Dobré poledne, dnes je sobota 29.2.2020
svátek slaví Horymír,
zítra Bedřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zábava, zábava a do třetice zábava. To je už dvacet let mottem akce Mikroregion Němčicko se baví. Akce je určená zejména pro ty, co se neberou příliš vážně. A mají chuť se uvolnit a prožít příjemný víkend. Ať už s dětmi, nebo se sousedy a známými. A navíc starostové názorně ukázali, o čem někdy vinou přibývajícího papírování jejich práce je. Uplynulou sobotu se všichni sešli v Nezamyslicích, kde startovalo hned sedmnáct týmů. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

Tolik lidí se v nezamyslických ulicích jen tak nevidí. Těžko se ale divit. Obec se v sobotu 31. srpna výrazně rozrostla po příjezdu návštěvníků ze sedmnácti vesnic Němčicka. Proč ta cesta? Za zábavou i za úkoly. Vybrané šestičlenné týmy ze sedmnácti obcí mikroregionu totiž soupeřily o prvenství ve třech disciplínách.
A účastníci měli co dělat: se svými sousedy zápolili v paralympijských disciplínách. Například se museli jednoruč zúčastnit skeletonu, kdy dostávali přes umělé potrubí „vejce“ na druhou stranu tratě. Při běhu na lyžích pak někteří závodníci dočasně oslepli a ohluchli. „Skeleton se nám vydařil, i když nám míček padal. Ale pak přišly berle, ty byly nejhorší. Akci však hodnotím určitě pozitivně,“ pochvaloval si Lukáš Vrána z Kovalovic-Osíčan.
Aktivní účastníky přišli povzbudit diváci, dorazili ale také lidé, kteří na akci ještě nebyli. „Chtěl jsem se podívat, co se v regionu děje. A také najít nějaké vyžití pro děti,“ uvedl třeba Jiří Skřipka. S událostí byl spokojený. „Nejlepší je sprcha od hasičů,“ zmínil nezbytné ochlazení. V sobotu totiž také v Nezamyslicích teplota úspěšně atakovala třicítku. Závodníci se tak nemálo zapotili. Třeba při slalomu na lyžích měli na hlavě kulicha a šálu kolem krku.
Pořádně horko ale bylo také starostům, kteří přijeli reprezentovat své obce. I na ně totiž čekala jedna disciplína: sbírání lejn, jejich seřazování a zapisování. Naštěstí takových, co nezavání. To vše navíc prováděli na vozíku.
Bizarní úkoly přitom nejsou nic nového pro tuto akci. „Vzpomínám si, že ve Víceměřicích byl běh přes lávku a přelévání vody. No a lávka nebyla nad potokem, ale spíše tak trochu bažinou,“ usmívá se Jan Vrána, někdejší starosta Pivína.
Koneckonců vítěz sobotního klání mohl získat účast na příštím ročníku Zimní olymppijády, která se v Nezamyslicích koná jak jinak než v létě. Aby toho nebylo dost, také stánky měly nezvyklé názvy: na maso mohli lidé k Jednorukému řezníkovi, další občerstvení mohli najít U Šmajdavého fotbalisty nebo U Píchlé galusky.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments