Příjemnou noc, dnes je pondělí 6.4.2020
svátek slaví Vendula,
zítra Heřman a Hermína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: „Zažít nudu, jó to vadí!“ zpívá se ve známé písničce pánů Svěráka a Uhlíře. Nuda v žádném případě nehrozila zhruba čtyřem tisícovkám účastníků velkolepé Burzy volného času, která se uplynulý čtvrtek a pátek konala před budovou pořádajícího Sportcentra-DDM v Olympijské ulici. Dostat některé žáky z neuvěřitelné řady atrakcí zase zpět domů či do školy, se v některých případech jevilo jako takřka nemožné. U toho prostě Večerník nemohl chybět.


Na tradiční zářijové akci prezentovaly svoji činnost desítky organizaci a sportovních klubů. Tělocvična Sportcentra se při této příležitosti vůbec poprvé proměnila v Laser arénu. „Loni jsme tu díky jeskyňářům měli lanovku, což se setkalo s velkým ohlasem. Jeskyňáři ovšem tentokrát nemohli, a tak jsme do programu zařadili Laser games, které děti skutečně zaujaly,“ zmínil se v této souvislosti koordinátor celé akce Karel Ondrůj.
Zatímco několik málo dětí posedávalo na obrubnících chodníků, většina z přítomných se s neskrývaným zápalem pustila do nejrůznějších činností. Vyzkoušet si mohli například florbal, fotbal, vzpírání, házenou, basketbal, box, judo, střelbu z luku či praku. Zaujaly mimo jiné stánky prostějovského kina Metro 70, stan místních skautů a zejména dívkám bylo určeno cvičení na akrobatické šále.
Asi největší zájem všech přítomných vzbudila vystoupení jednotlivých tanečních škol. Žádná z připravených aktivit však nezůstala opomenuta. „Asi nejvíc mě bavilo šplhání na pivní bedny a shazování zkladiny pomocí tyček. Přemýšlel jsem, že zkusím i box, ale to jsem si nakonec netroufl,“ svěřil se desetiletý Jáchym, který dle vlastních slov o volném čase zatím chodí na judo a přemýšlí o hře na kytaru. „Bylo to tady super, ale další kroužek si asi zatím přibírat nebudu. Musím taky občas chodit do školy,“ usmíval se čiperný klučina, který se představil jako Martin.
I letos byla pro účastníky Burzy volného času připravena Aréna her. Do oblíbeného klání se zapojily desetičlenné týmy z úplně všech škol, jejichž žáci akci navštívili. Vůbec poprvé si letos v několika disciplínách mohly zasoutěžit i děti z prvních stupňů základních škol. Mezi nimi nakonec zvítězili žáci ZŠ Jana Železného, mezi staršími dětmi se pak z vítězství radovalo RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici.
Zatímco dopolední program po oba dva dny patřil školám, ve čtvrtek odpoledne mohli k hale zavítat rodiče s dětmi. „Odpolední účast už nebyla tak masová jako ta dopolední, nicméně právě rodičům bych skutečně doporučil, aby si ji nenechali ujít. Alespoň na vlastní oči uvidí, co jejich děti skutečně baví, budou mít šanci si s nimi o tom popovídat a společně pak vybrat to nejvhodnější,“ zdůraznil v této souvislosti Ondrůj.
Organizátoři byli s průběhem akce spokojeni. „Účast byla minimálně stejná, ne-li vyšší jako loni. Ohlasy od pedagogů a rodičů jsou veskrze pozitivní. Určitě je do příštího roku stále co zlepšovat, nicméně náš cíl zůstává stejný: chceme akci udělat dostatečně atraktivní, aby přitáhla co nejširší veřejnost a vzbudila v dětech chuť navštěvovat některý z kroužků či se pustit do nějakého sportu,“ uzavřel Karel Ondrůj.
Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar