Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 9.7.2020
svátek slaví Drahoslava,
zítra Libuše a Amálie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: V pátek večer se i v Prostějově uskutečnila celostátně pořádaná akce Noc sokoloven. Ta prostějovská na Skálově náměstí byla využita dokonale a o akci projevily zájem především děti. Ty si nejdříve společně zacvičily, poté se zabývaly historií prostějovských sokolů a nakonec v sokolovně po pohádce přespaly!Noc sokoloven byla i v Prostějově určena pro širokou veřejnost, nakonec se jí ale zúčastnili především sami členové Sokola I. Kdo ale přišel, měl možnost si sokolovnu prohlédnout doslova a do písmene od sklepa až po půdu. „Lidé se mohou podívat do prostor, kam se běžně nedostanou. Třeba do sklepa, kde máme několik kluboven, které jsou jindy návštěvníkům uzavřeny. Lze navštívit i klubovnu zápasníků, ve které je spousta pohárů získaných v různých soutěžích. Bohužel Noci sokoloven se v Prostějově účastní především děti z našich řad. Je jich tu zhruba dvacet a převážně jde o děvčata. A hlavně o ta, která docházejí pravidelně na cvičení všestrannosti,“ prozradila Večerníku Jitka Vitásková, starostka Sokola I Prostějov.
„Děti dnes neláká jen ta možnost zacvičit si večer, ale hlavně se těší na to, že zde dneska mohou přenocovat. To je pro ně obrovské kouzlo. A také adrenalin. Když se totiž večer v této budově všechno zhasne, jsou zde slyšet různé strašidelné zvuky,“ usmála se starostka prostějovských sokolů.
Večerník navštívil i jednu z kluboven, kdy nadšená sokolka z Věrné gardy ukazovala dětem staré kroniky a vyprávěla jim o celé historii sokolského hnutí v Prostějově. „Božena Jiříčková je naší velice zdatnou a věrnou členkou a o historii Sokola ví víc než my všichni dohromady. Dále máme připraveny vědomostní kvízy, hry a soutěže,“ popsala Vitásková.
Děti si také z větší části připravily i večeři, tvořily se jednohubky a jedly se rovněž od rodičů připravené laskominy. Na závěr večera bylo malým sokolům zahráno loutkové divadlo a potom hned šup na kutě! „V uplynulých ročnících se druhý den dětem vůbec nechtělo domů a chtěly celou akci zopakovat co nejdříve. To ale samozřejmě nejde, Noc sokoloven se dá pořádat pouze jednou do roka, máme totiž spoustu jiných aktivit a akcí,“ rozloučila se Jitka Vitásková.Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-