Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zábava, zábava a do třetice zábava. To je už dvacet let mottem akce Mikroregion Němčicko se baví. Akce je určená zejména pro ty, co se neberou příliš vážně. A mají chuť se uvolnit a prožít příjemný víkend. Ať už s dětmi, nebo se sousedy a známými. A navíc starostové názorně ukázali, o čem někdy vinou přibývajícího papírování jejich práce je. Uplynulou sobotu se všichni sešli v Nezamyslicích, kde startovalo hned sedmnáct týmů. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

Tolik lidí se v nezamyslických ulicích jen tak nevidí. Těžko se ale divit. Obec se v sobotu 31. srpna výrazně rozrostla po příjezdu návštěvníků ze sedmnácti vesnic Němčicka. Proč ta cesta? Za zábavou i za úkoly. Vybrané šestičlenné týmy ze sedmnácti obcí mikroregionu totiž soupeřily o prvenství ve třech disciplínách.
A účastníci měli co dělat: se svými sousedy zápolili v paralympijských disciplínách. Například se museli jednoruč zúčastnit skeletonu, kdy dostávali přes umělé potrubí „vejce“ na druhou stranu tratě. Při běhu na lyžích pak někteří závodníci dočasně oslepli a ohluchli. „Skeleton se nám vydařil, i když nám míček padal. Ale pak přišly berle, ty byly nejhorší. Akci však hodnotím určitě pozitivně,“ pochvaloval si Lukáš Vrána z Kovalovic-Osíčan.
Aktivní účastníky přišli povzbudit diváci, dorazili ale také lidé, kteří na akci ještě nebyli. „Chtěl jsem se podívat, co se v regionu děje. A také najít nějaké vyžití pro děti,“ uvedl třeba Jiří Skřipka. S událostí byl spokojený. „Nejlepší je sprcha od hasičů,“ zmínil nezbytné ochlazení. V sobotu totiž také v Nezamyslicích teplota úspěšně atakovala třicítku. Závodníci se tak nemálo zapotili. Třeba při slalomu na lyžích měli na hlavě kulicha a šálu kolem krku.
Pořádně horko ale bylo také starostům, kteří přijeli reprezentovat své obce. I na ně totiž čekala jedna disciplína: sbírání lejn, jejich seřazování a zapisování. Naštěstí takových, co nezavání. To vše navíc prováděli na vozíku.
Bizarní úkoly přitom nejsou nic nového pro tuto akci. „Vzpomínám si, že ve Víceměřicích byl běh přes lávku a přelévání vody. No a lávka nebyla nad potokem, ale spíše tak trochu bažinou,“ usmívá se Jan Vrána, někdejší starosta Pivína.
Koneckonců vítěz sobotního klání mohl získat účast na příštím ročníku Zimní olymppijády, která se v Nezamyslicích koná jak jinak než v létě. Aby toho nebylo dost, také stánky měly nezvyklé názvy: na maso mohli lidé k Jednorukému řezníkovi, další občerstvení mohli najít U Šmajdavého fotbalisty nebo U Píchlé galusky.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments