Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nadcházející víkend se na náměstí T. G. Masaryka, Pernštýnském náměstí a v kostele Povýšení svatého Kříže budou konat tradiční Prostějovské hanácké slavnosti. Letos se uskuteční již jejich 37. ročník. Těšit se můžete na vskutku bohatý, letos navíc ještě rozšířený program zahrnující Beatlemanii, krojovaný průvod nebo koncert sourozenců Ulrychových a Jaroslava Uhlíře. Samozřejmostí budou taktéž projížďky historickým kočárem, hodové mše svaté a mnoho dalšího.Statutární město Prostějov pořádá letos 37. ročník dvoudenních Prostějovských hanáckých slavností. Jejich program bude v sobotu 14 i v neděli 15. září jako vždy velmi bohatý, nadto bude ještě rozšířen o nejednu zajímavou akci. „Novinkou je rozšířený sobotní večerní program. Návštěvníci se mohou těšit na skutečně velkolepou záležitost s názvem Beatlemania, kterou zaštiťuje vynikající dechová muzika Hanačka z Břestu. Jedná se, jak už název napovídá, o repertoár složený z písní legendárních The Beatles, ale ve speciální úpravě pro dechovku, sbor, kapelu a sólisty,“ prozradila náměstkyně primátora Milada Sokolová. Na koncert Hanačky z Břestu můžete zajít podívat v sobotu ve 20:30 hodin na náměstí T. G. Masaryka.
Celý program započne tentýž den na hlavním náměstí ovšem už ve 14:00 hodin, a to koncertem boskovické kapely Mariachi Espuelas, která vám zahraje především tradiční hudbu mexických mariachi. Během odpoledne poté vystoupí v 16:00 hodin ještě folklórní soubor Ondrášek prezentující lidové projevy Lašska a těsně provázané hraniční oblasti Kysuc, a v 18:00 hodin David Stypka a jeho pop-rocková skupina Bandjeez. Od 17:00 hodin pak bude v kostele Povýšení svatého Kříže probíhat poutní mše svatá.
Nedělní menu zahájí hodové mše svaté v hlavním kostele od 7:30, 9:00 a 10:30 hodin. Pokračovat přitom bude až do pozdního odpoledne. „Z programu je potřeba zcela jistě vyzdvihnout zejména dvě žijící legendy, a to sourozence Ulrychovy a Jaroslava Uhlíře. Obě vystoupení uvidíme v doprovodu rockové kapely,“ přidala Sokolová. Sourozenci Ulrychovi s doprovodem bigbítové kapely Javory beat si přijďte poslechnout na náměstí ve 13:30 hodin. Známý a oblíbený hudebník Jaroslav Uhlíř celý program Prostějovských hanáckých slavností uzavře koncertem na náměstí od 18:00 hodin. „Jaroslav Uhlíř již před časem avizoval ukončení koncertní kariéry, proto je možné, že tento prostějovský koncert bude jeden z jeho posledních. Zazní na něm všechny notoricky známé a téměř již zlidovělé písně z filmů a pohádek. Doufáme, že tím potěšíme všechny generace posluchačů,“ nechala se slyšet náměstkyně prostějovského primátora.
Po dvouleté pauze se tentokrát v neděli od 14:30 hodin navíc opět uskuteční krojovaný průvod, který za doprovodu hudby projde od kina Metro 70 k pódiu na náměstí. Těšit se můžete ale i na promenádní koncert již zmiňované Hanačky z Břestu od 8:00 hodin, komponovaný program dětských hanáckých folklorních souborů Jaro Hané od 9:00 hodin či koncert Karla Hegnera s cimbálovou muzikou Aleše Smutného od 11:30 hodin. Tradiční jsou i projížďky historickým kočárem zahajující svou jízdu u prostějovského zámku na Pernštýnském náměstí. Konat se budou od 10:00 do 17:00 hodin.
Na víkend si tedy už nic neplánujte, čeká vás nabitý program v rámci Hanáckých slavností, který si nemůžete nechat ujít! 

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments