Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Střední škola designu a módy v Prostějově slaví letos 100 let od svého založení. Tuto událost doprovází řada oslav. Již proběhly výstavy prací pedagogů a žáků a nyní nás čeká bohatý program v prostorách kina Metro 70 a Smetanových sadech. Těšit se můžete na tematický workshop, výstavu, promítání studentských filmů, show Pavla Kortána, módní přehlídky a také spoustu celebrit.


Ve středu 11. září budou pokračovat oslavy SŠDAM ke 100 letům od založení školy pod názvem 100 důvodů pro design. Tentokrát se jejich program přesune do kina Metro 70 a přilehlých Smetanových sadů. Započne ve 14:00 hodin představením stánků a workshopu před hlavním vchodem do kina.
„Návštěvníci budou moci při této příležitosti sledovat přípravy na show a styling či make-up modelek, které předvedou přední čeští vizážisté českých celebrit Pavel Kortán a Miroslava Česlová. Uvidíte i Simonu Sokolovou a Jarmila Valíčka, ti patří zase mezi špičkové kadeřníky České republiky. I oni předvedou něco ze svého umu,“ prozradila Večerníku ředitelka školy Ivana Vaňková. Poté v 15:00 hodin začne v sále kina promítání studentských filmů posluchačů oboru Multimediální tvorba. Ti si přizvali významného hosta. Je jím Petr Kolečko, známý scénárista, jehož jméno stojí znejen a úspěšným seriálem Most a je spojeno ku příkladu i s celovečerním filmem Masaryk. Nadto bude možnost ve foyer kina zhlédnout výstavu výtvarných prací studentů oboru Užitá malba a design interiéru.
V 16:30 hodin pak zahájí svou show zmiňovaný make-up artist Pavel Kortán a půl hodiny později bude park patřit módním přehlídkám. „Své kolekce předvedou jednak absolventi Střední školy designu a módy, dále módní návrhářka Yvona Leitner, která už několik roků vyučuje na SŠDAM modelovou tvorbu, a samozřejmě hosté – módní návrháři Petr Kalouda, Sandra Švédová, Tomáš Machálek, Soňa Fefková a další. V roli modelek vystoupí herečka Petra Bučková alias Naďa Mázlová ze známého seriálu, Aneta Vignerová, naše poslední česká miss, miss Nikola Buranská, modely a modelky z agentury Pestige Models, která pořádá soutěž Look Bella, a samozřejmě studenti a studentky SŠDAM,“ upřesnila Vaňková. V průběhu přehlídek se v kině bude promítat pásmo animovaných filmů Jiřího Trnky pro děti, takže i ony si akci užijí. Celá akce poté skončí závěrečným nočním promítáním předpremiéry hororu Takové krásné šaty od 20:30 hodin.
Zpoplatněné je pouze vstupné na snímek a činí 100 korun. V rámci oslav 100 let uspořádá škola ještě 4. října v Městském divadle v Prostějově slavnostní galavečer a následující den pak v prostorách SŠDAM v ulici Vápenice den otevřených dveří.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments