Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
FOTOGALERIE: Tentokrát dorazili jen ti nejodolnější. „Ještě ráno jsme si mysleli, že pořadatelů bude víc než účastníků. Nakonec jich přece jen dorazilo alespoň o dvanáct více než nás,“ poznamenal Zdeněk Balcařík z místního Klubu českých turistů během 21. ročníku Smržické šlapky. Sobotní akci zásadním způsobem poznamenalo počasí, do něhož by nevyhnal nejen psa, ale ani cyklistu. Večerník však přijel...

Letošní 21. ročník Smržické šlapky si vysloužil rekordní účast. Pouze to bylo opačným směrem, než si organizátoři přáli. „O šestadvacet cyklistů na silničních trasách a třiadvacet na trasách MTB se staralo pětapadesát pořadatelů z našeho klubu turistů. Letošní novinkou bylo, že jsme zařadili i pětikilometrovou trasu pro pěší, na kterou nakonec vyrazilo osmnáct turistů. Navzdory tomu se naše akce dočkala nejnižší účasti ve své historii. Méně než 122 lidí tu zatím nikdy nebylo,“ shrnul předseda pořádajícího KČT Smržice Zdeněk Balcařík.
Zatím nejvyšší účast šlapka zaznamenala v roce 2016, kdy se do ní zapojilo 1 016 lidí. V následujících třech letech však účast vždy poznamenal déšť. „I loni to vypadalo hodně špatně, ale nakonec se přece jen vyčasilo. Tentokrát bylo hnusně celý den. Nedorazili ani ti, kteří to plánovali jako například smržický starosta, či jedna slečna, která plánovala vyjet až na Kosíř,“ posteskl si Zdeněk Balcařík.
Letošní novinkou byla užší spolupráce pořadatelů s firmou Gala, jejíž zaměstnanci měli účast zdarma. Přesto všichni z nich pořadatelům finančně přispěli. „Akci podporujeme už asi čtvrtým rokem, nicméně letos jsme tu asi nejvíce vidět. Bereme to jako zakončení letošních oslav sedmdesáti let od založení naší firmy. Myslím, že je přirozené, že naše společnost podporuje právě podobné sportovní akce pro širokou veřejnost,“ vysvětlil Ivan Dostál z Galy, který je zároveň i členem smržických turistů.
Smržická šlapka je akcí skutečně pro každého. Nejlépe o tom svědčí věkový rozdíl mezi nejmladším a nejstarším účastníkem. Ten letos činil 73 let. Nejmladším účastníkem byla čtyřletá Anežka Vladyková z Prahy, která se s maminkou prošla po pěší pětikilometrové trase. Nejstarším se stal sedmasedmdesátiletý Vít Helia z Čelechovic na Hané, který se projel po silniční trase dlouhé 38 km.
Z tras pro horská kola se nejvíc, a to devět, cyklistů vydalo na tu nejnáročnější dlouhou 58 km. Na nejdelší silniční trasu s otočkou na vrcholu Pradědu se navzdory dešti vypravili dva cyklisté. „V nejrychlejším čase 6:30 minut se z Pradědu vrátil Zdeněk Linhart z Prostějova, který na této trase zvítězil i v loňském roce. Na druhém místě se s časem 8:04 umístil Miroslav Petrák,“ upozornil Zdeněk Balcařík.
Pořadatelé doufají, že uplakaný charakter počasí se už za rok nebude opakovat. „Vůbec poprvé jsme měli připravený i pohár pro nejrychlejší cyklistku na Pradědu, ale nakonec se nenašel nikdo, komu bychom ho mohli dát. Tak nám alespoň zbyl na příště,“ uzavřel zmáčený Zdeněk Balcařík.
Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments