Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Gurmáni, jak se patří, si uplynulou sobotu dali dostaveníčko v Kempu Žralok na plumlovské přehradě. Místní nadšenci ve spolupráci s městem totiž zorganizovali v pořadí již osmý ročník populárního Plumlovského kotlíku. O vítězství se přijelo ucházet celkem jedenáct kuchařských družstev a ta po čtyři hodiny zápolila o ceněný primát v této soutěži. „Většinu ročníků této akce propršelo a my se schovávali před deštěm. Tentokrát se schováváme před sluníčkem, ale o to víc guláše chutnají,“ liboval si plumlovský místostarosta a jeden z hlavních organizátorů Martin Hyndrich. U toho prostě Večerník nemohl chybět.

Skvěle zorganizovaná akce si zasloužila i krásné počasí, což se letos podařilo. „Plumlovský kotlík má už tady v kempu svoji tradici a jsem rád, že tady přivítáme také množství tradičních účastníků, někteří z nich dokonce nevynechali ani jeden ze všech osmi ročníků. Ale máme tady i úplně nové soutěžící, což nás samozřejmě těší. Já osobně letos do toho nejdu, párkrát za sebou jsem se v předešlých letech dostal na stupně vítězů, což bylo zpochybňováno,“ smál se na celé kolo Martin Hyndrich, který společně s Petrem Piňosem patří k hlavním organizátorům oblíbeného Plumlovského kotlíku.

Letos pořadatelé připravili pro soutěžící týmy naprosto rovné podmínky v tom, že všichni museli vařit guláše z jednotného druhu masa. „Jeden ze sponzorů akce nám dodal potřebné množství vepřového masa, takže letos každé z družstev nafasovalo čtyři kilogramy vepřového a měli si s ním poradit podle své libosti. Jak komu se to povedlo, mohli posoudit i příchozí návštěvníci. Hlavní slovo ale měla samozřejmě odborná porota, jejíž členové každičký uvařený guláš pečlivě ochutnali a přidělovali body,“ vysvětlil pravidla letošní soutěže Hyndrich.
Také letos navštívily Plumlovský kotlík stovky návštěvníků. „Já na tyto akce chodím hrozně ráda. Sama velice často guláše vařím a mám s nimi v rodině úspěch. Ale někde takto soutěžit bych si netroufala. Ochutnala jsem tři, a přišlo mi zajímavé, že i když byly ze stejného druhu masa, každý z nich byl jiný,“ svěřila se Večerníku paní Blanka ze sousedních Mostkovic.
Nakonec celou soutěž ve vaření kotlíkového guláše mohl samozřejmě vyhrát jen jeden, a tím bylo družstvo s roztomilým názvem Potkali se u Žraloka. „Já jsem se zúčastnil se svým bratrem Jardou, ale až tady jsme potkali tuto krásnou slečnu, která se nabídla, že nám s gulášem pomůže. A podařilo se, vyhráli jsme na celé čáře. A recept? Ten vám celý neprozradím, ale to nejdůležitější bylo, že jsme do něj dali hodně černého piva,“ řekl Večerníku člen vítězného kuchařského tria Václav Klukáček, Jaroslav Klukáček a Naďa Tůmová.
Jak pořadatelé, tak i diváci odcházeli v sobotu odpoledne z Kempu Žralok naprosto nadšeni. „Vždycky nám jde o to, aby se všichni nejenom dobře najedli a zasoutěžili si, ale hlavně aby se tady všichni bavili a užili si to,“ dodal Martin Hyndrich.
Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments