Příjemnou noc, dnes je sobota 11.7.2020
svátek slaví Olga,
zítra Bořek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Do celorepublikového festivalu Den architektury se uplynulou sobotu zapojil také Prostějov. Dva mladí architekti ze spolku Prostor provedli na dvě desítky zájemců, kteří se v dešti a chladu sešli na prostějovském náměstí u sochy T. G. Masaryka, čtyřmi nemovitostmi. Ke všem pak přidali zajímavé povídání o architektuře objektů i jejich významech.Hlavním tématem sobotního Dne architektury bylo upozornit na budovy, které byly postaveny po druhé světové válce. Historička umění Michaela Kučerová sice oproti předpokladům do Prostějova nepřijela, ovšem zájemce o poutavé vyprávění provedli po Prostějově dva mladí členové spolku Prostor Vojtěch Jeřábek a Jiří Zakopal.
„Rádi bychom se zaměřili a provedli vás čtyřmi významnými budovami, které v Prostějově vznikly po druhé světové válce a mají pro město obrovský význam. Začneme u městských lázní, poté si projdeme budovu kina Metro a podíváme se i do obchodního domu Prior, dnešní Zlaté brány. Naši procházku pak zakončíme na hlavním nádraží,“ řekl při srazu návštěvníků Dne architektury v Prostějově Vojtěch Jeřábek. Ten pak společně se svým kolegou ukázal dvacítce zájemcům jmenované budovy a ve všech případech podali vyčerpávající informace o stavbě těchto nemovitostí i jejich projektech a významu pro město Prostějov.
Den architektury v Prostějově se vydařil i přes nepříznivé počasí.Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-