Dobré odpoledne, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Nasadit helmu, naštelovat sedlo a řídítka. Vyzkoušet brzdy. A jedem! Tyto úkony jsou v září už nějaký ten rok na jihu Prostějovska samozřejmostí. Akce Na bicyklech Němčickem má už svou tradici a nadšené účastníky. Z původně skromné příležitosti potkat se s pár podobně nadšenuými přívrženci se přitom během let stal svátek kol spojený s koncertem, bohatým doprovodným programem i občerstvením. Nejinak tomu bylo také letos a u toho Večerník samozřejmě nemohl chybět. Stejně tak ani senátorka za zdejší obvod Jitka Chalánková.Malé děti, ale i veterány. Zkušené trénované sportovce i rekreační cyklisty. Všechny nalákala uplynulou sobotu velkolepá událost Na bicyklech Němčickem, kolařská klasika prakticky pro všechny. Jedna z největších akcí jako už tradičně ve všech sedmnácti obcích mikroregionu Němčicko. V nich postupně lidé nabírali do mapky razítka, i když ne každý se rozhodl, že musí být všude.
„Letos nejedu poprvé. Vše ale určitě neobjedu, nemám na to čas. Jsem hlavně rád, že se můžu projet po okolí,“ říká například Petr. Na stanoviště v Dobromilicích dojel mezi prvními a chystal se na cestu i s nákladem v podobě malého chlapce v sedačce. Podobně na tom byla také Marie Pazderová. „Jsem tu už pojedenácté. Projeli jsme i všechny obce, tentokrát do toho ale nejdeme,“ svěřila se postarší žena.
Lidem akce prakticky nic nenutila: mohli ujet jen to, na co se cítili. Vítězem byl každý. A děti? Pro ty tu byl dětský okruh, díky kterému nemuseli k absolvování zajíždět třeba do Želče, Pivína nebo Srbců. „Na Srbce se těšíme nejvíce. Je to tam takové příjemné, domácké,“ prozradila dále Marie Pazderová. Právě Srbce byly během akce oblíbeným cílem i strašákem. „Bylo to tam docela kopcovité, těžké, jinak pohoda,“ poznamenala Marie Němcová, další cyklistka, která se úspěšně dostala do cíle.
Důležitým bodem závodu bylo zastavení v každé obci. Tam nechyběla voda, sladkosti a samozřejmě chlebíčky s domácí pomazánkou. Lidé se však mohli podívat i do míst, kde se třeba zase tak často neobjevují. Třeba do muzea v Dobromilicích. Podobně jako na nedávných hrách Mikroregion Němčicko se baví, i v tomhle případě pak své sousedy přijeli na kola podpořit i někteří starostové. Třeba němčický Jan Vrána. Jeho kolega z Mořic Martin Obruča se pak ujal role moderátora závěrečného večera. Ten se letos konal právě v této obci, a to ve velkém stylu. Nechyběl koncert skupiny TTQ, dále vystoupení mažoretek z Němčic nad Hanou či tamní krasojízda. „Je to akce pro širokou veřejnost. Lidi se potkávají, seznamují se, je to taková sportovně-společenská akce,“ usmíval se Obruča při pohledu na prakticky zaplněný areál koupaliště, kde cykloudálost končila. Kromě kultury tam na všechny čekala také tombola nebo občerstvení. A jak ukázaly i minulé ročníky, o široké veřejnosti nemluví náhodou. „Viděli jsme tu i dítě ve věku půldruhého roku, které tedy samozřejmě ještě bylo vezeno. Běžně se ale naopak účastní i osmdesátníci,“ podotkl mořický starosta Martin Obruča.
Mezi návštěvníky byla i senátorka Parlamentu ČR za Prostějovsko a západní část Přerovska Jitka Chalánková. „Akce to byla výtečná, je obdivuhodné, že se zúčastnilo přes tisícovku cyklistů! V Mořicích jsme v přátelské atmosféře strávili celé odpoledne. Velmi si vážím spolupráce se starosty v regionu i pozvánek na další akce. Jsou opravdu příkladem, jak má vypadat služba občanům,“ uvedla exkluzivně pro Večerník.


Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments