Dobrý večer, dnes je pondělí 6.4.2020
svátek slaví Vendula,
zítra Heřman a Hermína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Prostějovský Bonsai klub Haná pořádá ve městě tradičně výstavy bonsají, na nichž jeho členové seznamují návštěvníky nejen s pěstováním těchto miniaturních stromků. Tentokrát však bude mít výstava nový háv – klub totiž slaví 20 let výstavní činnosti. Proto se můžete těšit na čtyřdenní bohatý program doprovázející expozici, který nabídne ochutnávku sushi, vystoupení taneční skupiny a skupiny brazilského bojového umění Capoeira či tematické přednášky.
Výstava bonsají prostějovského Bonsai klubu Haná započne vernisáží ve čtvrtek 12. září od 17:00 hodin na nádvoří zámku na Pernštýnském náměstí. Výstava potrvá až do neděle 15. září, přičemž na každý den pro vás bude připraven bohatý program. Tradiční expozice tak nabídne hned několik novinek.


„Letošní prostějovská výstava se bude odlišovat od těch předchozích. První změnou je místo konání. Dříve jsme ji pořádali vždy v rajské zahradě u hlavního kostela, tentokrát ji však uvidíte na nádvoří zámku. Protože letos slavíme 20. výročí výstavní činnosti, rozhodli jsme se dát výstavě také slavnostnější ráz. Další změnou tak je fakt, že ji vůbec poprvé zahajujeme vernisáží, dále pak i to, že máme na každý výstavní den připravený zajímavý program. Novinkou je taktéž otevírací doba. Návštěvníci si mohou prohlížet bonsaje až do 20:00 hodin. Výjimkou je jen neděle, kdy končíme v sedmnáct hodin,“ shrnula veškeré novoty Milena Růžičková z Bonsai klubu Haná.
A na jaký doprovodný program se můžete po celé čtyři dny výstavy těšit? Ve čtvrtek proběhne v 17:00 hodin zmiňovaná vernisáž doprovázená hudebním vystoupením. V pátek od 18:00 hodin uzříte vystoupení skupiny Capoeira, která předvede ukázku brazilského bojového umění. V sobotu od 15:00 a 16:00 hodin vystoupí na zámku taneční skupina ZUŠ Vladimíra Ambrose. A nakonec v neděli od 10:00 hodin můžete zajít na přednášku o japonských zahradách a od 14:00 hodin zase na přednášku o bonsajích, jejich historii, základech tvorby a stylech. „Nadto máme k dispozici volnou místnost v přízemí zámku, kde instalujeme na panely fotografie z činnosti posledních let, což pro návštěvníky může být určitě zajímavé a podnětné,“ dodala Růžičková. V průběhu výstavy uvidíte ukázky tvarování, a to i návštěvníky donesených stromků, bude k dispozici poradenská činnost a po celou dobu bude zámecká kavárna nabízet japonské sushi. Na bonsaje se můžete přijít podívat ve čtvrtek od 17:00 do 20:00 hodin, v pátek a sobotu od 9:00 do 20:00 hodin a v neděli od 9:00 do 17:00 hodin.
Vstupné na akci je dobrovolné. Nechť tedy kroky obdivovatelů bonsají určitě směřují v některý ze čtyř dnů na zámek! 

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar