Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 5.12.2019
svátek slaví Jitka,
zítra Mikuláš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V říjnu roku 2019 si Střední škola designu a módy v Prostějově připomíná 100 let od svého založení. První název této instituce byl Státní odborná škola tkalcovská a krejčovská. Škola byla založena 1. října roku 1919. Navazovala na tradici oděvní a textilní výroby v Prostějově.Velký rozvoj školy nastal především v meziválečném období. Zasloužili se o něj hlavně členové učitelského sboru, zejména svou publikační, vzdělávací i osvětovou činností určenou pro veřejnost. Období rozkvětu bylo přerušeno okupací Československa. Řada vyučujících byla pro své protiněmecké smýšlení propuštěna, celé ročníky žáků pak nastoupily na nucené práce do Říše. V roce 1949 nastaly zásadní reformy školství, které pokračovaly v 50. letech. Výuka byla do roku 1989 směřována k výchově techniků pro velké státní průmyslové oděvní podniky, nejen pro OP Prostějov. V možnosti uplatnění svých absolventů byla škola ve značné výhodě, až do roku 1954 byla jedinou školou tohoto typu v Československu s dlouholetou tradicí vzdělávání v oděvní oblasti. Škola také vystřídala několik názvů, až se konečně v roce 1954 ustálil název Střední průmyslová škola oděvní Prostějov. Tento název si nesla po celých 57 let.
V roce 2011 škola změnila radikálně svou tvář. K tradičnímu oboru oděvnictví přijala do své vzdělávací nabídky další dva obory – obor Multimediální tvorba a obor Užitá malba a design interiéru. Tyto změny se promítly i do změny názvu, od roku 2011 škola nese název Střední škola designu a módy.
Oslavy stého výročí vyvrcholí prábvě v měsíci říjnu. Již tento pátek čtvrtého se koná galavečer ke 100. výročí založení školy v Městském divadle v Prostějově. O den později vás škola uvítá na akci Den otevřených dveří.
Všechny své absolventy i prostějovskou veřejnost srdečně zveme k účasti na oslavách.

VYHRAJTE VSTUPENKY NA DOTEKY MÓDY

Pro všechny milovníky módy vám PROSTĚJOVSKÝ Večerník ve spolupráci se SŠDAM přináší již tradiční soutěž o dvě vstupenky na galavečer Doteky módy. Jelikož v letošním roce slaví Střední škola designu a módy 100 let od svého založení, proběhne akce v Městském divadle v Prostějově tento pátek 4. října od 19:00 hodin.
Program bude věnovaný oslavám výročí a přehlídkám současných studentů SŠDaM, hostů a absolventů školy. Chcete se zúčastnit módního galavečera? Pak stačí znát správnou odpověď na soutěžní otázku, která není nikterak složitá:
KTERÉ VÝROČÍ LETOS SLAVÍ STŘEDNÍ ŠKOLA DESIGNU A MÓDY?

Své odpovědi zasílejte prostřednictvím e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s heslem „DOTEKY MÓDY“. Zavolat svoji odpověď nám můžete také na známé telefonní číslo 582 333 433 či zaslat SMS zprávou na telefonní číslo 608 960 042, případně přijďte osobně do redakce na Vápenici 19.
Na odpovědi čekáme v redakci do středy 2. října do 12:00 hodin. Výherci budou kontaktováni telefonicky a jejich jména pak uveřejněna v příštím vydání Večerníku. NEZAPOMEŇTE PROTO UVÉST TELEFONICKÝ KONTAKT!

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments