Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  „Do první! Do první! Třídy se s chutí vrhni! Do první! Do první! Jen v ní neztvrdni!“ Chytlavou písničkou přivítali minulé pondělí 2. září třeťáci své nejmladší spolužáky ve vyzdobené budově školy na Skálově náměstí v Prostějově.

Podobně tomu bylo na školách po celém městě i regionu. Radost z nového prostředí letos neměli pouze prvňáci, ale i ti větší, kteří se po prázdninách vrátili do opravených tříd. Stalo se tak například ve Vřesovicích či Nezamyslicích, odku přinesl Večerník reportáž již v minulém čísle.
Když je to láska na první pohled

Prvňáci se v budově školy na Skálově náměstí – spadající pod ZŠ na Palackého třídě – sešli ve stylově vyzdobené tělocvičně, kam je přišel pozdravit i náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil. Ten přislíbil, že v případě jakýchkoliv potíží se mohou zástupci školy obrátit právě na vedení města. Sami prvňáci se pak se směsicí zvědavosti i jistých obav rozhlíželi po okolí, svých nových spolužácích a kantorech. „Moje paní učitelka je velká sympaťačka!“ měl hned první den jasno šestiletý Filip. Prostě láska na první pohled.

Ve Vřesovicích vykouzlili jedinečné prostředí

Školní rok začal i pro téměř šedesát žáků nově zrekonstruované základní školy ve Vřesovicích. Důmyslné propojení historické a moderní architektury vytvořilo stavbu, kterou se může pyšnit jen málokterá obec. Nová přístavba nabízí dětem dvě třídy s prostornou venkovní terasou a učebnami informatiky a cizích jazyků. Umístění školy v klidu a zeleni přilehlého parku umožňuje bohatě využívat okolní přírodu k výuce pod širým nebem.
První školní den trval ve Vřesovicích pouze jednu vyučovací hodinu. Poté následovala slavnostní mše konaná u příležitosti zahájení školního roku. „Výuka náboženství je u nás samozřejmostí. Vždyť škola se nachází v prostorách bývalé fary a přímo nad školou se hrdě tyčí překrásný kostel sv. Petra a Pavla,“ zmínila se Dagmar Halašová, ředitelka školy, která do budoucna zvažuje mimo jiné pořízení školního autobusu pro děti ze vzdálenějších obcí. „Láska k bližnímu, trpělivost, ochota pomoci, pokora a víra v dobro, nechť provází všechny rodiče, žáky i učitele, a nejen ty vřesovické, na cestě novým školním rokem,“ popřála výstižně někdejší kandidátka do Senátu.

V Čechách zdravil starosta

Do lavic v Čechách pod Kosířem se děti vesměs těší. Tentokrát i proto, že teprve před rokem proběhla rekonstrukce školy, díky níž žáčky vítají veselejší učebny i chodby. Zahájení školního roku proběhlo tradičně v jedné ze tříd, kde pozdravil školáky starosta obce Milan Kiebel. Ředitelka Iveta Slámová následně informovala o provozu družiny, jídelny ale také o kroužcích, kterých tradičně v Čechách nabízejí celou řadu. Děti se mohly těšit na sladkosti, obzvlášť velké pozornosti se dostalo samozřejmě prvňákům.
Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments