Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tradice, která ani letos při Hanáckých slavnostech v Prostějově nemohla chybět. Už proto, že se opírá o dávnou historii, a rovněž kvůli tomu, že se jedná o jednu z nejvyhledávanější atrakci celých prostějovských hodů. Do města uplynulou neděli tedy opět zamířil Václav Obr se svými spolupracovníky z Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem. A lidi se povozili!


Na stanovišti před zámkem na Pernštýnském náměstí se v průběhu neděle tvořily hloučky lidí toužících po projížďce v kočáře taženém dvěma kobylkami po celém obvodu náměstí. „Rádi jsme přijali pozvání a opět přijeli. Víme, jak lidé mají rádi tuto atrakci a jsme za to rádi. Letos už ale kočí není oblečen do historického kostýmu, vzal si na sebe hanácký kroj, jak se na tyto slavnosti sluší a patří,“ prozradil Večerníku věčně usměvavý Václav Obr.
Právě on navíc předváděl lidem svůj um při historických řemeslech. Hlavně však i Večerníku představil část štítu pohřebního kočáru, který pečlivě renovoval. „Dostal se mi do rukou nedávno a já už jsem vyzval veřejnost, zda by mi nepomohla. Potřeboval bych historické snímky pohřebních vozů, které před stoletím používali zdejší pohřebáci. Pokud se někdy nedostanu k celému kusu nebo větší části pohřebního kočáru, chtěl bych mít alespoň přehled, jak tyto kočáry vypadaly,“ řekl Obr.
Pokaždé, když se kočár s koňským spřežením rozjel po náměstí s novými pasažéry, majitel Muzea kočárů z Čech pod Kosířem zatroubil na trumpetu. Projížděk v kočáru využili lidé všech generací, samozřejmě ti nejmenší z toho měli největší zážitek...

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments