Dobrý podvečer, dnes je pátek 28.2.2020
svátek slaví Lumír,
zítra Horymír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předem daná tradice. Uplynulou neděli v pravé poledne přivítali hosty Hanáckých slavností představitelé města Prostějov společně s hejtmanem Olomouckého kraje. Pochopitelně nemohla chybět stálice hodových slavností tetička Pachtová, nestor Hanáků Jiří Vrba a členové a zástupci folklorních souborů. Stoly se v jednací síni primátora prohýbaly pod množstvím jídla a pochopitelně se na zdraví připíjelo tradiční slivovicí. A tradičně nechyběl ani Večerník.

„Hanácké slavnosti se konají i v jiných městech naší úrodné země, ale ty prostějovské jsou nejvydařenější. Buďte hrdi na to, že žijete na tak krásném místě, buďme všichni hrdi na to, že jsme Hanáci,“ pozdravila všechny zúčastněné Marie Pachtová, která je i ve svých sedmaosmdesáti letech stále v plné svěžesti a prostějovské hody navštěvuje už spoustu let. A sama se jich také aktivně účastní a pomáhá s organizací. „Samozřejmě jsme hrdí na to, že žijeme v tomto krásném městě. Když jsme si ráno s panem hejtmanem procházeli náměstí plné lidí, plné usměvavých lidí, byl to nádherný pocit,“ pronesl primátor František Jura. Po něm si vzal slovo hejtman Olomouckého kraje a výšovický rodák Ladislav Okleštěk. „Toto jsou už sedmatřicáté Hanácké slavnosti v Prostějově. A já vám řeknu, že já jsem již sedmatřicet let šťastně ženat se svojí ženou. Vím tedy, o jakou dobu jde a čím se prostějovské hody mohou pyšnit. Chtěl bych s radostí přivítat každého, kdo se jich zúčastní buď aktivně jako vystupující, nebo jen jako návštěvník. Chtěl bych, aby se dnes bavil každý,“ vyslovil své přání hejtman Okleštěk.
Po slavnostních proslovech si účastníci poledního aktu připili na zdraví slivovicí, pustili se do jídla a vyhrávalo se k tanci. Hanačky v krojích vyzvaly do kola nejen hejtmana Olomouckého kraje, ale i prostějovského primátora a jeho náměstky.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments