Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  „Do první! Do první! Třídy se s chutí vrhni! Do první! Do první! Jen v ní neztvrdni!“ Chytlavou písničkou přivítali minulé pondělí 2. září třeťáci své nejmladší spolužáky ve vyzdobené budově školy na Skálově náměstí v Prostějově.

Podobně tomu bylo na školách po celém městě i regionu. Radost z nového prostředí letos neměli pouze prvňáci, ale i ti větší, kteří se po prázdninách vrátili do opravených tříd. Stalo se tak například ve Vřesovicích či Nezamyslicích, odku přinesl Večerník reportáž již v minulém čísle.
Když je to láska na první pohled

Prvňáci se v budově školy na Skálově náměstí – spadající pod ZŠ na Palackého třídě – sešli ve stylově vyzdobené tělocvičně, kam je přišel pozdravit i náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil. Ten přislíbil, že v případě jakýchkoliv potíží se mohou zástupci školy obrátit právě na vedení města. Sami prvňáci se pak se směsicí zvědavosti i jistých obav rozhlíželi po okolí, svých nových spolužácích a kantorech. „Moje paní učitelka je velká sympaťačka!“ měl hned první den jasno šestiletý Filip. Prostě láska na první pohled.

Ve Vřesovicích vykouzlili jedinečné prostředí

Školní rok začal i pro téměř šedesát žáků nově zrekonstruované základní školy ve Vřesovicích. Důmyslné propojení historické a moderní architektury vytvořilo stavbu, kterou se může pyšnit jen málokterá obec. Nová přístavba nabízí dětem dvě třídy s prostornou venkovní terasou a učebnami informatiky a cizích jazyků. Umístění školy v klidu a zeleni přilehlého parku umožňuje bohatě využívat okolní přírodu k výuce pod širým nebem.
První školní den trval ve Vřesovicích pouze jednu vyučovací hodinu. Poté následovala slavnostní mše konaná u příležitosti zahájení školního roku. „Výuka náboženství je u nás samozřejmostí. Vždyť škola se nachází v prostorách bývalé fary a přímo nad školou se hrdě tyčí překrásný kostel sv. Petra a Pavla,“ zmínila se Dagmar Halašová, ředitelka školy, která do budoucna zvažuje mimo jiné pořízení školního autobusu pro děti ze vzdálenějších obcí. „Láska k bližnímu, trpělivost, ochota pomoci, pokora a víra v dobro, nechť provází všechny rodiče, žáky i učitele, a nejen ty vřesovické, na cestě novým školním rokem,“ popřála výstižně někdejší kandidátka do Senátu.

V Čechách zdravil starosta

Do lavic v Čechách pod Kosířem se děti vesměs těší. Tentokrát i proto, že teprve před rokem proběhla rekonstrukce školy, díky níž žáčky vítají veselejší učebny i chodby. Zahájení školního roku proběhlo tradičně v jedné ze tříd, kde pozdravil školáky starosta obce Milan Kiebel. Ředitelka Iveta Slámová následně informovala o provozu družiny, jídelny ale také o kroužcích, kterých tradičně v Čechách nabízejí celou řadu. Děti se mohly těšit na sladkosti, obzvlášť velké pozornosti se dostalo samozřejmě prvňákům.
Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments