Dobré ráno, dnes je úterý 22.10.2019
svátek slaví Sabina,
zítra Teodor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: V pátek večer se i v Prostějově uskutečnila celostátně pořádaná akce Noc sokoloven. Ta prostějovská na Skálově náměstí byla využita dokonale a o akci projevily zájem především děti. Ty si nejdříve společně zacvičily, poté se zabývaly historií prostějovských sokolů a nakonec v sokolovně po pohádce přespaly!Noc sokoloven byla i v Prostějově určena pro širokou veřejnost, nakonec se jí ale zúčastnili především sami členové Sokola I. Kdo ale přišel, měl možnost si sokolovnu prohlédnout doslova a do písmene od sklepa až po půdu. „Lidé se mohou podívat do prostor, kam se běžně nedostanou. Třeba do sklepa, kde máme několik kluboven, které jsou jindy návštěvníkům uzavřeny. Lze navštívit i klubovnu zápasníků, ve které je spousta pohárů získaných v různých soutěžích. Bohužel Noci sokoloven se v Prostějově účastní především děti z našich řad. Je jich tu zhruba dvacet a převážně jde o děvčata. A hlavně o ta, která docházejí pravidelně na cvičení všestrannosti,“ prozradila Večerníku Jitka Vitásková, starostka Sokola I Prostějov.
„Děti dnes neláká jen ta možnost zacvičit si večer, ale hlavně se těší na to, že zde dneska mohou přenocovat. To je pro ně obrovské kouzlo. A také adrenalin. Když se totiž večer v této budově všechno zhasne, jsou zde slyšet různé strašidelné zvuky,“ usmála se starostka prostějovských sokolů.
Večerník navštívil i jednu z kluboven, kdy nadšená sokolka z Věrné gardy ukazovala dětem staré kroniky a vyprávěla jim o celé historii sokolského hnutí v Prostějově. „Božena Jiříčková je naší velice zdatnou a věrnou členkou a o historii Sokola ví víc než my všichni dohromady. Dále máme připraveny vědomostní kvízy, hry a soutěže,“ popsala Vitásková.
Děti si také z větší části připravily i večeři, tvořily se jednohubky a jedly se rovněž od rodičů připravené laskominy. Na závěr večera bylo malým sokolům zahráno loutkové divadlo a potom hned šup na kutě! „V uplynulých ročnících se druhý den dětem vůbec nechtělo domů a chtěly celou akci zopakovat co nejdříve. To ale samozřejmě nejde, Noc sokoloven se dá pořádat pouze jednou do roka, máme totiž spoustu jiných aktivit a akcí,“ rozloučila se Jitka Vitásková.Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments