Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Řev motorů se nedávno nesl po silnicích mezi Skalkou, Čechy pod Kosířem a Slatinicemi o něco hlasitěji než normálně. Není divu. Na cesty se totiž vydalo téměř sto třicet historických vozidel, s nimiž si řidiči střihli tradiční akci Z lázní do lázní. Letošní ročník tradičně pořádaný Hanáckým auto moto veterán klubem Prostějov doznal přitom dlouhé řady změn. Tou největší bylo omezení stáří aut.„Omezili jsme účastníky rokem 1960. Nechceme, aby nám na tuto akci jezdili lidé se Škodou 120,“ vysvětlil její ředitel Martin Klos. I tak bylo na co se koukat: dorazilo 80 aut a 44 motorek zahraniční i domácí výroby. Řada účastníků navíc neváhala a ukázala se v historickém oblečení. Člověk si tak místy připadal jako někdy ve 30. letech minulého století.
Auta však pocházela z mnoha různých období. Našli se i skuteční automobiloví dědečci. „Nejstarším vozidlem byl Ford T z roku 1917,“ prozradil organizátor Petr Studený. Celkově mohl být spokojený: zájem o akci nebyl zdaleka jen ze strany řidičů a vlastníků veteránů, ale i ze strany diváků. Těch i letos přišlo v neděli požehnaně. „Letošní ročník se vydařil. I počasí vyšlo,“ liboval si po skončení závodu, v němž je důležitější dojet než vyhrát.
Akce však není zdaleka jen pro milovníky historie, zvláště té technické. Ale i pro ty, co chtějí pomáhat. Veteránský klub takto přispívá na léčbu svého člena Kamila Očenáška. Ten se zotavuje z mrtvice a účastníci tak mohli přispět na jeho zdravotní pomůcky a rehabilitace.Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments