Dobré odpoledne, dnes je středa 5.8.2020
svátek slaví Kristián,
zítra Oldřiška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předem daná tradice. Uplynulou neděli v pravé poledne přivítali hosty Hanáckých slavností představitelé města Prostějov společně s hejtmanem Olomouckého kraje. Pochopitelně nemohla chybět stálice hodových slavností tetička Pachtová, nestor Hanáků Jiří Vrba a členové a zástupci folklorních souborů. Stoly se v jednací síni primátora prohýbaly pod množstvím jídla a pochopitelně se na zdraví připíjelo tradiční slivovicí. A tradičně nechyběl ani Večerník.

„Hanácké slavnosti se konají i v jiných městech naší úrodné země, ale ty prostějovské jsou nejvydařenější. Buďte hrdi na to, že žijete na tak krásném místě, buďme všichni hrdi na to, že jsme Hanáci,“ pozdravila všechny zúčastněné Marie Pachtová, která je i ve svých sedmaosmdesáti letech stále v plné svěžesti a prostějovské hody navštěvuje už spoustu let. A sama se jich také aktivně účastní a pomáhá s organizací. „Samozřejmě jsme hrdí na to, že žijeme v tomto krásném městě. Když jsme si ráno s panem hejtmanem procházeli náměstí plné lidí, plné usměvavých lidí, byl to nádherný pocit,“ pronesl primátor František Jura. Po něm si vzal slovo hejtman Olomouckého kraje a výšovický rodák Ladislav Okleštěk. „Toto jsou už sedmatřicáté Hanácké slavnosti v Prostějově. A já vám řeknu, že já jsem již sedmatřicet let šťastně ženat se svojí ženou. Vím tedy, o jakou dobu jde a čím se prostějovské hody mohou pyšnit. Chtěl bych s radostí přivítat každého, kdo se jich zúčastní buď aktivně jako vystupující, nebo jen jako návštěvník. Chtěl bych, aby se dnes bavil každý,“ vyslovil své přání hejtman Okleštěk.
Po slavnostních proslovech si účastníci poledního aktu připili na zdraví slivovicí, pustili se do jídla a vyhrávalo se k tanci. Hanačky v krojích vyzvaly do kola nejen hejtmana Olomouckého kraje, ale i prostějovského primátora a jeho náměstky.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-