Příjemnou noc, dnes je neděle 5.4.2020
svátek slaví Miroslava,
zítra Vendula
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  „Do první! Do první! Třídy se s chutí vrhni! Do první! Do první! Jen v ní neztvrdni!“ Chytlavou písničkou přivítali minulé pondělí 2. září třeťáci své nejmladší spolužáky ve vyzdobené budově školy na Skálově náměstí v Prostějově.

Podobně tomu bylo na školách po celém městě i regionu. Radost z nového prostředí letos neměli pouze prvňáci, ale i ti větší, kteří se po prázdninách vrátili do opravených tříd. Stalo se tak například ve Vřesovicích či Nezamyslicích, odku přinesl Večerník reportáž již v minulém čísle.
Když je to láska na první pohled

Prvňáci se v budově školy na Skálově náměstí – spadající pod ZŠ na Palackého třídě – sešli ve stylově vyzdobené tělocvičně, kam je přišel pozdravit i náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil. Ten přislíbil, že v případě jakýchkoliv potíží se mohou zástupci školy obrátit právě na vedení města. Sami prvňáci se pak se směsicí zvědavosti i jistých obav rozhlíželi po okolí, svých nových spolužácích a kantorech. „Moje paní učitelka je velká sympaťačka!“ měl hned první den jasno šestiletý Filip. Prostě láska na první pohled.

Ve Vřesovicích vykouzlili jedinečné prostředí

Školní rok začal i pro téměř šedesát žáků nově zrekonstruované základní školy ve Vřesovicích. Důmyslné propojení historické a moderní architektury vytvořilo stavbu, kterou se může pyšnit jen málokterá obec. Nová přístavba nabízí dětem dvě třídy s prostornou venkovní terasou a učebnami informatiky a cizích jazyků. Umístění školy v klidu a zeleni přilehlého parku umožňuje bohatě využívat okolní přírodu k výuce pod širým nebem.
První školní den trval ve Vřesovicích pouze jednu vyučovací hodinu. Poté následovala slavnostní mše konaná u příležitosti zahájení školního roku. „Výuka náboženství je u nás samozřejmostí. Vždyť škola se nachází v prostorách bývalé fary a přímo nad školou se hrdě tyčí překrásný kostel sv. Petra a Pavla,“ zmínila se Dagmar Halašová, ředitelka školy, která do budoucna zvažuje mimo jiné pořízení školního autobusu pro děti ze vzdálenějších obcí. „Láska k bližnímu, trpělivost, ochota pomoci, pokora a víra v dobro, nechť provází všechny rodiče, žáky i učitele, a nejen ty vřesovické, na cestě novým školním rokem,“ popřála výstižně někdejší kandidátka do Senátu.

V Čechách zdravil starosta

Do lavic v Čechách pod Kosířem se děti vesměs těší. Tentokrát i proto, že teprve před rokem proběhla rekonstrukce školy, díky níž žáčky vítají veselejší učebny i chodby. Zahájení školního roku proběhlo tradičně v jedné ze tříd, kde pozdravil školáky starosta obce Milan Kiebel. Ředitelka Iveta Slámová následně informovala o provozu družiny, jídelny ale také o kroužcích, kterých tradičně v Čechách nabízejí celou řadu. Děti se mohly těšit na sladkosti, obzvlášť velké pozornosti se dostalo samozřejmě prvňákům.
Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar