Dobré odpoledne, dnes je sobota 29.2.2020
svátek slaví Horymír,
zítra Bedřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Řev motorů se nedávno nesl po silnicích mezi Skalkou, Čechy pod Kosířem a Slatinicemi o něco hlasitěji než normálně. Není divu. Na cesty se totiž vydalo téměř sto třicet historických vozidel, s nimiž si řidiči střihli tradiční akci Z lázní do lázní. Letošní ročník tradičně pořádaný Hanáckým auto moto veterán klubem Prostějov doznal přitom dlouhé řady změn. Tou největší bylo omezení stáří aut.„Omezili jsme účastníky rokem 1960. Nechceme, aby nám na tuto akci jezdili lidé se Škodou 120,“ vysvětlil její ředitel Martin Klos. I tak bylo na co se koukat: dorazilo 80 aut a 44 motorek zahraniční i domácí výroby. Řada účastníků navíc neváhala a ukázala se v historickém oblečení. Člověk si tak místy připadal jako někdy ve 30. letech minulého století.
Auta však pocházela z mnoha různých období. Našli se i skuteční automobiloví dědečci. „Nejstarším vozidlem byl Ford T z roku 1917,“ prozradil organizátor Petr Studený. Celkově mohl být spokojený: zájem o akci nebyl zdaleka jen ze strany řidičů a vlastníků veteránů, ale i ze strany diváků. Těch i letos přišlo v neděli požehnaně. „Letošní ročník se vydařil. I počasí vyšlo,“ liboval si po skončení závodu, v němž je důležitější dojet než vyhrát.
Akce však není zdaleka jen pro milovníky historie, zvláště té technické. Ale i pro ty, co chtějí pomáhat. Veteránský klub takto přispívá na léčbu svého člena Kamila Očenáška. Ten se zotavuje z mrtvice a účastníci tak mohli přispět na jeho zdravotní pomůcky a rehabilitace.Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments