Dobrý večer, dnes je sobota 11.7.2020
svátek slaví Olga,
zítra Bořek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První zářijový den nezačal pouze školní rok, ale také topná sezóna, která skončí až 31. května 2020. Dodávka tepelné energie se ovšem ze zákona musí zahájit až tehdy, když průměrná denní teplota v daném místě poklesne pod +13°C ve dvou po sobě následujících dnech a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13°C pro následující den. Kdo si letos za teplo připlatí? A kdo naopak ušetří?


Stejně jako v minulém roce se i letos musí domácnosti připravit na zdražování energií. V některých případech proto lidé zaplatí za teplo mnohem více. Nejvýrazněji to pocítí lidé topící elektřinou. Počátkem roku 2020 by se měla elektřina zdražit až o 15 procent. Ke zdražení však bude docházet postupně, do května se dá tedy předpokládat nárůst zhruba o pět až osm procent.
Více peněz si však musí připravit i domácnosti, které topí uhlím. Metrák hnědého uhlí aktuálně stojí kolem 350 až 370 korun, zatímco ještě v roce 2017 se prodával za zhruba 300 korun. Zdražení se dotkne i domácností, které odebírají teplo z tepláren. Ty průměrně zaplatí okolo 16 tisíc ročně, v průběhu roku jim náklady stoupnout zhruba o stovku.
V porovnání s elektřinou je situace u plynu mnohem lepší. Jeho ceny jsou totiž v Evropě nejnižší za posledních deset let. Domácností topících plynem by se tak žádné zdražení týkat nemělo.
Podobná situace platí i pro ty, kteří topí dřevem. Jeho cenu totiž tlačí dolů kůrovcová kalamita. Díky tomu zlevňují i brikety i dřevěné pelety. Ekonomové tak doporučují přejít v co možná nejvyšší možné míře na vytápění dřevem. Dle nich k tomu stačí i obyčejný krb.


Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-