Příjemnou noc, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Prostějovský Bonsai klub Haná pořádá ve městě tradičně výstavy bonsají, na nichž jeho členové seznamují návštěvníky nejen s pěstováním těchto miniaturních stromků. Tentokrát však bude mít výstava nový háv – klub totiž slaví 20 let výstavní činnosti. Proto se můžete těšit na čtyřdenní bohatý program doprovázející expozici, který nabídne ochutnávku sushi, vystoupení taneční skupiny a skupiny brazilského bojového umění Capoeira či tematické přednášky.
Výstava bonsají prostějovského Bonsai klubu Haná započne vernisáží ve čtvrtek 12. září od 17:00 hodin na nádvoří zámku na Pernštýnském náměstí. Výstava potrvá až do neděle 15. září, přičemž na každý den pro vás bude připraven bohatý program. Tradiční expozice tak nabídne hned několik novinek.


„Letošní prostějovská výstava se bude odlišovat od těch předchozích. První změnou je místo konání. Dříve jsme ji pořádali vždy v rajské zahradě u hlavního kostela, tentokrát ji však uvidíte na nádvoří zámku. Protože letos slavíme 20. výročí výstavní činnosti, rozhodli jsme se dát výstavě také slavnostnější ráz. Další změnou tak je fakt, že ji vůbec poprvé zahajujeme vernisáží, dále pak i to, že máme na každý výstavní den připravený zajímavý program. Novinkou je taktéž otevírací doba. Návštěvníci si mohou prohlížet bonsaje až do 20:00 hodin. Výjimkou je jen neděle, kdy končíme v sedmnáct hodin,“ shrnula veškeré novoty Milena Růžičková z Bonsai klubu Haná.
A na jaký doprovodný program se můžete po celé čtyři dny výstavy těšit? Ve čtvrtek proběhne v 17:00 hodin zmiňovaná vernisáž doprovázená hudebním vystoupením. V pátek od 18:00 hodin uzříte vystoupení skupiny Capoeira, která předvede ukázku brazilského bojového umění. V sobotu od 15:00 a 16:00 hodin vystoupí na zámku taneční skupina ZUŠ Vladimíra Ambrose. A nakonec v neděli od 10:00 hodin můžete zajít na přednášku o japonských zahradách a od 14:00 hodin zase na přednášku o bonsajích, jejich historii, základech tvorby a stylech. „Nadto máme k dispozici volnou místnost v přízemí zámku, kde instalujeme na panely fotografie z činnosti posledních let, což pro návštěvníky může být určitě zajímavé a podnětné,“ dodala Růžičková. V průběhu výstavy uvidíte ukázky tvarování, a to i návštěvníky donesených stromků, bude k dispozici poradenská činnost a po celou dobu bude zámecká kavárna nabízet japonské sushi. Na bonsaje se můžete přijít podívat ve čtvrtek od 17:00 do 20:00 hodin, v pátek a sobotu od 9:00 do 20:00 hodin a v neděli od 9:00 do 17:00 hodin.
Vstupné na akci je dobrovolné. Nechť tedy kroky obdivovatelů bonsají určitě směřují v některý ze čtyř dnů na zámek! 

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments