Dobré ráno, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Z nedalekého Maďarska, kterého se týkala minulá soutěž, se opět přesuneme zpět do naší krásné České republiky, zejména do lesů... Za fotografie svých houbařských úlovků můžete i nadále získat finanční odměnu 500 Kč, k tomu se navíc zaměříme na drobné ovoce. Konkrétně na tmavě fialové drobné poklady, které sbíráme kvůli jejich výborné chuti i barvě. Někdo trhá z keříčků rovnou do pusy, jiný pečlivě do krabičky k pozdějšímu využití na knedlíky, koláče, marmelády a další lahodné pokrmy. O jakém ovoci to píšeme? Ano, samozřejmě o borůvkách. Tyto lesní plody se řadí k našemu nejcennějšímu ovoci, a proto si o ně zasoutěžíme!


Pravidla soutěže
Zašlete recept a fotografii vašeho nejoblíbenějšího pokrmu, ve kterém jsou borůvky jednou z ingrediencí.Soutěž probíhá v termínu od 2. do 20. září 2019.Soutěže se může zúčastnit pouze fyzická osoba starší 15 let, s trvalým pobytem a doručovací adresou na území ČR, jejíž recept s fotografií bude v tomto termínu doručen PROSTĚJOVSKÉMU Večerníku, a to poštou, e-mailem či prostřednictvím sociálních sítí nebo osobně.Výherci budou vybráni po ukončení akce.Soutěžící musí uvést čitelně své jméno, příjmení, bydliště a číslo telefonu pro možnost kontaktování v případě výhry.Do soutěže nebudou zařazeny anonymní či pozdě dodané recepty s fotografií.Vyhrát můžete čerstvě natrhané borůvky z rodinné farmy Borůvky Za Humny:

  • cena: 3 kg borůvek + ROČNÍ předplatné PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku
  • cena: 2 kg borůvek + PŮLROČNÍ předplatné PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku
  • cena: 1 kg borůvek + ČTVRTLETNÍ předplatné PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku
Výherní recepty a fotografie budou součástí kalendáře PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku na rok 2020 a jejich autoři získají autorský honorář v hodnotě 500 Kč.Výherci budou kontaktováni telefonicky a jejich jména a fotografie budou zveřejněny v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, na webovém portálu www.vecernikpv.cz a na sociálních sítích spravovaných pořadatelem akce (Facebook, Twitter a Instagram).Z účasti na akci jsou vyloučeni zaměstnanci pořadatele, včetně jejich rodinných příslušníků.Účastí v soutěži vyjadřuje soutěžící souhlas s pravidly soutěže, GDPR a zavazuje se je plně dodržovat. V případě výhry soutěžící souhlasí s uveřejněním receptu a fotografie a vlastní fotografie s výhrou.Výhru v soutěži není možné vymáhat právní cestou ani alternativně plnit v penězích.Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo konečného rozhodnutí souvisejícího s konáním soutěže.S jakýmikoli dotazy se obraťte na marketingovou manažerku Anetu Straškrabovou prostřednictvím tel. čísla: 739 855 822 nebo e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..Pro inspiraci se s vámi podělíme o recept na výborný borůvkový koláč, který upekla paní Kadlecová, maminka našeho redaktorka. Tímto jí děkujeme za recept i ochutnávku!
BORŮVKOVÝ KOLÁČ
Ingredience na těsto:20 dkg hladké mouky7,5 dkg moučkového cukru1 vejcemléko dle potřeby1 kypřicí prášekšpetka soliborůvkyIngredience na drobenku:hrubá moukamoučkový cukrvanilkový cukrmásloPostup:1) Ve větší míse smícháme mouku, cukr, kypřicí prášek, sůl a máslo. Ručně promícháme.2) Do vzniklé „žmolenky“ přidáme vejce a mléko a uhněteme měkké těsto, které rozetřeme do tukem vymazané formy. Posypeme borůvkami.3) Smícháme ingredience na drobenku a posypeme jí borůvky dle vlastního uvážení.4) Pečeme v rozehřáté troubě na 180 °C po dobu 30–40 minut (případně dle vlastních zkušeností s troubou).5) Upečený koláč necháme zchladnout. Posypeme cukrem a podáváme malým i velkým mlsounům.Dobrou chuť!

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments