Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tradice, která ani letos při Hanáckých slavnostech v Prostějově nemohla chybět. Už proto, že se opírá o dávnou historii, a rovněž kvůli tomu, že se jedná o jednu z nejvyhledávanější atrakci celých prostějovských hodů. Do města uplynulou neděli tedy opět zamířil Václav Obr se svými spolupracovníky z Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem. A lidi se povozili!


Na stanovišti před zámkem na Pernštýnském náměstí se v průběhu neděle tvořily hloučky lidí toužících po projížďce v kočáře taženém dvěma kobylkami po celém obvodu náměstí. „Rádi jsme přijali pozvání a opět přijeli. Víme, jak lidé mají rádi tuto atrakci a jsme za to rádi. Letos už ale kočí není oblečen do historického kostýmu, vzal si na sebe hanácký kroj, jak se na tyto slavnosti sluší a patří,“ prozradil Večerníku věčně usměvavý Václav Obr.
Právě on navíc předváděl lidem svůj um při historických řemeslech. Hlavně však i Večerníku představil část štítu pohřebního kočáru, který pečlivě renovoval. „Dostal se mi do rukou nedávno a já už jsem vyzval veřejnost, zda by mi nepomohla. Potřeboval bych historické snímky pohřebních vozů, které před stoletím používali zdejší pohřebáci. Pokud se někdy nedostanu k celému kusu nebo větší části pohřebního kočáru, chtěl bych mít alespoň přehled, jak tyto kočáry vypadaly,“ řekl Obr.
Pokaždé, když se kočár s koňským spřežením rozjel po náměstí s novými pasažéry, majitel Muzea kočárů z Čech pod Kosířem zatroubil na trumpetu. Projížděk v kočáru využili lidé všech generací, samozřejmě ti nejmenší z toho měli největší zážitek...

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments