Dobrý večer, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tradice, která ani letos při Hanáckých slavnostech v Prostějově nemohla chybět. Už proto, že se opírá o dávnou historii, a rovněž kvůli tomu, že se jedná o jednu z nejvyhledávanější atrakci celých prostějovských hodů. Do města uplynulou neděli tedy opět zamířil Václav Obr se svými spolupracovníky z Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem. A lidi se povozili!


Na stanovišti před zámkem na Pernštýnském náměstí se v průběhu neděle tvořily hloučky lidí toužících po projížďce v kočáře taženém dvěma kobylkami po celém obvodu náměstí. „Rádi jsme přijali pozvání a opět přijeli. Víme, jak lidé mají rádi tuto atrakci a jsme za to rádi. Letos už ale kočí není oblečen do historického kostýmu, vzal si na sebe hanácký kroj, jak se na tyto slavnosti sluší a patří,“ prozradil Večerníku věčně usměvavý Václav Obr.
Právě on navíc předváděl lidem svůj um při historických řemeslech. Hlavně však i Večerníku představil část štítu pohřebního kočáru, který pečlivě renovoval. „Dostal se mi do rukou nedávno a já už jsem vyzval veřejnost, zda by mi nepomohla. Potřeboval bych historické snímky pohřebních vozů, které před stoletím používali zdejší pohřebáci. Pokud se někdy nedostanu k celému kusu nebo větší části pohřebního kočáru, chtěl bych mít alespoň přehled, jak tyto kočáry vypadaly,“ řekl Obr.
Pokaždé, když se kočár s koňským spřežením rozjel po náměstí s novými pasažéry, majitel Muzea kočárů z Čech pod Kosířem zatroubil na trumpetu. Projížděk v kočáru využili lidé všech generací, samozřejmě ti nejmenší z toho měli největší zážitek...

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-