Dobré ráno, dnes je úterý 22.10.2019
svátek slaví Sabina,
zítra Teodor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První zářijový den nezačal pouze školní rok, ale také topná sezóna, která skončí až 31. května 2020. Dodávka tepelné energie se ovšem ze zákona musí zahájit až tehdy, když průměrná denní teplota v daném místě poklesne pod +13°C ve dvou po sobě následujících dnech a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13°C pro následující den. Kdo si letos za teplo připlatí? A kdo naopak ušetří?


Stejně jako v minulém roce se i letos musí domácnosti připravit na zdražování energií. V některých případech proto lidé zaplatí za teplo mnohem více. Nejvýrazněji to pocítí lidé topící elektřinou. Počátkem roku 2020 by se měla elektřina zdražit až o 15 procent. Ke zdražení však bude docházet postupně, do května se dá tedy předpokládat nárůst zhruba o pět až osm procent.
Více peněz si však musí připravit i domácnosti, které topí uhlím. Metrák hnědého uhlí aktuálně stojí kolem 350 až 370 korun, zatímco ještě v roce 2017 se prodával za zhruba 300 korun. Zdražení se dotkne i domácností, které odebírají teplo z tepláren. Ty průměrně zaplatí okolo 16 tisíc ročně, v průběhu roku jim náklady stoupnout zhruba o stovku.
V porovnání s elektřinou je situace u plynu mnohem lepší. Jeho ceny jsou totiž v Evropě nejnižší za posledních deset let. Domácností topících plynem by se tak žádné zdražení týkat nemělo.
Podobná situace platí i pro ty, kteří topí dřevem. Jeho cenu totiž tlačí dolů kůrovcová kalamita. Díky tomu zlevňují i brikety i dřevěné pelety. Ekonomové tak doporučují přejít v co možná nejvyšší možné míře na vytápění dřevem. Dle nich k tomu stačí i obyčejný krb.


Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments