Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 A máme tu další oblíbené Blade Nights. Pro ty, co nevědí, vysvětlíme, že jde o projížďku na kolečkových bruslích nebo koloběžkách večerním Prostějovem. Sraz bude tento pátek 20. září tradičně na dětském dopravním hřišti ve 20:00 hodin.
Už v polovině června jste mohli zajít na Blade Nights v rámci Prostějovského léta. Nyní si jej můžete zopakovat. Sraz je naplánován na tento pátek ve 20:00 hodin na dětském dopravním hřišti, sama jízda večerním Prostějovem na kolečkových bruslích a koloběžkách za doprovodu hudby a policejních vozů odstartuje ale až ve 20:30 hodin.


„Pojede se po normálních silnicích ve městě, takže jako první pojede policejní vůz, aby varoval řidiče, že se blíží kolona. Za ním se bude držet auto, které bude zajišťovat hudební doprovod,“ vysvětlil Jiří Novák z Dětského dopravního centra Prostějov. Kolonu nakonec uzavře sanitka přítomná na místě pro eventuální nehody.
Zhruba deset kilometrů dlouhá trasa povede prostějovskými ulicemi. S sebou si přitom nezapomeňte vzít kromě bruslí nebo koloběžky také chrániče, blikačky a světýlka. Přilba je povinná pro všechny účastníky. Akce se mohou zúčastnit osoby starší 12 let. „Sám bych ale spíš doporučil, aby rodiče s sebou brali děti až tak od patnácti let. Pro mladší to asi není úplně vhodné,“ dodal Novák. 

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments