Příjemnou noc, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nadcházející víkend se na náměstí T. G. Masaryka, Pernštýnském náměstí a v kostele Povýšení svatého Kříže budou konat tradiční Prostějovské hanácké slavnosti. Letos se uskuteční již jejich 37. ročník. Těšit se můžete na vskutku bohatý, letos navíc ještě rozšířený program zahrnující Beatlemanii, krojovaný průvod nebo koncert sourozenců Ulrychových a Jaroslava Uhlíře. Samozřejmostí budou taktéž projížďky historickým kočárem, hodové mše svaté a mnoho dalšího.Statutární město Prostějov pořádá letos 37. ročník dvoudenních Prostějovských hanáckých slavností. Jejich program bude v sobotu 14 i v neděli 15. září jako vždy velmi bohatý, nadto bude ještě rozšířen o nejednu zajímavou akci. „Novinkou je rozšířený sobotní večerní program. Návštěvníci se mohou těšit na skutečně velkolepou záležitost s názvem Beatlemania, kterou zaštiťuje vynikající dechová muzika Hanačka z Břestu. Jedná se, jak už název napovídá, o repertoár složený z písní legendárních The Beatles, ale ve speciální úpravě pro dechovku, sbor, kapelu a sólisty,“ prozradila náměstkyně primátora Milada Sokolová. Na koncert Hanačky z Břestu můžete zajít podívat v sobotu ve 20:30 hodin na náměstí T. G. Masaryka.
Celý program započne tentýž den na hlavním náměstí ovšem už ve 14:00 hodin, a to koncertem boskovické kapely Mariachi Espuelas, která vám zahraje především tradiční hudbu mexických mariachi. Během odpoledne poté vystoupí v 16:00 hodin ještě folklórní soubor Ondrášek prezentující lidové projevy Lašska a těsně provázané hraniční oblasti Kysuc, a v 18:00 hodin David Stypka a jeho pop-rocková skupina Bandjeez. Od 17:00 hodin pak bude v kostele Povýšení svatého Kříže probíhat poutní mše svatá.
Nedělní menu zahájí hodové mše svaté v hlavním kostele od 7:30, 9:00 a 10:30 hodin. Pokračovat přitom bude až do pozdního odpoledne. „Z programu je potřeba zcela jistě vyzdvihnout zejména dvě žijící legendy, a to sourozence Ulrychovy a Jaroslava Uhlíře. Obě vystoupení uvidíme v doprovodu rockové kapely,“ přidala Sokolová. Sourozenci Ulrychovi s doprovodem bigbítové kapely Javory beat si přijďte poslechnout na náměstí ve 13:30 hodin. Známý a oblíbený hudebník Jaroslav Uhlíř celý program Prostějovských hanáckých slavností uzavře koncertem na náměstí od 18:00 hodin. „Jaroslav Uhlíř již před časem avizoval ukončení koncertní kariéry, proto je možné, že tento prostějovský koncert bude jeden z jeho posledních. Zazní na něm všechny notoricky známé a téměř již zlidovělé písně z filmů a pohádek. Doufáme, že tím potěšíme všechny generace posluchačů,“ nechala se slyšet náměstkyně prostějovského primátora.
Po dvouleté pauze se tentokrát v neděli od 14:30 hodin navíc opět uskuteční krojovaný průvod, který za doprovodu hudby projde od kina Metro 70 k pódiu na náměstí. Těšit se můžete ale i na promenádní koncert již zmiňované Hanačky z Břestu od 8:00 hodin, komponovaný program dětských hanáckých folklorních souborů Jaro Hané od 9:00 hodin či koncert Karla Hegnera s cimbálovou muzikou Aleše Smutného od 11:30 hodin. Tradiční jsou i projížďky historickým kočárem zahajující svou jízdu u prostějovského zámku na Pernštýnském náměstí. Konat se budou od 10:00 do 17:00 hodin.
Na víkend si tedy už nic neplánujte, čeká vás nabitý program v rámci Hanáckých slavností, který si nemůžete nechat ujít! 

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments