže Hyndrich.
Také letos navštívily Plumlovský kotlík stovky návštěvníků. „Já na tyto akce chodím hrozně ráda. Sama velice často guláše vařím a mám s nimi v rodině úspěch. Ale někde takto soutěžit bych si netroufala. Ochutnala jsem tři, a přišlo mi zajímavé, že i když byly ze stejného druhu masa, každý z nich byl jiný,“ svěřila se Večerníku paní Blanka ze sousedních Mostkovic.
Nakonec celou soutěž ve vaření kotlíkového guláše mohl samozřejmě vyhrát jen jeden, a tím bylo družstvo s roztomilým názvem Potkali se u Žraloka. „Já jsem se zúčastnil se svým bratrem Jardou, ale až tady jsme potkali tuto krásnou slečnu, která se nabídla, že nám s gulášem pomůže. A podařilo se, vyhráli jsme na celé čáře. A recept? Ten vám celý neprozradím, ale to nejdůležitější bylo, že jsme do něj dali hodně černého piva,“ řekl Večerníku člen vítězného kuchařského tria Václav Klukáček, Jaroslav Klukáček a Naďa Tůmová.
Jak pořadatelé, tak i diváci odcházeli v sobotu odpoledne z Kempu Žralok naprosto nadšeni. „Vždycky nám jde o to, aby se všichni nejenom dobře najedli a zasoutěžili si, ale hlavně aby se tady všichni bavili a užili si to,“ dodal Martin Hyndrich.
Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments