Dobré poledne, dnes je pátek 6.12.2019
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: V pátek večer se i v Prostějově uskutečnila celostátně pořádaná akce Noc sokoloven. Ta prostějovská na Skálově náměstí byla využita dokonale a o akci projevily zájem především děti. Ty si nejdříve společně zacvičily, poté se zabývaly historií prostějovských sokolů a nakonec v sokolovně po pohádce přespaly!Noc sokoloven byla i v Prostějově určena pro širokou veřejnost, nakonec se jí ale zúčastnili především sami členové Sokola I. Kdo ale přišel, měl možnost si sokolovnu prohlédnout doslova a do písmene od sklepa až po půdu. „Lidé se mohou podívat do prostor, kam se běžně nedostanou. Třeba do sklepa, kde máme několik kluboven, které jsou jindy návštěvníkům uzavřeny. Lze navštívit i klubovnu zápasníků, ve které je spousta pohárů získaných v různých soutěžích. Bohužel Noci sokoloven se v Prostějově účastní především děti z našich řad. Je jich tu zhruba dvacet a převážně jde o děvčata. A hlavně o ta, která docházejí pravidelně na cvičení všestrannosti,“ prozradila Večerníku Jitka Vitásková, starostka Sokola I Prostějov.
„Děti dnes neláká jen ta možnost zacvičit si večer, ale hlavně se těší na to, že zde dneska mohou přenocovat. To je pro ně obrovské kouzlo. A také adrenalin. Když se totiž večer v této budově všechno zhasne, jsou zde slyšet různé strašidelné zvuky,“ usmála se starostka prostějovských sokolů.
Večerník navštívil i jednu z kluboven, kdy nadšená sokolka z Věrné gardy ukazovala dětem staré kroniky a vyprávěla jim o celé historii sokolského hnutí v Prostějově. „Božena Jiříčková je naší velice zdatnou a věrnou členkou a o historii Sokola ví víc než my všichni dohromady. Dále máme připraveny vědomostní kvízy, hry a soutěže,“ popsala Vitásková.
Děti si také z větší části připravily i večeři, tvořily se jednohubky a jedly se rovněž od rodičů připravené laskominy. Na závěr večera bylo malým sokolům zahráno loutkové divadlo a potom hned šup na kutě! „V uplynulých ročnících se druhý den dětem vůbec nechtělo domů a chtěly celou akci zopakovat co nejdříve. To ale samozřejmě nejde, Noc sokoloven se dá pořádat pouze jednou do roka, máme totiž spoustu jiných aktivit a akcí,“ rozloučila se Jitka Vitásková.Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments