Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: „Zažít nudu, jó to vadí!“ zpívá se ve známé písničce pánů Svěráka a Uhlíře. Nuda v žádném případě nehrozila zhruba čtyřem tisícovkám účastníků velkolepé Burzy volného času, která se uplynulý čtvrtek a pátek konala před budovou pořádajícího Sportcentra-DDM v Olympijské ulici. Dostat některé žáky z neuvěřitelné řady atrakcí zase zpět domů či do školy, se v některých případech jevilo jako takřka nemožné. U toho prostě Večerník nemohl chybět.


Na tradiční zářijové akci prezentovaly svoji činnost desítky organizaci a sportovních klubů. Tělocvična Sportcentra se při této příležitosti vůbec poprvé proměnila v Laser arénu. „Loni jsme tu díky jeskyňářům měli lanovku, což se setkalo s velkým ohlasem. Jeskyňáři ovšem tentokrát nemohli, a tak jsme do programu zařadili Laser games, které děti skutečně zaujaly,“ zmínil se v této souvislosti koordinátor celé akce Karel Ondrůj.
Zatímco několik málo dětí posedávalo na obrubnících chodníků, většina z přítomných se s neskrývaným zápalem pustila do nejrůznějších činností. Vyzkoušet si mohli například florbal, fotbal, vzpírání, házenou, basketbal, box, judo, střelbu z luku či praku. Zaujaly mimo jiné stánky prostějovského kina Metro 70, stan místních skautů a zejména dívkám bylo určeno cvičení na akrobatické šále.
Asi největší zájem všech přítomných vzbudila vystoupení jednotlivých tanečních škol. Žádná z připravených aktivit však nezůstala opomenuta. „Asi nejvíc mě bavilo šplhání na pivní bedny a shazování zkladiny pomocí tyček. Přemýšlel jsem, že zkusím i box, ale to jsem si nakonec netroufl,“ svěřil se desetiletý Jáchym, který dle vlastních slov o volném čase zatím chodí na judo a přemýšlí o hře na kytaru. „Bylo to tady super, ale další kroužek si asi zatím přibírat nebudu. Musím taky občas chodit do školy,“ usmíval se čiperný klučina, který se představil jako Martin.
I letos byla pro účastníky Burzy volného času připravena Aréna her. Do oblíbeného klání se zapojily desetičlenné týmy z úplně všech škol, jejichž žáci akci navštívili. Vůbec poprvé si letos v několika disciplínách mohly zasoutěžit i děti z prvních stupňů základních škol. Mezi nimi nakonec zvítězili žáci ZŠ Jana Železného, mezi staršími dětmi se pak z vítězství radovalo RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici.
Zatímco dopolední program po oba dva dny patřil školám, ve čtvrtek odpoledne mohli k hale zavítat rodiče s dětmi. „Odpolední účast už nebyla tak masová jako ta dopolední, nicméně právě rodičům bych skutečně doporučil, aby si ji nenechali ujít. Alespoň na vlastní oči uvidí, co jejich děti skutečně baví, budou mít šanci si s nimi o tom popovídat a společně pak vybrat to nejvhodnější,“ zdůraznil v této souvislosti Ondrůj.
Organizátoři byli s průběhem akce spokojeni. „Účast byla minimálně stejná, ne-li vyšší jako loni. Ohlasy od pedagogů a rodičů jsou veskrze pozitivní. Určitě je do příštího roku stále co zlepšovat, nicméně náš cíl zůstává stejný: chceme akci udělat dostatečně atraktivní, aby přitáhla co nejširší veřejnost a vzbudila v dětech chuť navštěvovat některý z kroužků či se pustit do nějakého sportu,“ uzavřel Karel Ondrůj.
Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments