Dobré ráno, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předem daná tradice. Uplynulou neděli v pravé poledne přivítali hosty Hanáckých slavností představitelé města Prostějov společně s hejtmanem Olomouckého kraje. Pochopitelně nemohla chybět stálice hodových slavností tetička Pachtová, nestor Hanáků Jiří Vrba a členové a zástupci folklorních souborů. Stoly se v jednací síni primátora prohýbaly pod množstvím jídla a pochopitelně se na zdraví připíjelo tradiční slivovicí. A tradičně nechyběl ani Večerník.

„Hanácké slavnosti se konají i v jiných městech naší úrodné země, ale ty prostějovské jsou nejvydařenější. Buďte hrdi na to, že žijete na tak krásném místě, buďme všichni hrdi na to, že jsme Hanáci,“ pozdravila všechny zúčastněné Marie Pachtová, která je i ve svých sedmaosmdesáti letech stále v plné svěžesti a prostějovské hody navštěvuje už spoustu let. A sama se jich také aktivně účastní a pomáhá s organizací. „Samozřejmě jsme hrdí na to, že žijeme v tomto krásném městě. Když jsme si ráno s panem hejtmanem procházeli náměstí plné lidí, plné usměvavých lidí, byl to nádherný pocit,“ pronesl primátor František Jura. Po něm si vzal slovo hejtman Olomouckého kraje a výšovický rodák Ladislav Okleštěk. „Toto jsou už sedmatřicáté Hanácké slavnosti v Prostějově. A já vám řeknu, že já jsem již sedmatřicet let šťastně ženat se svojí ženou. Vím tedy, o jakou dobu jde a čím se prostějovské hody mohou pyšnit. Chtěl bych s radostí přivítat každého, kdo se jich zúčastní buď aktivně jako vystupující, nebo jen jako návštěvník. Chtěl bych, aby se dnes bavil každý,“ vyslovil své přání hejtman Okleštěk.
Po slavnostních proslovech si účastníci poledního aktu připili na zdraví slivovicí, pustili se do jídla a vyhrávalo se k tanci. Hanačky v krojích vyzvaly do kola nejen hejtmana Olomouckého kraje, ale i prostějovského primátora a jeho náměstky.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments