Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: V příjemnou tradici pro všechny milovníky jídla se v Prostějově již nějakou dobu proměnil Restaurant day. Tato akce se stala jednou z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších v oblasti jídla. Vždyť kde jinde můžete ocenit snažení celé řady lidí a velmi rozmanitou kuchyni, která prakticky nemá limity? Máte rádi Francii, nebo naopak Ameriku? Není problém, delikatesy z těchto destinací jsou na místě. Prodejci navíc nezapomněli na podstatnou věc: velká většina z nich totiž návštěvníky Restaurant day obdarovala úsměvem.

Obrovský zájem v neděli mohl těšit organizátory tradičního prostějovského Restaurant day. Akce, při níž se prakticky každý může stát na dvě hodiny majitelem drobné restaurace, se i letos vydařila. I proto, že nabídka byla velmi pestrá. Lidé si mohli dát tradičnější české zákusky, ale také panna cottu či cheesecake. A to v nepřeberných variantách. „Nejsme zde zdaleka poprvé. Přišli jsme sem hlavně na sladkosti. Dáme si něco dobrého po obědě. Chobotničky jsme ochutnali minule, tentokrát už ne. Letos mi to tu ale přijde takové stísněné,“ uvedla jedna z návštěvnic Monika Tomaníková.
Stejně jako návštěvníci se často vrací také prodejci. Řada lidí tak viděla známé tváře a už věděla, co od jejich pokrmů čekat. Jiní naopak ohlásili comeback. „Dlouho jsem tady nebyla, neměla jsem čas, vůbec mi to nevycházelo, teď jsem tady zhruba po dvou letech. Líbí se mi to, mají dobroty, které jsem ještě neviděla. Určitě budu ochutnávat, hlavně slané věci,“ prozradila Ludmila Bednářová. Ta se mohla pochlubit, že svými výrobky myslela na celiaky. Však také sama pořádá kurzy bezlepkového pečení.
Na své si ale přišli úplně všichni. I milovníci slaného. Restaurant day jim nabídl polévku, slané koláče quiche, dále tortilly. Nebo chobotnici, kterou manželé Sokolovi vozí pravidelně z chorvatské Rjazaně. Tentokrát se ale lidé dočkali i jídla, které by se vyjímalo i na olomouckém podniku Extrem food festival. A sice hmyzu: třeba červů či kobylek v karamelu. Konzervativnější lidé mohli naopak ocenit třeba slané pečivové šneky a různé řezy. Zkrátka přišli snad jen milovníci piva, kdysi pravidelný stánek na Restaurant day chyběl.
I tak ale byli organizátoři spokojení. Na nedostatek návštěvníků ani jídla si nemohli stěžovat. „Pořád je to přibližně kolem dvacítky stánků, velmi mě ale mrzí, když se lidi přihlásí a den předem se ozvou, že na to zapomněli nebo jim to nevyšlo. Protože když lidem říkáme, na co se mohou těšit, pak přijdou a nenajdou to v nabídce, tak mě to velmi mrzí,“ podotkla s malou výtkou Milada Sokolová. Akci navíc trochu smrsklo počasí, lidé se museli vejít do restaurace Národního domu. „Máme velké štěstí, že jsou k dispozici i vnitřní prostory. Prostory zahrádky jsou větší, navíc tam lidé v jednom místě mohou posedět a zároveň okukovat, co kde je,“ poznamenala. Ani nedostatek prostoru však mnoho lidí neodradil od toho, aby maximálně potěšili své chuťové pohárky.
fotogalerie se připravujeTotal Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments