Dobré ráno, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: V příjemnou tradici pro všechny milovníky jídla se v Prostějově již nějakou dobu proměnil Restaurant day. Tato akce se stala jednou z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších v oblasti jídla. Vždyť kde jinde můžete ocenit snažení celé řady lidí a velmi rozmanitou kuchyni, která prakticky nemá limity? Máte rádi Francii, nebo naopak Ameriku? Není problém, delikatesy z těchto destinací jsou na místě. Prodejci navíc nezapomněli na podstatnou věc: velká většina z nich totiž návštěvníky Restaurant day obdarovala úsměvem.

Obrovský zájem v neděli mohl těšit organizátory tradičního prostějovského Restaurant day. Akce, při níž se prakticky každý může stát na dvě hodiny majitelem drobné restaurace, se i letos vydařila. I proto, že nabídka byla velmi pestrá. Lidé si mohli dát tradičnější české zákusky, ale také panna cottu či cheesecake. A to v nepřeberných variantách. „Nejsme zde zdaleka poprvé. Přišli jsme sem hlavně na sladkosti. Dáme si něco dobrého po obědě. Chobotničky jsme ochutnali minule, tentokrát už ne. Letos mi to tu ale přijde takové stísněné,“ uvedla jedna z návštěvnic Monika Tomaníková.
Stejně jako návštěvníci se často vrací také prodejci. Řada lidí tak viděla známé tváře a už věděla, co od jejich pokrmů čekat. Jiní naopak ohlásili comeback. „Dlouho jsem tady nebyla, neměla jsem čas, vůbec mi to nevycházelo, teď jsem tady zhruba po dvou letech. Líbí se mi to, mají dobroty, které jsem ještě neviděla. Určitě budu ochutnávat, hlavně slané věci,“ prozradila Ludmila Bednářová. Ta se mohla pochlubit, že svými výrobky myslela na celiaky. Však také sama pořádá kurzy bezlepkového pečení.
Na své si ale přišli úplně všichni. I milovníci slaného. Restaurant day jim nabídl polévku, slané koláče quiche, dále tortilly. Nebo chobotnici, kterou manželé Sokolovi vozí pravidelně z chorvatské Rjazaně. Tentokrát se ale lidé dočkali i jídla, které by se vyjímalo i na olomouckém podniku Extrem food festival. A sice hmyzu: třeba červů či kobylek v karamelu. Konzervativnější lidé mohli naopak ocenit třeba slané pečivové šneky a různé řezy. Zkrátka přišli snad jen milovníci piva, kdysi pravidelný stánek na Restaurant day chyběl.
I tak ale byli organizátoři spokojení. Na nedostatek návštěvníků ani jídla si nemohli stěžovat. „Pořád je to přibližně kolem dvacítky stánků, velmi mě ale mrzí, když se lidi přihlásí a den předem se ozvou, že na to zapomněli nebo jim to nevyšlo. Protože když lidem říkáme, na co se mohou těšit, pak přijdou a nenajdou to v nabídce, tak mě to velmi mrzí,“ podotkla s malou výtkou Milada Sokolová. Akci navíc trochu smrsklo počasí, lidé se museli vejít do restaurace Národního domu. „Máme velké štěstí, že jsou k dispozici i vnitřní prostory. Prostory zahrádky jsou větší, navíc tam lidé v jednom místě mohou posedět a zároveň okukovat, co kde je,“ poznamenala. Ani nedostatek prostoru však mnoho lidí neodradil od toho, aby maximálně potěšili své chuťové pohárky.
fotogalerie se připravujeTotal Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments