Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Střední škola designu a módy v Prostějově slaví letos 100 let od svého založení. Tuto událost doprovází řada oslav. Již proběhly výstavy prací pedagogů a žáků a nyní nás čeká bohatý program v prostorách kina Metro 70 a Smetanových sadech. Těšit se můžete na tematický workshop, výstavu, promítání studentských filmů, show Pavla Kortána, módní přehlídky a také spoustu celebrit.


Ve středu 11. září budou pokračovat oslavy SŠDAM ke 100 letům od založení školy pod názvem 100 důvodů pro design. Tentokrát se jejich program přesune do kina Metro 70 a přilehlých Smetanových sadů. Započne ve 14:00 hodin představením stánků a workshopu před hlavním vchodem do kina.
„Návštěvníci budou moci při této příležitosti sledovat přípravy na show a styling či make-up modelek, které předvedou přední čeští vizážisté českých celebrit Pavel Kortán a Miroslava Česlová. Uvidíte i Simonu Sokolovou a Jarmila Valíčka, ti patří zase mezi špičkové kadeřníky České republiky. I oni předvedou něco ze svého umu,“ prozradila Večerníku ředitelka školy Ivana Vaňková. Poté v 15:00 hodin začne v sále kina promítání studentských filmů posluchačů oboru Multimediální tvorba. Ti si přizvali významného hosta. Je jím Petr Kolečko, známý scénárista, jehož jméno stojí znejen a úspěšným seriálem Most a je spojeno ku příkladu i s celovečerním filmem Masaryk. Nadto bude možnost ve foyer kina zhlédnout výstavu výtvarných prací studentů oboru Užitá malba a design interiéru.
V 16:30 hodin pak zahájí svou show zmiňovaný make-up artist Pavel Kortán a půl hodiny později bude park patřit módním přehlídkám. „Své kolekce předvedou jednak absolventi Střední školy designu a módy, dále módní návrhářka Yvona Leitner, která už několik roků vyučuje na SŠDAM modelovou tvorbu, a samozřejmě hosté – módní návrháři Petr Kalouda, Sandra Švédová, Tomáš Machálek, Soňa Fefková a další. V roli modelek vystoupí herečka Petra Bučková alias Naďa Mázlová ze známého seriálu, Aneta Vignerová, naše poslední česká miss, miss Nikola Buranská, modely a modelky z agentury Pestige Models, která pořádá soutěž Look Bella, a samozřejmě studenti a studentky SŠDAM,“ upřesnila Vaňková. V průběhu přehlídek se v kině bude promítat pásmo animovaných filmů Jiřího Trnky pro děti, takže i ony si akci užijí. Celá akce poté skončí závěrečným nočním promítáním předpremiéry hororu Takové krásné šaty od 20:30 hodin.
Zpoplatněné je pouze vstupné na snímek a činí 100 korun. V rámci oslav 100 let uspořádá škola ještě 4. října v Městském divadle v Prostějově slavnostní galavečer a následující den pak v prostorách SŠDAM v ulici Vápenice den otevřených dveří.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments