Dobré ráno, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: „Zažít nudu, jó to vadí!“ zpívá se ve známé písničce pánů Svěráka a Uhlíře. Nuda v žádném případě nehrozila zhruba čtyřem tisícovkám účastníků velkolepé Burzy volného času, která se uplynulý čtvrtek a pátek konala před budovou pořádajícího Sportcentra-DDM v Olympijské ulici. Dostat některé žáky z neuvěřitelné řady atrakcí zase zpět domů či do školy, se v některých případech jevilo jako takřka nemožné. U toho prostě Večerník nemohl chybět.


Na tradiční zářijové akci prezentovaly svoji činnost desítky organizaci a sportovních klubů. Tělocvična Sportcentra se při této příležitosti vůbec poprvé proměnila v Laser arénu. „Loni jsme tu díky jeskyňářům měli lanovku, což se setkalo s velkým ohlasem. Jeskyňáři ovšem tentokrát nemohli, a tak jsme do programu zařadili Laser games, které děti skutečně zaujaly,“ zmínil se v této souvislosti koordinátor celé akce Karel Ondrůj.
Zatímco několik málo dětí posedávalo na obrubnících chodníků, většina z přítomných se s neskrývaným zápalem pustila do nejrůznějších činností. Vyzkoušet si mohli například florbal, fotbal, vzpírání, házenou, basketbal, box, judo, střelbu z luku či praku. Zaujaly mimo jiné stánky prostějovského kina Metro 70, stan místních skautů a zejména dívkám bylo určeno cvičení na akrobatické šále.
Asi největší zájem všech přítomných vzbudila vystoupení jednotlivých tanečních škol. Žádná z připravených aktivit však nezůstala opomenuta. „Asi nejvíc mě bavilo šplhání na pivní bedny a shazování zkladiny pomocí tyček. Přemýšlel jsem, že zkusím i box, ale to jsem si nakonec netroufl,“ svěřil se desetiletý Jáchym, který dle vlastních slov o volném čase zatím chodí na judo a přemýšlí o hře na kytaru. „Bylo to tady super, ale další kroužek si asi zatím přibírat nebudu. Musím taky občas chodit do školy,“ usmíval se čiperný klučina, který se představil jako Martin.
I letos byla pro účastníky Burzy volného času připravena Aréna her. Do oblíbeného klání se zapojily desetičlenné týmy z úplně všech škol, jejichž žáci akci navštívili. Vůbec poprvé si letos v několika disciplínách mohly zasoutěžit i děti z prvních stupňů základních škol. Mezi nimi nakonec zvítězili žáci ZŠ Jana Železného, mezi staršími dětmi se pak z vítězství radovalo RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici.
Zatímco dopolední program po oba dva dny patřil školám, ve čtvrtek odpoledne mohli k hale zavítat rodiče s dětmi. „Odpolední účast už nebyla tak masová jako ta dopolední, nicméně právě rodičům bych skutečně doporučil, aby si ji nenechali ujít. Alespoň na vlastní oči uvidí, co jejich děti skutečně baví, budou mít šanci si s nimi o tom popovídat a společně pak vybrat to nejvhodnější,“ zdůraznil v této souvislosti Ondrůj.
Organizátoři byli s průběhem akce spokojeni. „Účast byla minimálně stejná, ne-li vyšší jako loni. Ohlasy od pedagogů a rodičů jsou veskrze pozitivní. Určitě je do příštího roku stále co zlepšovat, nicméně náš cíl zůstává stejný: chceme akci udělat dostatečně atraktivní, aby přitáhla co nejširší veřejnost a vzbudila v dětech chuť navštěvovat některý z kroužků či se pustit do nějakého sportu,“ uzavřel Karel Ondrůj.
Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments