Dobré poledne, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Nasadit helmu, naštelovat sedlo a řídítka. Vyzkoušet brzdy. A jedem! Tyto úkony jsou v září už nějaký ten rok na jihu Prostějovska samozřejmostí. Akce Na bicyklech Němčickem má už svou tradici a nadšené účastníky. Z původně skromné příležitosti potkat se s pár podobně nadšenuými přívrženci se přitom během let stal svátek kol spojený s koncertem, bohatým doprovodným programem i občerstvením. Nejinak tomu bylo také letos a u toho Večerník samozřejmě nemohl chybět. Stejně tak ani senátorka za zdejší obvod Jitka Chalánková.Malé děti, ale i veterány. Zkušené trénované sportovce i rekreační cyklisty. Všechny nalákala uplynulou sobotu velkolepá událost Na bicyklech Němčickem, kolařská klasika prakticky pro všechny. Jedna z největších akcí jako už tradičně ve všech sedmnácti obcích mikroregionu Němčicko. V nich postupně lidé nabírali do mapky razítka, i když ne každý se rozhodl, že musí být všude.
„Letos nejedu poprvé. Vše ale určitě neobjedu, nemám na to čas. Jsem hlavně rád, že se můžu projet po okolí,“ říká například Petr. Na stanoviště v Dobromilicích dojel mezi prvními a chystal se na cestu i s nákladem v podobě malého chlapce v sedačce. Podobně na tom byla také Marie Pazderová. „Jsem tu už pojedenácté. Projeli jsme i všechny obce, tentokrát do toho ale nejdeme,“ svěřila se postarší žena.
Lidem akce prakticky nic nenutila: mohli ujet jen to, na co se cítili. Vítězem byl každý. A děti? Pro ty tu byl dětský okruh, díky kterému nemuseli k absolvování zajíždět třeba do Želče, Pivína nebo Srbců. „Na Srbce se těšíme nejvíce. Je to tam takové příjemné, domácké,“ prozradila dále Marie Pazderová. Právě Srbce byly během akce oblíbeným cílem i strašákem. „Bylo to tam docela kopcovité, těžké, jinak pohoda,“ poznamenala Marie Němcová, další cyklistka, která se úspěšně dostala do cíle.
Důležitým bodem závodu bylo zastavení v každé obci. Tam nechyběla voda, sladkosti a samozřejmě chlebíčky s domácí pomazánkou. Lidé se však mohli podívat i do míst, kde se třeba zase tak často neobjevují. Třeba do muzea v Dobromilicích. Podobně jako na nedávných hrách Mikroregion Němčicko se baví, i v tomhle případě pak své sousedy přijeli na kola podpořit i někteří starostové. Třeba němčický Jan Vrána. Jeho kolega z Mořic Martin Obruča se pak ujal role moderátora závěrečného večera. Ten se letos konal právě v této obci, a to ve velkém stylu. Nechyběl koncert skupiny TTQ, dále vystoupení mažoretek z Němčic nad Hanou či tamní krasojízda. „Je to akce pro širokou veřejnost. Lidi se potkávají, seznamují se, je to taková sportovně-společenská akce,“ usmíval se Obruča při pohledu na prakticky zaplněný areál koupaliště, kde cykloudálost končila. Kromě kultury tam na všechny čekala také tombola nebo občerstvení. A jak ukázaly i minulé ročníky, o široké veřejnosti nemluví náhodou. „Viděli jsme tu i dítě ve věku půldruhého roku, které tedy samozřejmě ještě bylo vezeno. Běžně se ale naopak účastní i osmdesátníci,“ podotkl mořický starosta Martin Obruča.
Mezi návštěvníky byla i senátorka Parlamentu ČR za Prostějovsko a západní část Přerovska Jitka Chalánková. „Akce to byla výtečná, je obdivuhodné, že se zúčastnilo přes tisícovku cyklistů! V Mořicích jsme v přátelské atmosféře strávili celé odpoledne. Velmi si vážím spolupráce se starosty v regionu i pozvánek na další akce. Jsou opravdu příkladem, jak má vypadat služba občanům,“ uvedla exkluzivně pro Večerník.


Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments