Dobré odpoledne, dnes je neděle 8.12.2019
svátek slaví Květoslava,
zítra Vratislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Do celorepublikového festivalu Den architektury se uplynulou sobotu zapojil také Prostějov. Dva mladí architekti ze spolku Prostor provedli na dvě desítky zájemců, kteří se v dešti a chladu sešli na prostějovském náměstí u sochy T. G. Masaryka, čtyřmi nemovitostmi. Ke všem pak přidali zajímavé povídání o architektuře objektů i jejich významech.Hlavním tématem sobotního Dne architektury bylo upozornit na budovy, které byly postaveny po druhé světové válce. Historička umění Michaela Kučerová sice oproti předpokladům do Prostějova nepřijela, ovšem zájemce o poutavé vyprávění provedli po Prostějově dva mladí členové spolku Prostor Vojtěch Jeřábek a Jiří Zakopal.
„Rádi bychom se zaměřili a provedli vás čtyřmi významnými budovami, které v Prostějově vznikly po druhé světové válce a mají pro město obrovský význam. Začneme u městských lázní, poté si projdeme budovu kina Metro a podíváme se i do obchodního domu Prior, dnešní Zlaté brány. Naši procházku pak zakončíme na hlavním nádraží,“ řekl při srazu návštěvníků Dne architektury v Prostějově Vojtěch Jeřábek. Ten pak společně se svým kolegou ukázal dvacítce zájemcům jmenované budovy a ve všech případech podali vyčerpávající informace o stavbě těchto nemovitostí i jejich projektech a významu pro město Prostějov.
Den architektury v Prostějově se vydařil i přes nepříznivé počasí.Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments