Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Prostějovský Bonsai klub Haná pořádá ve městě tradičně výstavy bonsají, na nichž jeho členové seznamují návštěvníky nejen s pěstováním těchto miniaturních stromků. Tentokrát však bude mít výstava nový háv – klub totiž slaví 20 let výstavní činnosti. Proto se můžete těšit na čtyřdenní bohatý program doprovázející expozici, který nabídne ochutnávku sushi, vystoupení taneční skupiny a skupiny brazilského bojového umění Capoeira či tematické přednášky.
Výstava bonsají prostějovského Bonsai klubu Haná započne vernisáží ve čtvrtek 12. září od 17:00 hodin na nádvoří zámku na Pernštýnském náměstí. Výstava potrvá až do neděle 15. září, přičemž na každý den pro vás bude připraven bohatý program. Tradiční expozice tak nabídne hned několik novinek.


„Letošní prostějovská výstava se bude odlišovat od těch předchozích. První změnou je místo konání. Dříve jsme ji pořádali vždy v rajské zahradě u hlavního kostela, tentokrát ji však uvidíte na nádvoří zámku. Protože letos slavíme 20. výročí výstavní činnosti, rozhodli jsme se dát výstavě také slavnostnější ráz. Další změnou tak je fakt, že ji vůbec poprvé zahajujeme vernisáží, dále pak i to, že máme na každý výstavní den připravený zajímavý program. Novinkou je taktéž otevírací doba. Návštěvníci si mohou prohlížet bonsaje až do 20:00 hodin. Výjimkou je jen neděle, kdy končíme v sedmnáct hodin,“ shrnula veškeré novoty Milena Růžičková z Bonsai klubu Haná.
A na jaký doprovodný program se můžete po celé čtyři dny výstavy těšit? Ve čtvrtek proběhne v 17:00 hodin zmiňovaná vernisáž doprovázená hudebním vystoupením. V pátek od 18:00 hodin uzříte vystoupení skupiny Capoeira, která předvede ukázku brazilského bojového umění. V sobotu od 15:00 a 16:00 hodin vystoupí na zámku taneční skupina ZUŠ Vladimíra Ambrose. A nakonec v neděli od 10:00 hodin můžete zajít na přednášku o japonských zahradách a od 14:00 hodin zase na přednášku o bonsajích, jejich historii, základech tvorby a stylech. „Nadto máme k dispozici volnou místnost v přízemí zámku, kde instalujeme na panely fotografie z činnosti posledních let, což pro návštěvníky může být určitě zajímavé a podnětné,“ dodala Růžičková. V průběhu výstavy uvidíte ukázky tvarování, a to i návštěvníky donesených stromků, bude k dispozici poradenská činnost a po celou dobu bude zámecká kavárna nabízet japonské sushi. Na bonsaje se můžete přijít podívat ve čtvrtek od 17:00 do 20:00 hodin, v pátek a sobotu od 9:00 do 20:00 hodin a v neděli od 9:00 do 17:00 hodin.
Vstupné na akci je dobrovolné. Nechť tedy kroky obdivovatelů bonsají určitě směřují v některý ze čtyř dnů na zámek! 

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments