Dobré ráno, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První zářijový den nezačal pouze školní rok, ale také topná sezóna, která skončí až 31. května 2020. Dodávka tepelné energie se ovšem ze zákona musí zahájit až tehdy, když průměrná denní teplota v daném místě poklesne pod +13°C ve dvou po sobě následujících dnech a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13°C pro následující den. Kdo si letos za teplo připlatí? A kdo naopak ušetří?


Stejně jako v minulém roce se i letos musí domácnosti připravit na zdražování energií. V některých případech proto lidé zaplatí za teplo mnohem více. Nejvýrazněji to pocítí lidé topící elektřinou. Počátkem roku 2020 by se měla elektřina zdražit až o 15 procent. Ke zdražení však bude docházet postupně, do května se dá tedy předpokládat nárůst zhruba o pět až osm procent.
Více peněz si však musí připravit i domácnosti, které topí uhlím. Metrák hnědého uhlí aktuálně stojí kolem 350 až 370 korun, zatímco ještě v roce 2017 se prodával za zhruba 300 korun. Zdražení se dotkne i domácností, které odebírají teplo z tepláren. Ty průměrně zaplatí okolo 16 tisíc ročně, v průběhu roku jim náklady stoupnout zhruba o stovku.
V porovnání s elektřinou je situace u plynu mnohem lepší. Jeho ceny jsou totiž v Evropě nejnižší za posledních deset let. Domácností topících plynem by se tak žádné zdražení týkat nemělo.
Podobná situace platí i pro ty, kteří topí dřevem. Jeho cenu totiž tlačí dolů kůrovcová kalamita. Díky tomu zlevňují i brikety i dřevěné pelety. Ekonomové tak doporučují přejít v co možná nejvyšší možné míře na vytápění dřevem. Dle nich k tomu stačí i obyčejný krb.


Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments