Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Z nedalekého Maďarska, kterého se týkala minulá soutěž, se opět přesuneme zpět do naší krásné České republiky, zejména do lesů... Za fotografie svých houbařských úlovků můžete i nadále získat finanční odměnu 500 Kč, k tomu se navíc zaměříme na drobné ovoce. Konkrétně na tmavě fialové drobné poklady, které sbíráme kvůli jejich výborné chuti i barvě. Někdo trhá z keříčků rovnou do pusy, jiný pečlivě do krabičky k pozdějšímu využití na knedlíky, koláče, marmelády a další lahodné pokrmy. O jakém ovoci to píšeme? Ano, samozřejmě o borůvkách. Tyto lesní plody se řadí k našemu nejcennějšímu ovoci, a proto si o ně zasoutěžíme!


Pravidla soutěže
Zašlete recept a fotografii vašeho nejoblíbenějšího pokrmu, ve kterém jsou borůvky jednou z ingrediencí.Soutěž probíhá v termínu od 2. do 20. září 2019.Soutěže se může zúčastnit pouze fyzická osoba starší 15 let, s trvalým pobytem a doručovací adresou na území ČR, jejíž recept s fotografií bude v tomto termínu doručen PROSTĚJOVSKÉMU Večerníku, a to poštou, e-mailem či prostřednictvím sociálních sítí nebo osobně.Výherci budou vybráni po ukončení akce.Soutěžící musí uvést čitelně své jméno, příjmení, bydliště a číslo telefonu pro možnost kontaktování v případě výhry.Do soutěže nebudou zařazeny anonymní či pozdě dodané recepty s fotografií.Vyhrát můžete čerstvě natrhané borůvky z rodinné farmy Borůvky Za Humny:

 • cena: 3 kg borůvek + ROČNÍ předplatné PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku
 • cena: 2 kg borůvek + PŮLROČNÍ předplatné PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku
 • cena: 1 kg borůvek + ČTVRTLETNÍ předplatné PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku
Výherní recepty a fotografie budou součástí kalendáře PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku na rok 2020 a jejich autoři získají autorský honorář v hodnotě 500 Kč.Výherci budou kontaktováni telefonicky a jejich jména a fotografie budou zveřejněny v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, na webovém portálu www.vecernikpv.cz a na sociálních sítích spravovaných pořadatelem akce (Facebook, Twitter a Instagram).Z účasti na akci jsou vyloučeni zaměstnanci pořadatele, včetně jejich rodinných příslušníků.Účastí v soutěži vyjadřuje soutěžící souhlas s pravidly soutěže, GDPR a zavazuje se je plně dodržovat. V případě výhry soutěžící souhlasí s uveřejněním receptu a fotografie a vlastní fotografie s výhrou.Výhru v soutěži není možné vymáhat právní cestou ani alternativně plnit v penězích.Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo konečného rozhodnutí souvisejícího s konáním soutěže.S jakýmikoli dotazy se obraťte na marketingovou manažerku Anetu Straškrabovou prostřednictvím tel. čísla: 739 855 822 nebo e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..Pro inspiraci se s vámi podělíme o recept na výborný borůvkový koláč, který upekla paní Kadlecová, maminka našeho redaktorka. Tímto jí děkujeme za recept i ochutnávku!
BORŮVKOVÝ KOLÁČ
Ingredience na těsto:20 dkg hladké mouky7,5 dkg moučkového cukru1 vejcemléko dle potřeby1 kypřicí prášekšpetka soliborůvkyIngredience na drobenku:hrubá moukamoučkový cukrvanilkový cukrmásloPostup:1) Ve větší míse smícháme mouku, cukr, kypřicí prášek, sůl a máslo. Ručně promícháme.2) Do vzniklé „žmolenky“ přidáme vejce a mléko a uhněteme měkké těsto, které rozetřeme do tukem vymazané formy. Posypeme borůvkami.3) Smícháme ingredience na drobenku a posypeme jí borůvky dle vlastního uvážení.4) Pečeme v rozehřáté troubě na 180 °C po dobu 30–40 minut (případně dle vlastních zkušeností s troubou).5) Upečený koláč necháme zchladnout. Posypeme cukrem a podáváme malým i velkým mlsounům.Dobrou chuť!

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments