Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
FOTOGALERIE: Tentokrát dorazili jen ti nejodolnější. „Ještě ráno jsme si mysleli, že pořadatelů bude víc než účastníků. Nakonec jich přece jen dorazilo alespoň o dvanáct více než nás,“ poznamenal Zdeněk Balcařík z místního Klubu českých turistů během 21. ročníku Smržické šlapky. Sobotní akci zásadním způsobem poznamenalo počasí, do něhož by nevyhnal nejen psa, ale ani cyklistu. Večerník však přijel...

Letošní 21. ročník Smržické šlapky si vysloužil rekordní účast. Pouze to bylo opačným směrem, než si organizátoři přáli. „O šestadvacet cyklistů na silničních trasách a třiadvacet na trasách MTB se staralo pětapadesát pořadatelů z našeho klubu turistů. Letošní novinkou bylo, že jsme zařadili i pětikilometrovou trasu pro pěší, na kterou nakonec vyrazilo osmnáct turistů. Navzdory tomu se naše akce dočkala nejnižší účasti ve své historii. Méně než 122 lidí tu zatím nikdy nebylo,“ shrnul předseda pořádajícího KČT Smržice Zdeněk Balcařík.
Zatím nejvyšší účast šlapka zaznamenala v roce 2016, kdy se do ní zapojilo 1 016 lidí. V následujících třech letech však účast vždy poznamenal déšť. „I loni to vypadalo hodně špatně, ale nakonec se přece jen vyčasilo. Tentokrát bylo hnusně celý den. Nedorazili ani ti, kteří to plánovali jako například smržický starosta, či jedna slečna, která plánovala vyjet až na Kosíř,“ posteskl si Zdeněk Balcařík.
Letošní novinkou byla užší spolupráce pořadatelů s firmou Gala, jejíž zaměstnanci měli účast zdarma. Přesto všichni z nich pořadatelům finančně přispěli. „Akci podporujeme už asi čtvrtým rokem, nicméně letos jsme tu asi nejvíce vidět. Bereme to jako zakončení letošních oslav sedmdesáti let od založení naší firmy. Myslím, že je přirozené, že naše společnost podporuje právě podobné sportovní akce pro širokou veřejnost,“ vysvětlil Ivan Dostál z Galy, který je zároveň i členem smržických turistů.
Smržická šlapka je akcí skutečně pro každého. Nejlépe o tom svědčí věkový rozdíl mezi nejmladším a nejstarším účastníkem. Ten letos činil 73 let. Nejmladším účastníkem byla čtyřletá Anežka Vladyková z Prahy, která se s maminkou prošla po pěší pětikilometrové trase. Nejstarším se stal sedmasedmdesátiletý Vít Helia z Čelechovic na Hané, který se projel po silniční trase dlouhé 38 km.
Z tras pro horská kola se nejvíc, a to devět, cyklistů vydalo na tu nejnáročnější dlouhou 58 km. Na nejdelší silniční trasu s otočkou na vrcholu Pradědu se navzdory dešti vypravili dva cyklisté. „V nejrychlejším čase 6:30 minut se z Pradědu vrátil Zdeněk Linhart z Prostějova, který na této trase zvítězil i v loňském roce. Na druhém místě se s časem 8:04 umístil Miroslav Petrák,“ upozornil Zdeněk Balcařík.
Pořadatelé doufají, že uplakaný charakter počasí se už za rok nebude opakovat. „Vůbec poprvé jsme měli připravený i pohár pro nejrychlejší cyklistku na Pradědu, ale nakonec se nenašel nikdo, komu bychom ho mohli dát. Tak nám alespoň zbyl na příště,“ uzavřel zmáčený Zdeněk Balcařík.
Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments